Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WOLONTARIAT PRACOWNICZY SZANSA DLA NGO I BIZNESU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WOLONTARIAT PRACOWNICZY SZANSA DLA NGO I BIZNESU."— Zapis prezentacji:

1 WOLONTARIAT PRACOWNICZY SZANSA DLA NGO I BIZNESU

2 ZAPROSZENIE BIURO INICJATYW SPOŁECZNYCH zaprasza małopolskie organizacje pozarządowe do udziału w II edycji projektu „WOLONTARIAT PRACOWNICZY SZANSĄ DLA NGO I BIZNESU” Zapraszamy organizacje, które: chcą rozpocząć lub rozwinąć swoją współpracę z biznesem szukają nowych pomysłów na działania w ramach wolontariatu pracowniczego poszukują partnerów wśród małopolskich firm i pragną nawiązać nowe kontakty Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

3 Udział w projekcie pozwoli Państwu: dowiedzieć się, na czym może polegać wolontariat pracowniczy i jakie korzyści przyniesie Państwa organizacji poznać zasady organizowania projektów opartych o wolontariat pracowniczy przygotować się do rozmowy z przedstawicielami firm służącej nawiązaniu współpracy opracować strategię działania Państwa organizacji, dotyczącą wprowadzenia lub rozwoju projektów opartych o wolontariat pracowniczy nawiązać kontakty z przedstawicielami firm, które mogą okazać się pierwszym krokiem do nawiązania współpracy i zrealizowania wielu ciekawych projektów! Dlaczego warto?

4 Trzy krótkie, acz intensywne kroki przygotują Państwa organizację do nawiązania współpracy z biznesem: Jak będziemy pracować? 1 etap czterogodzinne szkolenie nastawione na przybliżenie podstawowych pojęć i zasad współpracy z biznesem w formie wolontariatu pracowniczego Zagadnienia szkolenia: Co to jest Społeczna Odpowiedzialność Biznesu i jak wpływa ona na współpracę firm z organizacjami? Jak znaleźć firmy o adekwatnym profilu działań CSR? Jak nawiązać współpracę i wypracować wspólny projekt? Atrakcyjna dla biznesu oferta wolontariatu pracowniczego – czyli jaka?

5 Jak będziemy pracować? 2 etap To czas na przełożenie uzyskanej wiedzy na praktykę – czyli przygotowanie się do bezpośredniego nawiązania współpracy z biznesem. Organizacje będą miały za zadanie dokonać oceny swoich potencjałów i potrzeb, opracować ofertę oraz plan jej wdrożenia. Wszystko to z pomocą doradcy i podczas średnio 4 godzin konsultacji!

6 Jak będziemy pracować? 3 etap Nawiązywanie partnerstw – to ostatni, kluczowy krok. Z przygotowaną ofertą i znajomością specyfiki projektów wolontariatu pracowniczego na pewno będzie łatwiejszy do wykonania. Pomocą będą również: spotkania networkingowe, podczas których będzie można poznać pracowników małopolskich firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów z organizacjami baza kontaktów Biura Inicjatyw Społecznych wsparcie animatora współpracy, który pomoże wyszukać adekwatne dla danej organizacji firmy, umówić się i przygotować do spotkania. Efektem tego etapu będzie zaplanowanie lub realizacja konkretnego projektu we współpracy z wybraną firmą.

7 Jak się zgłosić? Harmonogram Jak będziemy pracować? szkolenie: 14.09.2016 r., 16.30 – 20.00 Etap 1 konsultacje - opracowanie ofert : wrzesień/październik 2016 r. Etap 2 spotkania networkingowe: 26.09.2016 r., 17.10.2016 r., 7.11.2016 r., godziny 17.00 – 20.00 spotkania partnerskie: październik/grudzień 2016 r. Etap 3

8 Co jest potrzebne, żeby się zgłosić? Przede wszystkim – gotowość organizacji do podjęcia realnych działań na rzecz wprowadzenia lub rozwoju projektów związanych z wolontariatem pracowniczym. Oczekujemy od organizacji: Zaangażowania Oddelegowania 1 lub 2 osób, które będą odpowiedzialne za udział w programie i realizację wynikających z niego zadań Włączenie się innych przedstawicieli organizacji, w szczególności osób decyzyjnych, w niektóre elementy przygotowań np. pracę nad ofertą Udziału we wszystkich 3 etapach projektu Zaangażowania

9 Jak się zgłosić? Zgłoszenia przyjmujemy do 4.09.2015 r. za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem www.bis-krakow.pl/rekrutacja.www.bis-krakow.pl/rekrutacja Udział w projekcie jest bezpłatny. Do udziału w projekcie zaprosimy 8 organizacji. W przypadku większej liczby chętnych, pierwszeństwo będą miały organizacje, które: nie realizowały jeszcze programów wolontariatu pracowniczego, nie mają opracowanej strategii współpracy z biznesem, z mniejszym doświadczeniem we współpracy z biznesem w dowolnej formie, nie brały udziału w warsztatach konferencyjnych realizowanych w ramach I edycji projektu w 2015 r. z większą motywacją do wdrażania nowych rozwiązań w swojej organizacji. Jak się zgłosić?

10 Dodatkowych informacji udziela – Anna Łabno Kucharska, anna.labno@bis- krakow.pl, tel. 690 830 180anna.labno@bis- krakow.pl Kontakt Projekt „Wolontariat pracowniczy szansą dla NGO i biznesu – ed. II” zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


Pobierz ppt "WOLONTARIAT PRACOWNICZY SZANSA DLA NGO I BIZNESU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google