Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Aleksandra L Karina K Amelia K. Obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbywały się w całym kraju. Jednak szczególnie uroczyste były w Gnieźnie i Poznaniu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Aleksandra L Karina K Amelia K. Obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbywały się w całym kraju. Jednak szczególnie uroczyste były w Gnieźnie i Poznaniu."— Zapis prezentacji:

1 Aleksandra L Karina K Amelia K

2 Obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbywały się w całym kraju. Jednak szczególnie uroczyste były w Gnieźnie i Poznaniu.

3 Msza Święta pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza odprawiona w archikatedrze warszawskiej zainaugurowała obchody 1050 rocznicy chrztu Polski w Warszawie.

4

5 Główne obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbyły się 14 kwietnia w Gnieźnie. W katedrze odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina.

6

7 Główne obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbyły się 15 kwietnia w Poznaniu. Odbyły się tam obrady Zgromadzenia Narodowego wraz z orędziem Andrzeja Dudy w Sali Ziemi MTP, a także procesja z Fary oraz Msza Święta w Katedrze.

8

9 Ciąg dalszy obchodów odbył się 16 kwietnia. W Poznaniu na stadionie została odprawiona Msza Święta, w której pomimo deszczowej pogody uczestniczyły tłumy wiernych. Tysiące wolontariuszy opiekowało się pielgrzymami, a1050 chórzystów, kompozytorów i dyrygentów przyczyniło się do uświetnienia obchodów.

10

11 W całej Polsce rozpalono Ognisko Ducha Świętego-symbolu jedności narodowej.

12


Pobierz ppt "Aleksandra L Karina K Amelia K. Obchody 1050 rocznicy chrztu Mieszka l odbywały się w całym kraju. Jednak szczególnie uroczyste były w Gnieźnie i Poznaniu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google