Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Typy rowerów,kolarstwo przełajowe oraz dyscypliny MTB

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Typy rowerów,kolarstwo przełajowe oraz dyscypliny MTB"— Zapis prezentacji:

1 Typy rowerów,kolarstwo przełajowe oraz dyscypliny MTB

2 Typy rowerów:Rower miejski
Rowery z przeznaczeniem jazdy po mieście. Niektóre modele zbliżone konstrukcyjnie do rowerów trekkingowych.

3 Rower trekkingowy Rower ten jest idealny do dalekich podróży. Bardzo dobrze spisuje się zarówno na drogach asfaltowych jak i ziemnych (leśnych ścieżkach, drogach szutrowych).

4 Rower szosowy Rower szosowy, nazywany potocznie kolarzówką lub szosówką. To rower przeznaczony głównie do szybkiej jazdy po drogach utwardzonych (asfaltowych) i w miarę prostych.

5 Rower górski Jeżeli chodzi o rowery górskie to tutaj mamy dużo większy wybór. Są to rowery dużo bardziej potężne, oparte o bardziej zaawansowany osprzęt.

6 BMX rowery te zostały stworzone na wzór motorów crossowych. Przeznaczone do jazdy m.in. na sztucznie przygotowanych torach z przeszkodami.

7 CX-Rower przełajowy Rower przełajowy nazywany też przełajówką, jest jednym z najstarszych typów rowerów. Powstał jeszcze przed rowerami górskimi z myślą o jeździe po bardziej wymagającym terenie.

8 Kolarstwo przełajowe:
Kolarstwo przełajowe – rodzaj kolarstwa uprawianego na rowerach o konstrukcji zbliżonej do rowerów szosowych, lecz rozgrywanego na dość trudnych trasach terenowych obfitujących w liczne przeszkody, które zmuszają zawodnika do schodzenia z roweru i przenoszenia go.

9 Dyscypliny MTB: Zjazd (ang. downhill, DH) — indywidualny zjazd rowerem na czas po stromych, naturalnych stokach. Ścieżki zjazdowe są często bardzo wąskie, kamieniste bądź poprzecinane wystającymi korzeniami. Zawodnicy ścigają się na tej samej trasie, w pewnych odstępach czasu od siebie. Wygrywa najszybszy. Freeride (FR) — przypomina nieco DH, ale ma mniej formalny charakter, mający w zamyśle przypominać „wolny” styl uprawiania zjazdów z lat 80. Zawody FR mają zawsze mało sformalizowane zasady, które różnią się między sobą, zależnie od tego, kto je organizuje. Dual slalom (DS) — polega na równoległym zjeździe po dość stromej trasie (która jednak może się miejscami wznosić) dwóch zawodników, którzy są wypuszczani w tej samej chwili. Four Cross (4X) — jest zbliżony do DS, ale na trasę wypuszczanych jest naraz 4 zawodników. Dirt jumping (DJ) — odbywa się na specjalnie przygotowanym torze (zbudowanym z hop ziemnych — dirtów). Polega na wykonywaniu skoków oraz różnych ewolucji w powietrzu.


Pobierz ppt "Typy rowerów,kolarstwo przełajowe oraz dyscypliny MTB"

Podobne prezentacje


Reklamy Google