Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA REPORTAŻU O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE.  Pytaliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły o Marię Skłodowską-Curie: kim była, czym się zajmowała,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA REPORTAŻU O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE.  Pytaliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły o Marię Skłodowską-Curie: kim była, czym się zajmowała,"— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA REPORTAŻU O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

2  Pytaliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły o Marię Skłodowską-Curie: kim była, czym się zajmowała, a także o jej życie prywatne.

3 A co my o niej wiemy?

4 Kim była Maria Skłodowska-Curie?  Maria Skłodowska-Curie (1867-1934) była Polką, lecz żyła we Francji, gdzie rozwinęła swoją karierę w dziedzinie fizyki i chemii.  Odkryła pierwiastki promieniotwórcze polon i rad.  Jej mąż nazywał się Pierre Curie i był fizykiem.

5  Miała ona dwie córki: Irène Joliot-Curie (fizykochemiczka, laureatka Nagrody Nobla), Ève Curie (pisarka, polityk, dziennikarka i pianistka).  Przyjaźniła się z Albertem Einsteinem.  Była ateistką.

6 Co odpowiedzieli ankietowani?

7 -Kim była Maria Skłodowska-Curie? -Była wykładowcą na uniwersytecie w Sorbonne, żoną Pierra Curie, oraz przede wszystkim chemiczką. - Co odkryła? - Odkryła pierwiastki promieniotwórcze, polon i rad. - Była ateistką? - Myślę, że była, ponieważ jeśli ktoś poznaje naukę od zewnątrz, to nie może wierzyć w Boga. -Kim był dla niej Albert Einstein? - Przyjacielem. Michał 5a

8 -Kim była Maria Skłodowska Curie? -Wynalazła tam yyyyyy... jakieś chemikalia, różne.. była jakąś tam chemiczką... - Co wynalazła? - Jakieś tam pierwiastki... chyba, no nie wiem w sumie...

9 -Kim była Maria Skłodowska-Curie? -Pochodziła z Francji, była naukowcem. Wynalazła promienie na choroby-chyba... - W jakich okolicznościach zmarła? - Promienie ją zabiły.

10  -Kim była Maria Skłodowska Curie? - Stworzyła pierwiastki ragom.

11 Kim była Maria Skłodowska-Curie? - Na pewno kiedyś była uczennicą, była też jedną z polskich noblistek. - Co odkryła? - Coś, ale pierwiastek to na pewno. -Kim był dla niej Albert Einstein? - Znajomym. Antek 6a

12  Podsumowując możemy stwierdzić, że wszyscy przynajmniej kojarzą postać Marii Skłodowskiej-Curie, a niektóre osoby wiedzą naprawdę dużo na jej temat.

13 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ I UDZIAŁ W NASZEJ ANKIECIE Kasia Rylewicz, Natalia Zarzycka, Kuba Pytlos kl. 6a


Pobierz ppt "HISTORIA REPORTAŻU O MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE.  Pytaliśmy uczniów i nauczycieli naszej szkoły o Marię Skłodowską-Curie: kim była, czym się zajmowała,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google