Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie jest posiłkiem, na który bezwzględnie powinniśmy mieć czas każdego dnia. Zasada ta dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Podstawowym celem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie jest posiłkiem, na który bezwzględnie powinniśmy mieć czas każdego dnia. Zasada ta dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Podstawowym celem."— Zapis prezentacji:

1

2 Śniadanie jest posiłkiem, na który bezwzględnie powinniśmy mieć czas każdego dnia. Zasada ta dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Podstawowym celem tego posiłku jest dostarczenie energii potrzebnej do rozruszania ciała i umysłu. Zdrowe i regularne śniadania zapobiegają otyłości i wzmacniają odporność.

3 Powinno dostarczać 20-25% energii. 1 śniadanie należy zjeść w ciągu godziny od pobudki. Musi zawierać dużo węglowodanów (cukrów) złożonych, np. pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, musli.

4 Pełnoziarnisty omlet z owocami + herbata bez cukru

5 Kanapki z pieczywem pełnoziarnistym i łososiem + woda

6 Płatki owsiane z owocami i jogurtem naturalnym

7 Powinno dostarczać 10-15% energii. 2 śniadanie trzeba zjeść po ok. 3 godzinach od 1 śniadania. Warto uwzględnić tu owoce i warzywa, które łatwo zapakować do pudełka i zjeść na przerwie w szkole, np. banan, jabłko, sok wieloowocowy, marchewkę.

8 Bułka pełnoziarnista z serem i warzywami + mandarynka + woda

9 Bułka z dynią i szynką drobiową z warzywami + gruszka + sok pomarańczowy

10 Jajka zapiekane z szynką + marchewki i pomidorki koktajlowe + woda

11 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! Przygotował: Sylwek Ścioch


Pobierz ppt "Śniadanie jest posiłkiem, na który bezwzględnie powinniśmy mieć czas każdego dnia. Zasada ta dotyczy zarówno dzieci jak i dorosłych. Podstawowym celem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google