Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Grzędzice i Ja”. „Moja Szkoła” Szkoła istnieje od roku 1946.Moja szkoła ma już 62 lata. W 2006 roku szkole nadano imię „Jana Pawła II”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Grzędzice i Ja”. „Moja Szkoła” Szkoła istnieje od roku 1946.Moja szkoła ma już 62 lata. W 2006 roku szkole nadano imię „Jana Pawła II”."— Zapis prezentacji:

1 „Grzędzice i Ja”

2 „Moja Szkoła” Szkoła istnieje od roku 1946.Moja szkoła ma już 62 lata. W 2006 roku szkole nadano imię „Jana Pawła II”.

3 „Moja Parafia” Kościół późnogotycki zbudowany na przełomie XV wieku. W kościele są przepiękne freski.

4 „Patron Szkoły” Jestem dumny, że patronem mojej szkoły jest Jan Paweł II. Żył w latach 1920-2005. W roku 1978 został wybrany na papieża.

5 „Grzędzice” Jest to duża zagospodarowana wieś. We wsi występuje duża ilość gospodarstw domowych jak i rolniczych. Rolnicze obszary obejmują od 24-45 ha.

6 „Świetlica w Grzędzicach” W tej świetlicy odbywają się różne imprezy. Jest to również kafejka internetowa oraz biblioteka.

7 „Staw” To staw w Grzędzicach. Jest on stawem przyrodniczym. Jest bardzo krajobrazowy i ładnie prezentuje się wiosną i latem.

8 „Stara i Nowa Szkoła”

9 „Mieszkańcy Grzędzic” W większości ludność z Grzędzic są to rdzenni mieszkańcy z pokolenia na pokolenie, ale od pewnego czasu, Grzędzice rozbudowują się i przybywa mieszkańców z zewnątrz.

10 „Droga Leśna” Jest ona dobra na rodzinne wypady rowerowe. Można tam też zbierać grzyby oraz obserwować przyrodę.

11 „Pola Drumlinowe” Pola drumlinowe to miejsce, gdzie występują wały polodowcowe. W Grzędzicach tych wałów jest aż 3900.Grzędzice to jedyna wieś w Europie, gdzie występuje tak duża ilości wałów polodowcowych. Na zdjęciu tego nie widać, ale właśnie tam się osadziły.

12 „Pomnik Przyrody” Jest to lipa św. Lakura; bardzo rzadkie drzewo, dlatego zostało pomnikiem przyrody. Leży na północny- zachód od drogi leśnej.

13 „KONIEC” Dziękuje za obejrzenie mojego materiału Jakub Sieradziński


Pobierz ppt "„Grzędzice i Ja”. „Moja Szkoła” Szkoła istnieje od roku 1946.Moja szkoła ma już 62 lata. W 2006 roku szkole nadano imię „Jana Pawła II”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google