Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Daniel Murawski Klaudia Fusek Denis Cieśliński. Stolica: Berlin.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Daniel Murawski Klaudia Fusek Denis Cieśliński. Stolica: Berlin."— Zapis prezentacji:

1 Daniel Murawski Klaudia Fusek Denis Cieśliński

2 Stolica: Berlin

3  Zabytkowa budowla.  Symbol pokoju oraz wolności.  Znajduje się na niemieckich rewersach monet 10,20 i 50 eurocentów jako symbol zjednoczenia państwa niemieckiego.

4  Budynek przy Unter den Linden w Berlinie.  Jego budowę ukończono w 1818 roku.  Dziś jest to pomnik ku czci ofiarom wojny i tyranii. Wewnątrz znajduje się rzeźba Matki z martwym synem. Matka z martwym synem

5 Stolica: Paryż

6  Gotycka katedra.  Jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, między innymi dzięki powieści Dzwonnik z Notre-Dame.  Jej budowa trwała prawie 170 lat (1163-1330).

7  Witraże wprowadzają światło do zazwyczaj ciemnej katedry. Jeden z witraży Rozeta

8  Budowla upamiętnia zwycięstwo armii Napoleona.  Budowę Łuku rozpoczęto w 1806 na zlecenie Napoleona i prowadzono do ukończenia w 1836.  Na Łuku wyryto nazwiska 386 oficerów napoleońskich, w tym 7 Polaków.

9 Stolica: Warszawa

10  Znajduje się przy placu Zamkowym.  W latach 1548-1556 pozostawał siedzibą królowej Bony Sforzy, żony Zygmunta I.  Zburzony w czasie II wojny światowej.

11  Wznosi się na lewym brzegu Wisły.  We wnętrzu można zwiedzić komnaty królewskie oraz komnaty prywatne.  Wchodzących na Wawel od strony bramy Herbowej wita pomnik Tadeusza Kościuszki. Pomnik Tadeusza Kościuszki

12  Jeden z największych kościołów Krakowa.  Od 1962 posiada tytuł bazyliki mniejszej.  We wnętrzu kościoła znajduje się słynny ołtarz Wita Stwosza.  Co godzinę z wieży kościoła rozlega się hejnał.

13  Pałac na Wodzie.  Tutaj odbywały się słynne obiady czwartkowe, które organizował król Stanisław August Poniatowski.

14 Stolica: Londyn

15  Budowę tej neogotyckiej wieży podjęto zaraz po tym, jak znaczna część pałacu spłonęła 16 października 1834 r.  Na wieży znajduje się zegar.  Wskazówka godzinna mierzy 2,7m, natomiast minutowa 4,2m.

16  Wybudowany został w 1705 roku jako wiejska rezydencja księcia Buckingham.  Od 1837 jest oficjalną rezydencją królewskiej rodziny.  Pierwszą monarchinią mieszkającą w pałacu była królowa Wiktoria.

17 Stolica: Bratysława

18  Największy i najważniejszy kościół w stolicy Słowacji.  Wnętrze świątyni w głównej mierze jest neogotyckie, choć znajdują się także zabytki z innych epok.  Do lutego 2008 świątynia była główną siedzibą arcybiskupstwa.

19 Stolica: Madryt

20  Most promowy został zaprojektowany przez znanego architekta Alberto Palacio (jednego z uczniów Gustawa Eiffla) i zbudowany w 1893 r.  Na wysokości ok. 45 m znajduje się gondola, która może przewieźć co 8 minut jednorazowo 8 pojazdów i kilkudziesięciu pasażerów w ciągu 1,5 minuty.

21  Wybudowany w latach 1937-1938 przez obronę cywilną miasta Denia dla zabezpieczenia mieszkańców miejscowości przed bombardowaniami.  Schron ma postać 200- metrowego chodnika. Wnętrze schronu Wejście do schronu


Pobierz ppt "Daniel Murawski Klaudia Fusek Denis Cieśliński. Stolica: Berlin."

Podobne prezentacje


Reklamy Google