Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZAPOWIEDŹ WIĄZANKI NA ROK 2016. ŻYCIE JEST MIEJSCEM, GDZIE ROZGRYWA SIĘ WSZYSTKO. WSZYSCY DOBRZE ZNAMY TO DOŚWIADCZENIE, Z RÓŻNORODNOŚCIĄ DRÓG I MOŻLIWOŚCI,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZAPOWIEDŹ WIĄZANKI NA ROK 2016. ŻYCIE JEST MIEJSCEM, GDZIE ROZGRYWA SIĘ WSZYSTKO. WSZYSCY DOBRZE ZNAMY TO DOŚWIADCZENIE, Z RÓŻNORODNOŚCIĄ DRÓG I MOŻLIWOŚCI,"— Zapis prezentacji:

1 ZAPOWIEDŹ WIĄZANKI NA ROK 2016

2 ŻYCIE JEST MIEJSCEM, GDZIE ROZGRYWA SIĘ WSZYSTKO. WSZYSCY DOBRZE ZNAMY TO DOŚWIADCZENIE, Z RÓŻNORODNOŚCIĄ DRÓG I MOŻLIWOŚCI, KTÓRE STAJĄ PRZED NAMI. I TO WŁAŚNIE PODCZAS DROGI ŻYCIA DZIAŁA DUCH I W WOLNOŚCI PUKA DO DRZWI KAŻDEGO SERCA LUDZKIEGO.

3 W TAKI, CZY INNY SPOSÓB WSZYSCY POSIADAMY DOŚWIADCZENIE BYCIA WĘDROWCAMI, PRZEŻYWAJĄC DNI, W KTÓRYCH PRZEMIERZYLIŚMY WIELKIE ODLEGŁOŚCI. TO DOŚWIADCZENIE WĘDRÓWKI OŚWIECA NASZE ROZUMIENIE TEGO, CO MOŻE OZNACZAĆ PRZEŻYWANIE PRZYGODY W DUCHU. STĄD, CO OZNACZA PRZEŻYWANIE PRZYGODY DUCHA? PRZEDE WSZYSTKIM JEST WĘDRÓWKĄ DUCHOWĄ. JEDNAK ŻYCIE DUCHOWE NIE JEST JEDYNIE DOŚWIADCZENIEM WEWNĄTRZ NAS SAMYCH, NAWET JEŚLI JEST TO DOBRE DOŚWIADCZENIE. DLA NAS WIERZĄCYCH JEST WĘDRÓWKĄ W PRZESTRZENI DUCHOWOŚCI, O KTÓRĄ NALEŻY SIĘ TROSZCZYĆ I WYRAŻA SIĘ JĄ NA SPOSOBY, O KTÓRYCH WSPOMNIMY PÓŹNIEJ.

4 SAM JEZUS PRZEBYŁ PRAWDZIWĄ “PRZYGODĘ” OTWORZENIA SIĘ NA DUCHA. ZAWSZE POSZUKIWAŁ WOLI OJCA, KTÓRY W SWYM DUCHU: DAWAŁ MU NATCHNIENIE, TOWARZYSZYŁ MU, RZUCAŁ WYZWANIE, PROWADZIŁ...

5 RÓWNIEŻ KSIĄDZ BOSKO PRZEŻYŁ CAŁE SWE ŻYCIE OTWARTY NA DUCHA, PONIEWAŻ JEGO PRAGNIENIEM BYŁO UDZIELENIE ODPOWIEDZI NA TO, CZEGO WYMAGA BÓG WOBEC NIEGO I DLA JEGO CHŁOPCÓW. SAMA TA WĘDRÓWKA JUŻ W CHIERI, JEGO POSZUKIWANIA, BYŁY PRAWDZIWĄ PRZYGODĄ, W KTÓREJ POZWALAŁ PROWADZIĆ SIĘ DUCHOWI. TA WĘDRÓWKA, POPRZEZ LATA, DOPROWADZIŁA GO DO HARMONII I JEDNOŚCI OSOBOWEJ, KTÓRE BYŁY ODLEGŁE OD JAKIEJKOLWIEK POŁOWICZNOŚCI.

6 TO SAMO ZASZŁO W ŻYCIU PANA JEZUSA, W MARYI Z NAZARETU - KTÓRA PRZEŻYŁA PRZYGODĘ DUCHA, A BYŁO NIĄ ZAWIERZENIE BOGU BEZ WIEDZY, JAKI BYŁBY PUNKT DOCELOWY - A TAKŻE W ŻYCIU KSIĘDZA BOSKO, DLA KTÓREGO “TAK” DLA DUCHA BYŁO PRAWDZIWĄ PRZYGODĄ ŻYCIA Z NIEPRAWDOPODOBNYMI WYZWANIAMI.

7 MY TAKŻE, KAŻDEGO DNIA, OTRZYMUJEMY TO ZAPROSZENIE DO WŁĄCZENIA SIĘ W WĘDRÓWKĘ DUCHA, PODCZAS KTÓREJ MOŻEMY POZWOLIĆ, BY ON NAM TOWARZYSZYŁ, PROWADZIŁ I ZASKAKIWAŁ. CHODZI O WĘDRÓWKĘ, KTÓRA MA WIELE Z PRZYGODY, W KTÓREJ NIE MA PEWNIKÓW, ALE PUNKT DOJŚCIA JEST FASCYNUJĄCY.

8 W JAKI SPOSÓB WYRAŻA SIĘ I OBJAWIA TAKA WĘDRÓWKA ŻYCIA DUCHOWEGO I DUCHOWOŚCI, KTÓRA POZWALA ŻYĆ W TOWARZYSTWIE DUCHA? WYRAŻA SIĘ GŁĘBOKIM DOŚWIADCZENIEM WIARY. W PODTRZYMYWANIU WYMIARU WSPÓLNOTOWEGO TEJ SAMEJ WIARY. WE WZRASTANIU W MIŁOSIERDZIU ORAZ W BRATERSKIM WYMIARZE ŻYCIA.

9 NA ZAKOŃCZENIE, PRAGNIEMY POPROSIĆ WAS, DRODZY MŁODZI, ABYŚCIE POZWOLILI NAM PRZEMIERZYĆ TĘ WĘDRÓWKĘ RAZEM. PRZEMIERZMY TĘ DROGĘ RAZEM! UCZMY SIĘ RAZEM, MIEJMY WSPÓLNE DOŚWIADCZENIE, GDYŻ ZAOWOCUJE TO DOBREM DLA WSZYSTKICH.

10 A W TYM “WSZYSTKICH” MYŚLIMY O RODZINIE SALEZJAŃSKIEJ - W RÓŻNYCH SWYCH PRZEJAWACH - JAKO O PIERWSZORZĘDNEJ ADRESATCE TEJ WIĄZANKI, ALE TAKŻE MYŚLIMY O WAS, TYSIĄCACH MŁODYCH, KTÓRZY WE WSZYSTKICH KRAJACH, KULTURACH I MIEJSCACH OBECNOŚCI SALEZJAŃSKIEJ, JESTEŚCIE ANIMATORAMI INNYCH MŁODYCH, KTÓRYM BĘDZIECIE TOWARZYSZYĆ W TEJ PRZYGODZIE, W TEJ WĘDRÓWCE W JEGO TOWARZYSTWIE, DUCHA BOŻEGO, KTÓRY, JAK POWIEDZIELIŚMY - ZADZIWIA, POBUDZA, RZUCA WYZWANIE, DODAJE ENTUZJAZMU, FASCYNUJE I TOWARZYSZY.

11


Pobierz ppt "ZAPOWIEDŹ WIĄZANKI NA ROK 2016. ŻYCIE JEST MIEJSCEM, GDZIE ROZGRYWA SIĘ WSZYSTKO. WSZYSCY DOBRZE ZNAMY TO DOŚWIADCZENIE, Z RÓŻNORODNOŚCIĄ DRÓG I MOŻLIWOŚCI,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google