Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka w życiu na co dzień. Chcąc zachęcić uczniów klasy Vc do rozwijania myślenia i zainteresowań matematyką nauczycielka Monika Biesiada zaproponowała.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka w życiu na co dzień. Chcąc zachęcić uczniów klasy Vc do rozwijania myślenia i zainteresowań matematyką nauczycielka Monika Biesiada zaproponowała."— Zapis prezentacji:

1 Matematyka w życiu na co dzień

2 Chcąc zachęcić uczniów klasy Vc do rozwijania myślenia i zainteresowań matematyką nauczycielka Monika Biesiada zaproponowała nam - uczniom realizację projektu „Z matematyką, na co dzień”. Wiedząc, że Matematyka towarzyszy nam w życiu codziennym niemal na każdym kroku, postanowiliśmy poszukać jej na poczcie, w sporcie, za kierownicą, w sklepie, w kuchni i przyrodzie. Przeprowadzaliśmy pomiary, uczyliśmy się ważyć, mierzyć, przeliczać czas i pieniądze, planować zakupy i jednocześnie oszczędzać. Przeprowadzając wywiady poznaliśmy pracę oraz sposób funkcjonowania szkolnego sklepiku, stołówki, poznaliśmy historię miejscowej poczty. Zwracając uwagę na bezpieczeństwo na drogach przeliczaliśmy czas spokojnej i bezpiecznej podróży do szkoły i domu. Opracowaliśmy albumy, plakaty a nawet przedstawienie. Oto jak przebiegała nasza praca:

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17


Pobierz ppt "Matematyka w życiu na co dzień. Chcąc zachęcić uczniów klasy Vc do rozwijania myślenia i zainteresowań matematyką nauczycielka Monika Biesiada zaproponowała."

Podobne prezentacje


Reklamy Google