Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Termy Uniejów. Termy Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami lecz niczymi Kompleks.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Termy Uniejów. Termy Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami lecz niczymi Kompleks."— Zapis prezentacji:

1 Termy Uniejów

2 Termy Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami lecz niczymi Kompleks składa się z trzech obiektów: basenów, gastronomii oraz kasztelu rycerskiego. Co roku odbywa się tu wielki turniej rycerski oraz jarmark średniowieczny. 26 maja 2012 roku otwarto nowy obiekt, w którym znajdują się baseny kryte, baseny otwarte oraz zespół odnowy biologicznej.

3 Krótka historia… Od roku 2012 miasto posiada status miejscowości uzdrowiskowej. Podstawą do nadania statusu uzdrowiska były właściwości miejscowych ciepłych wód leczniczych, zawierających m.in. siarkę, radon, fluor, chlorki miedzi i żelaza, związki kwasu metakrzemowego oraz jod, którego zawartość jest taka jak w Bałtyku.

4 Historia (ważne daty) 1136 – pierwsze wzmianki o Uniejowie ok. 1285 – nadanie praw miejskich XIV–XV wiek – rezydencja arcybiskupów XV–XVI wiek – miasto rzemieślniczo-handlowe, siedziba dóbr arcybiskupów od 1793 (II rozbiór Polski) – miasto w zaborze pruskim w granicach Królestwa Prus od 1807 – miasto w granicach Księstwa Warszawskiego od 1815 – miasto w zaborze rosyjskim w granicach Rosji (Królestwo Polskie) 1870–1919 – Uniejów pozbawiony praw miejskich 1905 – protesty przeciwko rusyfikacji oświaty 1918 – powrót miasta w granice niepodległej Polski 1939 – miejsce walk polsko-niemieckich o przeprawę na Warcie, liczne ofiary wśród ludności cywilnej 1939–1945 – Uniejów w granicach III Rzeszy, w tzw. Kraju Warty (Warthegau). Przemianowany na Brückstadt. do 1942 – wymordowanie przez Niemców społeczności żydowskiej 2012 – rozporządzeniem premiera RP Uniejów wraz z sołectwami Spycimierz, Spycimierz- Kolonia, Zieleń i Człopy otrzymał status uzdrowiska

5 O wycieczce Dnia 12.02.2016r. Odbyła się Wycieczka do Uniejowa na basen. Pojechało wiele dzieci. Prowadzący wycieczkę nauczyciele: pani Renata Woźnica, pani Paula Urban, pani Katarzyna Wendlant, pani Sylwia Kasper i pan Bartłomiej Ociepa. Na wycieczce wszyscy bawili się wyśmienicie!!!

6 Dziękujemy za wspaniałą wycieczkę organizatorom!!! Mamy nadzieję, że będzie jeszcze bardzo dużo takich super wycieczek!

7 Nad prezentacją pracowali: i

8 The End!


Pobierz ppt "Termy Uniejów. Termy Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami lecz niczymi Kompleks."

Podobne prezentacje


Reklamy Google