Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Spis treści Autor wstęgi Mobiusa i jego życiorys Zdjęcia wstęgi Mobiusa Najważniejsze informacje o wstędze Mobiusa Źródła Autorki prezentacji.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Spis treści Autor wstęgi Mobiusa i jego życiorys Zdjęcia wstęgi Mobiusa Najważniejsze informacje o wstędze Mobiusa Źródła Autorki prezentacji."— Zapis prezentacji:

1 Spis treści Autor wstęgi Mobiusa i jego życiorys Zdjęcia wstęgi Mobiusa Najważniejsze informacje o wstędze Mobiusa Źródła Autorki prezentacji

2 Autor wstęgi mobiusa i jego życiorys August Ferdinand Möbius (ur. 17 listopada 1790 w miejscowości Schulpforte, zm. 26 września 1868 w Lipsku) – niemiecki matematyk i astronom. Studiował na Uniwersytecie w Lipsku, początkowo prawo, później zmienił zainteresowania na matematykę, fizykę i astronomię. Studia ukończył w 1809. W 1813 pojechał do Getyngi, gdzie studiował astronomię pod kierunkiem Gaussa.

3 Zdjęcia wstęgi Mobiusa Wstęga Mobiusa wykres parametryczny z paska papieru

4 Zdjęcia wstęgi Mobiusa

5 Najważniejsze informacje o wstędze Mobiusa Wstęga Möbiusa – dwuwymiarowa zwarta rozmaitość topologiczna istniejąca w przestrzeni trójwymiarowej, którą można uzyskać sklejając taśmę końcami "na odwrót". Jej najważniejszą cechą jest to, że ma tylko jedną stronę (jest tzw. powierzchnią jednostronną). Posiada również tylko jedną krawędź – "sklejenie" tej krawędzi (niemożliwe w przestrzeni trójwymiarowej) daje butelkę Kleina. Opisana przez niemieckiego matematyka Augusta Möbiusa i Johanna Benedicta Listinga w 1858 roku. Symbol recyklingu w kształcie wstęgi Möbiusa Przykład wstęgi Möbiusa to prostokątny pasek papieru, skręcony o 180 stopni, a następnie sklejony końcami. Opisywany jest jako przykład powierzchni jednostronnej. Błędnie uznaje się, że symbol nieskończoności pochodzi od wstęgi Möbiusa; symbol ten był w użyciu od ponad dwustu lat, gdy Möbius i Listing odkryli wstęgę.

6 Źródła Wikipedia

7 Autorki prezentacji Dziękujemy za uwagę. Autorkami prezentacji są: Dominika Frączkiewicz i Wiktoria Motyka


Pobierz ppt "Spis treści Autor wstęgi Mobiusa i jego życiorys Zdjęcia wstęgi Mobiusa Najważniejsze informacje o wstędze Mobiusa Źródła Autorki prezentacji."

Podobne prezentacje


Reklamy Google