Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nikotyna jest używana przez ludzi od blisko kilkuset lat, zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nikotyna jest używana przez ludzi od blisko kilkuset lat, zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji."— Zapis prezentacji:

1 Nikotyna jest używana przez ludzi od blisko kilkuset lat, zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji

2 Nikotyna jest i będzie…. w papierosach.

3 Nikotyna szkodzi płucom, naszym drogom oddechowym!

4 Wpływ nikotyny na układ nerwowy i krążenie krwi Nikotyna źle wpływa na układ nerwowy oraz krążenie. Pobudza serotoniny (niezbędne do snu) oraz dopaminy (niezbędnej do prawidłowej pracy mięśni)

5 Nikotyna szkodzi także na wątrobę, i cały układ pokarmowy Wątroba to organ, który na szczęście szybko się regeneruje, niemniej bywają choroby, spowodowane paleniem papierosów, które prowadzą do jej nieodwracalnych uszkodzeń mających wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

6 PALENIE ZABIJA! = zatrucie, problemy zdrowotne, nagła śmierć.

7 P a l a c z e c z y n n i Palacze czynni to ci którzy palą papierosy, przez co mogą narazić stan zdrowia osób z ich otoczenia.

8 Palacze bierni Palacze bierni nie palą, jednak wdychają dym nikotynowy ponieważ ktoś z ich otoczenia jest palaczem czynnym.

9 Palenie papierosów w ciąży Palenie papierosów w ciąży to wielki błąd przyszłych matek. Ich dzieci mogą przyjść na świat niepełnosprawne lub chore psychicznie.

10 Papierosy wśród młodzieży Dziś niektórzy pośród młodzieży są uzależnieni od palenia. W ten nałóg wciągają zazwyczaj znajomi którzy już palą od dawna. Niektórzy robią to żeby się popisać przed znajomymi.

11 Dłuższe zażywanie nikotyny Dłuższe zażywanie nikotyny prowadzi do szybszej śmierci. =

12 Walka z nikotyną Dla zniechęcenia nałogowców organizowane są konkursy plastyczne antynikotynowe, są wywieszane plakaty, wymyślane nowe hasła np. palenie zabija, polska bez dymu itp..

13 Od uzależnienie od nikotyny Można przestać palić papierosy m.in. zażywaniem leków zniechęcających do palenia.

14 Dudek Kacper, dnia 17.XI.2010r.


Pobierz ppt "Nikotyna jest używana przez ludzi od blisko kilkuset lat, zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google