Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli OTWIERAMY PRZEDSZKOLA LATEM Przedszkola po nowemu Zmiana organizacji pracy przedszkoli miejskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli OTWIERAMY PRZEDSZKOLA LATEM Przedszkola po nowemu Zmiana organizacji pracy przedszkoli miejskich."— Zapis prezentacji:

1 czyli OTWIERAMY PRZEDSZKOLA LATEM Przedszkola po nowemu Zmiana organizacji pracy przedszkoli miejskich

2 ,,Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka". Jan Paweł II

3 Na czym polega nowość? Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodzin w zakresie opieki, wychowania i kształcenia dziecka w wieku od 3 do 6 lat, Gmina Olsztyn zapewniła 12-miesięczną opiekę nad dziećmi w przedszkolach miejskich.

4 Od września 2015r. gmina Olsztyn zapewniła przedszkolakom uczęszczającym do miejskich przedszkoli całoroczną opiekę. Umowy na opiekę w przedszkolach zostały podpisane nie jak do tej pory na 10 miesięcy, ale na 12 miesięcy. Dzieci mogą w okresie wakacji uczęszczać do znanych im przedszkoli.

5 Rodzice, którzy nie mogą samodzielnie zapewnić opieki dzieciom w okresie wakacyjnym, będą mogli korzystać z usług tego samego przedszkola, do którego uczęszcza dziecko przez pozostałą część roku. Opłaty pozostają bez zmian.

6 Dlaczego to robimy? „Chcemy, by rodzice nie musieli głowić się, gdzie zostawić swoje dziecko na czas wakacji i by maluchy nie musiały przeżywać stresu związanego z przenoszeniem ich do innej placówki.” (Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz – sierpień 2015r. http://samorzad.pap.pl)

7 Wakacje to czas radości i swobody – dlatego Rodzicu pamiętaj, by w miarę możliwości poświęcić czas własnemu dziecku. Żadna placówka wychowawczo-opiekuńcza nie wywiera na dziecko tak zdecydowanego wpływu jak dom rodzinny.

8 Przedszkole to nie rodzina!,,…Rodzice mają obowiązek poświęcać swój czas i uwagę swoim dzieciom i ich szkołom, tak aby wzmocnić ich wysiłki skierowane na osiągnięcie określonych celów nauczania…” Prawa i obowiązki rodziców w Europie

9 Rodzicu, pamiętaj że najważniejszymi osobami w życiu dziecka są rodzice, którzy kształtują jego wartości i postawy.

10 Rodzice pamiętajcie: dziecko ma prawo do urlopu i wypoczynku…  Nie dopuszczajmy do sytuacji, w której dziecko nieprzerwanie uczęszcza do przedszkola 12 miesięcy.  Dziecko nie doświadcza radości wakacji.  Warto zorganizować czas tak, by dziecko uczęszczało do przedszkola tylko przez część wakacji, a nie całe 2 miesiące.

11 Rodzicu, wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom, jednak pamiętaj, że organizacja pracy przedszkola musi być precyzyjnie zaplanowana.

12 Drogi Rodzicu… Twoja rzetelna informacja o czasie pobytu dziecka w przedszkolu jest niezbędna do precyzyjnego planowania i organizacji pracy przedszkola.

13 Co to są wakacje (według dzieci):  to czas kiedy rodzina wyjeżdża nad morze i można nurkować,  wolne od przedszkola, od szkoły, od pracy,  można siedzieć w domu z tatą i mamą,  można pojechać na plaże, na lody, nad jezioro, wyjechać z tatą i mamą i z bratem,  można iść na plaże z rodzicami,  z rodzicami to jest spełnienie marzeń…

14 Mamy nadzieję, że rodzice czytając powyższe treści inaczej spojrzą na kwestie wychowawcze, a być może spróbują coś zmienić, ulepszyć.

15 Materiał promocyjny Urzędu Miasta Olsztyna Rodzina i Przedszkole


Pobierz ppt "Czyli OTWIERAMY PRZEDSZKOLA LATEM Przedszkola po nowemu Zmiana organizacji pracy przedszkoli miejskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google