Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miłosne cytaty z wybranych lektur. „Zemsta” – A.Fredo „Żem kochany, Że cię kocham nad te nieba, Że przy sobie być pragniemy, To oboje dobrze wiemy; (...)”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miłosne cytaty z wybranych lektur. „Zemsta” – A.Fredo „Żem kochany, Że cię kocham nad te nieba, Że przy sobie być pragniemy, To oboje dobrze wiemy; (...)”"— Zapis prezentacji:

1 Miłosne cytaty z wybranych lektur

2 „Zemsta” – A.Fredo „Żem kochany, Że cię kocham nad te nieba, Że przy sobie być pragniemy, To oboje dobrze wiemy; (...)” "gdyby można miłości dać wiarę, Byłożby szczęście większe na tym świecie?"

3 „Świętoszek” - Molier „Bo tej hańby sam sobie człowiek nie przebaczy, By kochać tę, co sama kochać nas nie raczy.” „ Troska, z jaką strzeżemy własnej dobrej sławy, Zwalania uwielbień przedmiot od wszelkiej obawy I pozwala zażywać w spokojności błogiej Miłości bez zgorszenia, rozkoszy bez trwogi”

4 „Romeo i Julia” – W.Szekspir "Czy miłość jest delikatna? nie raczej brutalna i ostra, kłuje jak oset" "Jak cudowna jest miłość skoro cień miłości tyle bogactwa niesie i tyle radości"

5 „Quo vadis” – H.Sienkiewicz „Miłość się oddaje, nie odbiera.” „Miłość zmienia jednych więcej, drugich mniej (...)” „Kochać jest nie dość, trzeba umieć kochać i trzeba umieć nauczyć miłości”

6 „ Wichrowe wzgórza” – E.Bronte „Czas przyniósł mu pełną melancholii rezygnację, głębszą od zwyczajnej radości życia. Wspominał żonę z gorącą, czułą miłością i nadzieją na ów lepszy świat, dokąd, jak wierzył, odeszła po zgonie.” „Nie wiem, czy jest to uczucie mnie tylko właściwe, dość że w obecności śmierci czuję się prawie zawsze szczęśliwa, o ile tylko wraz ze mną nie czuwa osoba rozpaczająca lub szalejąca.”


Pobierz ppt "Miłosne cytaty z wybranych lektur. „Zemsta” – A.Fredo „Żem kochany, Że cię kocham nad te nieba, Że przy sobie być pragniemy, To oboje dobrze wiemy; (...)”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google