Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

I miejsce – najlepsza strona tytułowa dodatku specjalnego „Kochamy nasze Mamy”. Projekt Rafała. PROJEKT „KOCHAMY NASZE MAMY”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "I miejsce – najlepsza strona tytułowa dodatku specjalnego „Kochamy nasze Mamy”. Projekt Rafała. PROJEKT „KOCHAMY NASZE MAMY”"— Zapis prezentacji:

1

2 I miejsce – najlepsza strona tytułowa dodatku specjalnego „Kochamy nasze Mamy”. Projekt Rafała. PROJEKT „KOCHAMY NASZE MAMY”

3 Projekt Arka Projekt Grzesia Projekt Moniki Projekt Asi Projekt Moniki

4

5  Realizację projektu rozpoczęliśmy od spotkania całego zespołu redakcyjnego, na którym ustaliliśmy strategię działania;  Zadania wykonywaliśmy w 3 grupach „pod okiem” naszych opiekunów;  W projekcie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, jak również pedagog i rehabilitant szkolny.

6 Cel główny naszego projektu to zredagowanie materiałów do dodatku specjalnego „Kochamy nasze Mamy” i włączenie go do czerwcowego wydania gazetki szkolnej.

7 Stosując narzędzia TIK, zakładane cele zrealizowaliśmy poprzez: wykonanie bukietów dla Mam różnymi technikami; przeprowadzenie wywiadów z Mamami; uzupełnienie testu niedokończonych zdań; wykonanie portretów Mam; zaprojektowanie i wykonanie strony tytułowej dodatku; zebranie przepisów kulinarnych od Mam; ułożenie wierszy i życzeń dla Mam.

8 Wykonane zadania pozwoliły nam poznać różne sposoby okazywania naszym Mamom miłości, szacunku i wdzięczności, pogłębiając więzi rodzinne. Ważne było, aby Mamy poczuły się kochane i doceniane przez nas.

9 Rozpoczęliśmy od wykonania ogłoszenia zachęcającego wszystkich uczniów do udziału w naszym projekcie.

10 Wypowiedzi uczniów były zaskakująco szczere i pomysłowe: TEST NIEDOKOŃCZONYCH ZDAŃ

11

12

13 Wiersze ujawniły niejeden talent. Wierszyk dla Mamy Mama, Mamo, powiem Ci, że z całego serca kocham Cię Mamo, Mamo, chcę Ci dać bukiet róż i jedno serce, które mam. Bo Ty jesteś dla mnie kimś ważnym i najpiękniejszym na świecie! – Sabina i Ania. Ty, kiedy wstajesz, to nam zawsze humor dajesz Gdy nam śniadanie szykujesz, jestem smutny i chcę Ciebie przytulić. Droga Mamo! W dniu Twojego święta, bądź zawsze uśmiechnięta. – Grzegorz K. Ty, kiedy wstajesz, to nam zawsze humor dajesz Gdy nam śniadanie szykujesz, jestem smutny i chcę Ciebie przytulić. Droga Mamo! W dniu Twojego święta, bądź zawsze uśmiechnięta. – Grzegorz K.

14 Mama Mama to najpiękniejsze słowo. Mama to osoba, która mnie rozumie i kocha. To Ona zawsze była przy mnie. To Ona zawsze wiedziała, czego potrzebuję. Mama zawsze wstawiła się za mną. To Mama jest mi osobą najbliższą i najukochańszą. Monika Wiersze – ciąg dalszy Serce mamy Gdy się rodzimy, to serce Mamy napełnia się miłością. Miłością tuli nas przez całe życie. Odciąga od złego. Prowadzi do dobrego. Czuwa, by nic nam się nie stało. Czuwa, by w szczęściu pozostało. Pilnuje, by każdy umiał i wiedział swoje. Droga Mamo - takie jest serce Twoje. Monika Sz. Serce mamy Gdy się rodzimy, to serce Mamy napełnia się miłością. Miłością tuli nas przez całe życie. Odciąga od złego. Prowadzi do dobrego. Czuwa, by nic nam się nie stało. Czuwa, by w szczęściu pozostało. Pilnuje, by każdy umiał i wiedział swoje. Droga Mamo - takie jest serce Twoje. Monika Sz.

15 Dzień Mamy Przez całe Twoje życie Nino, byłaś dla mnie ukochaną siostrą, a teraz jesteś dla mnie cudowną Mamą. Od samego dzieciństwa do teraz. Opiekujesz się mną jak swoimi dziećmi. Dbasz, żebym miał wszystko. Jeśli ktoś mi robi krzywdę, stajesz w mojej obronie. Chcę być dla Ciebie dobry, jak Ty jesteś dla mnie. Po prostu kocham Cię z całego serca i pragnę, żebyś zawsze była szczęśliwa i uśmiechnięta od ucha do ucha. Arek Wiersze – ciąg dalszy Mamo, byłaś jak piękna róża kwitnąca latem, dawałaś nam słowa otuchy. Gdy sobie myślę, jaka byłaś wspaniała, to cieszę się, że miałem taką kochaną Mamusię. Zawsze mnie uspokajałaś, bawiłaś się ze mną, kołysałaś mnie. Ciągle Cię wspominam i pozostaniesz w moim sercu na zawsze. Andrzej M. Mamo, byłaś jak piękna róża kwitnąca latem, dawałaś nam słowa otuchy. Gdy sobie myślę, jaka byłaś wspaniała, to cieszę się, że miałem taką kochaną Mamusię. Zawsze mnie uspokajałaś, bawiłaś się ze mną, kołysałaś mnie. Ciągle Cię wspominam i pozostaniesz w moim sercu na zawsze. Andrzej M.

16 Wszystkim Mamom w dniu Ich święta życzymy, żeby każdego dnia były szczęśliwe, radosne, uśmiechnięte. Żeby Ich dzieci dobrze się rozwijały, żeby brały przykład z Matki Bożej, Bo Ona była troskliwa o Jezusa. A każda Mama w swoich słowach uspokaja i pociesza. Andrzej M. Moja Mamo! Ty jesteś najlepszą moją Mamą w Polsce! Moja droga Mamo, Tobie podaruję wszystko, na co masz ochotę. Dam Ci Twoje ulubione kwiaty i jeszcze ugotuję Twoje ulubione danie – placki. Grzegorz K. ŻYCZENIA – jedyne i płynące prosto z serca.

17 Życzenia: W dniu Twojego święta. Święta Mamy. Pragnę Ci złożyć najszczersze życzenia: Byś zawsze zdrowa była. Byś długo, długo żyła. Abyś mnie zawsze kochała i o mnie dbała. A reszta już przyjdzie sama. I tak będziesz bardzo kochana. Monika. Sz. Życzenia dla mojej Mamy Moja droga Mamusiu! Z okazji Twego święta Życzę Ci dużo uśmiechu na twarzy, Ja Cię kocham, Twe oczy świecą się jak małe iskry gwiazd. Ze mną będzie Ci jak w niebie, A ja już za Tobą tęsknię mój kwiatuszku. Te życzenia są dla Ciebie, moja Mamo, ja będę zawsze przy Tobie. Kamil B. ŻYCZENIA – c. d.

18 KWIATY DLA MAMY… Bardzo kochamy swoje Mamy,

19 …dlatego namalowaliśmy im takie piękne i kolorowe kwiaty

20 i jeszcze takie piękne kwiaty…

21

22 Kwiaty narysowane w programie Paint również nieźle nam wyszły!

23

24 Nasze Mamy to najpiękniejsze kobiety na świecie!

25 Nasze Mamy to najukochańsze osoby na świecie!

26 Przeprowadziliśmy profesjonalne wywiady z Mamami. Efekty były zaskakujące – dużo wzruszeń i radości...

27 Mamy wzięły też udział w projekcie i spisały się na medal. Przysłały przepisy pocztą elektroniczną, a nam już ślinka cieknie… i na pewno je wypróbujemy!

28

29 Mamy także jeden nasz przepis! SKŁADNIKI:  10 promyków słońca  1 kolorowa sukienka  8 godzin miłych snów  pół godziny relaksacyjnej kąpieli  1 godzina spaceru z rodziną  365 radosnych dni w roku  1 milion uśmiechów  pilnowanie porządku w swoim pokoju  szczypta miłych rozmów z Mamą  1/2 godziny teatrzyku domowego  1 filiżanka pachnącej kawy do łóżka  10 dag ulubionych słodyczy  1 godzina spokoju dla Mamy WYKONANIE : Do 10 promyków słońca dodaj 1 kolorową sukienkę i 8 godzin miłych snów. Delikatnie wymieszaj i dodaj pół godziny relaksacyjnej kąpieli. Wszystkie składniki połącz dokładnie w misce i dodaj jeszcze 1 godzinę spaceru z rodziną. Gdy zauważysz lekki uśmiech na twarzy Mamy, wtedy zacznij dodawać 365 radosnych dni oraz 1 milion swoich uśmiechów. Połącz to wszystko z pilnowaniem porządku w swoim pokoju. Po chwili dołóż trochę miłych rozmów z Mamą i gotuj, aż zobaczysz Jej wesoły uśmiech. Wtedy dodaj jeszcze pół godziny pysznego teatrzyku domowego. Gdy uśmiech Mamy będzie już radosny, podaj Jej do łóżka 1 filiżankę pachnącej kawy oraz 10 dag ulubionych słodyczy. Na koniec podaruj Mamie 1 godzinę spokoju i już szczęśliwa, uśmiechnięta Mama jest gotowa. Powodzenia! Przepisem na uśmiechniętą Mamę podzieliła się z Czytelnikami Monika z kl. I/II b SPDP

30 Nawiązaliśmy kontakt z pedagogiem i rehabilitantem szkolnym, którzy przygotowali artykuły dla naszych Mam.

31 MOJA NAJWAŻNIEJSZA ŻYCIOWA ROLA Rola matki w życiu młodego człowieka powinna opierać się na miłości i wzajemnym zaufaniu, a także służyć kształtowaniu poczucia bezpieczeństwa, pewności siebie oraz hierarchii wartości ukochanego dziecka. Jakość relacji jaką mamy z dzieckiem decyduje bowiem w znaczący sposób o rozwoju emocjonalno – społecznym naszej pociechy. Pamiętajmy, że to my, jako matki, opiekujemy się członkami rodziny, pielęgnujemy zwyczaje, zaspokajamy potrzeby oraz uczymy rozpoznawania, nazywania i wyrażania uczuć. Mimo, iż nie uczestniczymy wcześniej w żadnych kursach kwalifikacyjnych, doskonale wiemy na czym polega – BYCIE MAMĄ. Staramy się być perfekcyjne, choć nie o perfekcję tu chodzi. Każda z nas popełnia błędy i to jest normalne. Najważniejsze jednak, aby z tych błędów wyciągać wnioski i uczyć się na bieżąco. Jesteśmy autorytetem dla naszego dziecka oraz wzorem do naśladowania. Jeśli będą nas charakteryzować postawy odpowiedzialności, tolerancji i szacunku wobec innych, tego samego będą uczyć się nasze dzieci. Macierzyństwo to dla większości z nas najważniejsza życiowa rola. Dzięki niemu jesteśmy szczęśliwe, ponieważ czujemy się ważne, potrzebne i spełnione. Musimy mieć świadomość, że decydując się na BYCIE MAMĄ stajemy się odpowiedzialne za drugiego człowieka i tak naprawdę to poczucie odpowiedzialności i troska o poczęte życie nigdy się nie kończy. Musimy być gotowe na wiele wyrzeczeń, ale trud ten jest na bieżąco wynagradzany, kiedy nasza pociecha się do nas uśmiecha. Obok roli ojca nasza rola w wychowaniu dziecka jest wiodąca. To my dajemy mu życie i w tym jego życiu mu towarzyszymy, wspierając go w rozwoju, niezależnie od wielkości i jakości popełnianych przez niego błędów. Jak twierdzi Erich Fromm „matkę cechuje ofiarność i bezwarunkowa miłość do dziecka, daje ona poczucie bezpieczeństwa, wsparcie, zrozumienie i troskę, kocha za to, że po prostu się jest, a nie za to kim się jest”. Z najlepszymi życzeniami pedagog – mgr Beata Piecha – Frycowska

32 ĆWICZENIA RELAKSACYJNE DLA KOBIET Autor: Pan Tomasz, rehabilitant Drogie Panie. Wystarczy dosłownie 5 minut, by uporać się ze zmęczeniem i stresem. Zachęcam Panie do znalezienia kilku minut w ciągu każdej godziny pracy i wykonania wybranego ćwiczenia lub ćwiczeń - dzięki takiemu szybkiemu relaksowi o wiele łatwiej będzie znaleźć siły do wykonywania codziennych obowiązków. Ćwiczenia relaksacyjne możesz wykonywać samodzielnie, codziennie w domu przez 15-20 minut. Odprężą cię, wyciszą, napełnią pozytywną energią. Aby głębiej przeżyć stan relaksacji, ćwicz przy spokojnej i odprężającej muzyce, w wygodnym ubraniu i w przyciemnionym pomieszczeniu. Ćwiczenia te napełnią Cię pozytywną energią! Zwiększenie świadomości własnego ciała Usiądź lub połóż się wygodnie, nie zamykaj oczu. Skoncentruj swoją uwagę na świecie zewnętrznym, obserwuj to, co dzieje się dookoła, myśl o tym. Teraz zamknij oczy, uspokój oddech. Wsłuchaj się w odgłosy, które do Ciebie docierają i poczuj zapachy, które Cię otaczają. Następnie przenieś swoją uwagę na własne ciało, „badaj” różne jego części. Na zmianę przenoś uwagę raz na świat zewnętrzny, raz na wewnętrzny. Drzewo na wietrze W postawie swobodnej rozstaw stopy na szerokość bioder, ramiona unieś w górę. Imituj ruch gałęzi na wietrze. Ćwiczenie powtarzaj kilka razy, aż napięcie mięśni całkowicie zniknie.

33 Ćwiczenie 1 Połóż się na plecach z rozłożonymi rękami i nogami. Zamknij oczy, rozluźnij całe ciało. Oddychaj cicho i powoli. Spróbuj poczuć odprężenie od czubka głowy do stóp. Czas wykonania około 5 minut. Ćwiczenie 3 W klęku usiądź na piętach, przesuń ręce w tył i opuść głowę – jest to pozycja embrionalna. Odpręż się całkowicie, pozwalając odpocząć czołu, ramionom, brzuchowi i biodrom. Z każdym wdechem poczuj rozszerzające się łopatki, podczas wydechu całe ciało przylega do podłogi. Czas wykonania około 5 minut. Ćwiczenie 4 Połóż się na plecach i przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Na wdechu wyprostuj kręgosłup, na wydechu przyciągnij kolana mocniej do klatki piersiowej. Powtórz 10 razy. Ćwiczenie 5 Leżąc na plecach złącz stopy, kolana odwiedź mocno na zewnątrz. Połóż dłonie na brzuchu i zrób kilka długich wdechów i wydechów. Zamknij oczy i spróbuj się odprężyć. Czas wykonania około 5 minut. Ćwiczenie 2 Stań ze złączonymi stopami. Złączone dłonie wyciągnij nad głowę. Ugnij kolana, wyciągnij kręgosłup. Oddychaj głęboko i równomiernie. Powtórz pięć razy.

34 Projekt „Kochamy nasze Mamy” został przygotowany przez redaktorów gazetki szkolnej „Kleks” oraz ich opiekunów Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "I miejsce – najlepsza strona tytułowa dodatku specjalnego „Kochamy nasze Mamy”. Projekt Rafała. PROJEKT „KOCHAMY NASZE MAMY”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google