Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Torfowiska w Zieleńcu Justyna Niebudek. Rezerwat Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Torfowiska w Zieleńcu Justyna Niebudek. Rezerwat Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej."— Zapis prezentacji:

1 Torfowiska w Zieleńcu Justyna Niebudek

2 Rezerwat Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej Polsce w Górach Bystrzyckich, w Sudetach Środkowych, województwo dolnośląskie.

3

4 Ochrona? Rezerwat został utworzony w 1954 roku zarządzeniem Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego. Jest to rezerwat o powierzchni 156,8 ha, utworzony dla ochrony ciekawych i rzadkich gatunków roślin chronionych oraz naturalnych zbiorowisk roślinych. Rezerwat utworzono głównie dla zachowania i ochrony naturalnego torfowiska wysokiego z brzozą karłowatą Betula nana.

5

6 Flora ● Flora rezerwatu w obrębie torfowiska, liczy kilkadziesiąt taksonów roślin naczyniowych, charakteryzuje się ciekawą listą florystyczną. Najciekawsze gatunki, które występują to wiele gatunków mchów i torfowców. ● brzoza karłowata ● sosna błotna ● borówka bagienna

7 Fauna ● Z entomofauny na terenie rezerwatu mają swoje stanowiska głównie motyle i ważki. ● Na terenie rezerwatu występuje też monofag szlaczkoń torfowiec, którego gąsienica żywi się jedynie liśćmi borówki bagiennej.


Pobierz ppt "Torfowiska w Zieleńcu Justyna Niebudek. Rezerwat Rezerwat przyrody "Torfowisko pod Zieleńcem" – florystyczny rezerwat przyrody w południowo-zachodniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google