Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Swobodna wypowiedź o mediach. We współczesnym świecie media, czyli środki masowego przekazu takie jak rado, telewizja, Internet mają bardzo duży wpływ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Swobodna wypowiedź o mediach. We współczesnym świecie media, czyli środki masowego przekazu takie jak rado, telewizja, Internet mają bardzo duży wpływ."— Zapis prezentacji:

1 Swobodna wypowiedź o mediach

2 We współczesnym świecie media, czyli środki masowego przekazu takie jak rado, telewizja, Internet mają bardzo duży wpływ na nasze życie. Bez nich połowa naszego społeczeństwa nie mogłaby normalnie funkcjonować. To one pokazują nam najnowsze trendy w modzie, informują nas najnowszych informacjach ze świata, pomagają kontaktować się ze znajomymi. Nie potrzebujemy wychodzić z domu aby porozmawiać z kolega lub koleżanka. Ma to swoje dobre i złe strony. Zła jest to, że przez to stajemy się mniej komunikatywni z osobami, które spotkamy na ulicy. Nie umiemy rozmawiać na żywo. Dzięki anonimowości w Internecie wiele ludzi sprawia ból innym przez wysyłanie obraźliwych wiadomości. W ten sposób szerzy się przemoc w sieci. W dzisiejszym świecie zmienia się sposób rozpowszechniania kultury. Ludzie coraz mniej chodzą do muzeów, teatrów, galerii. Nie muszą tam chodzić, ponieważ dzieła sztuki możemy zobaczyć w telewizji, Internecie. Do teatru również chodzi mniej osób, a jest to oznaka lenistwa, gdyż wola usiąść przed komputerem i obejrzeć film bez ruszania się z domu i nudzenia na poważnych spektaklach jak to jest u dzisiejszej młodzieży.

3 Środki masowego przekazu maja również swoje dobre strony tylko trzeba umie z nich korzystać. Łatwy dostęp do Internetu pomaga młodzieży w szkole. W Internecie znajdują się wszystkie potrzebne materiały do nauki, nie muszą biegać po bibliotekach by znaleźć odpowiedz na nurtujące ich pytanie. Wystarczy, że wpiszą hasło w wyszukiwarkę internetową, a odpowiedź sama się znajdzie bez wychodzenia z domu. Dzięki środkom masowego przekazu nasze życie stało się o wiele łatwiejsze. Moim zadaniem z Internetu i innych środków masowego przekazu możemy korzystać, lecz używając przy tym trochę głowy. Jest to bardzo dobry wynalazek wszechczasów, lecz jak każdy z nich ma swoje wady i zalety, a my powinniśmy umieć je odróżniać i wybierać tylko te najlepsze dla nas.


Pobierz ppt "Swobodna wypowiedź o mediach. We współczesnym świecie media, czyli środki masowego przekazu takie jak rado, telewizja, Internet mają bardzo duży wpływ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google