Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

THE UNITED STATES OF AMERICA. Flag of America Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "THE UNITED STATES OF AMERICA. Flag of America Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony."— Zapis prezentacji:

1 THE UNITED STATES OF AMERICA

2 Flag of America Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony na początku i końcu). W lewym górnym rogu flagi znajduje się niebieski kanton z pięćdziesięcioma pięcioramiennymi białymi gwiazdami. Są one rozmieszczone w dziewięciu poziomych rzędach po 6 (na górze i dole) i 5 gwiazd przemiennie. 50 gwiazd symbolizuje 50 stanów amerykańskich, zaś 13 pasów – 13 pierwszych kolonii.

3 Places to see:

4 Disneyland

5 Statue of Liberty Pomnik, utrzymany w stylu neoklasycyzmu realistycznego, jest dziełem francuskiego rzeźbiarza Frederica Bartholdiego. Przedstawia postać kobiecą trzymającą w prawej dłoni pochodnię, a w lewej tablicę, na której umieszczona jest data uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. Wyryte jest dokładnie: JULY IV MDCCLXXVI (4 lipca 1776). Na koncepcję Statuy Wolności miał wpływ obraz Eugene Delacroix – Wolność wiodąca lud na barykady, a jej twarzy Bartholdi nadał rysy własnej matki, lecz ciało "odebrał" swojej kochance.

6 Niagara falls

7 Central park

8 Alcatraz Więzienie

9 NASA

10 The End

11 Authors Przemek Starek Rafał Dudek Karol Kołtun


Pobierz ppt "THE UNITED STATES OF AMERICA. Flag of America Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych (czerwony."

Podobne prezentacje


Reklamy Google