Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku."— Zapis prezentacji:

1

2 Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

3  prawidłowe odżywanie się  utrzymywanie siebie i swojego otoczenia w czystości  odpowiednia ilość snu  aktywność fizyczna  unikanie nałogów

4  jedzenie 5 posiłków dziennie co około 2-3 godziny (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja)  każdy posiłek powinien zawierać wszystkie składniki pokarmowe  zachowanie właściwych proporcji między poszczególnymi składnikami pokarmowymi (piramida pokarmowa)  ważna jest także estetyka posiłku i atmosfera, w jakiej go spożywamy

5  Produkty pochodzenia roślinnego: - mąka - kasza - owoce - warzywa

6  Produkty pochodzenia zwierzęcego: - mięso - ryby - mleko i jego przetwory - jaja

7  CUKRY – są głównym źródłem energii Produkty bogate w cukry

8  TŁUSZCZE – są źródłem energii i materiałem zapasowym Produkty bogate w tłuszcze

9  BIAŁKA – są składnikiem budulcowym Produkty bogate w białka

10  WITAMINY – regulują pracę organizmu Produkty bogate w witaminy

11  SOLE MINERALNE pełnią funkcje budulcowe i regulacyjne Produkty bogate w sole mineralne Fe

12  WODA – główny składnik organizmu niezbędny do życia; należy pić codziennie 1,5 litra wody Produkty bogate w wodę

13 rzadko 3 x dziennie 5 x dziennie codziennie


Pobierz ppt "Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google