Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak to jest, ze będąc w dwóch różnych częściach świata możemy rozmawiać ze sobą przez telefon? Prezentację wykonały: Sandra i Dominika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak to jest, ze będąc w dwóch różnych częściach świata możemy rozmawiać ze sobą przez telefon? Prezentację wykonały: Sandra i Dominika."— Zapis prezentacji:

1 Jak to jest, ze będąc w dwóch różnych częściach świata możemy rozmawiać ze sobą przez telefon? Prezentację wykonały: Sandra i Dominika

2 Alexsander Graham Bell (1847 – 1922) Wynalazł telefon, który został opatentowany w roku 1876.

3 Rozmawiamy ze sobą przez telefon

4 Jak to się dzieje, że rozmawiając przez telefon z dwóch różnych miejsc na świecie, słyszymy się?

5 Dźwięki to fale Mówiąc wysyłamy fale dźwiękowe (potocznie mówiąc dźwięk), które następnie docierają do mikrofonu.

6 Budowa mikrofonu Dźwięki docierają do membrany (cienka elastyczna płytka) powodują jej drgania. Drgania membrany powodują jednocześnie drgania cewki. Ponieważ magnes wytwarza wokół siebie pole magnetyczne, wobec tego ruchy cewki względem magnesu i magnesu względem cewki sprawiają, że w cewce pojawia się impuls elektryczny

7 Innymi słowy mówimy, że dźwięk został zamieniony na impuls elektryczny.

8 Budowa głośnika Impuls elektryczny światłowodami dociera do głośnika drugiego rozmówcy.

9 Innymi słowy impuls elektryczny znów jest przekształcany na falę dźwiękową, którą słyszy drugi rozmówca.

10 A jak to jest w przypadku telefonów komórkowych?

11 Fale radiowe Telefony komórkowe łączą się z najbliższym nadajnikiem (anteną satelitarną) za pośrednictwem fal radiowych. Fale radiowe, to promieniowanie elektromagnetyczne, które na ogół jest wytwarzane przez prąd płynący w antenie.

12 . Dzwoniąc telefon wysyła sygnał, który dociera do anteny satelitarnej. Ta z kolei wysyła go w kierunku satelity telekomunikacyjnej, który znajduje się nad Ziemią. Satelita ten odbiera sygnał i przekazuje go tym razem w innym kierunku tak aby sygnał odebrała antena, np. w Afryce Południowej.

13 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Jak to jest, ze będąc w dwóch różnych częściach świata możemy rozmawiać ze sobą przez telefon? Prezentację wykonały: Sandra i Dominika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google