Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Nie wymaga poświęceń, gdyż większość informatyków to pasjonaci. Wymaga.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Nie wymaga poświęceń, gdyż większość informatyków to pasjonaci. Wymaga."— Zapis prezentacji:

1

2 Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Nie wymaga poświęceń, gdyż większość informatyków to pasjonaci. Wymaga za to logicznego myślenia. Co warto wiedzieć…

3 TECHNIK INFORMTYK – przygotowuje stanowiska komputerowe z urządzeniami preferencyjnymi do pracy. Diagnozuje je i naprawia. Projektuje i administruje lokalnymi sieciami komputerowymi. Tworzy i administruje bazy danych.

4 Dlaczego warto zostać informatykiem? W dzisiejszych czasach wszędzie możemy dostrzec komputery: w domu, szkole, fabryce, biurze, szpitalu itd. Wiele instytucji musi mieć zapewnioną kompetentną obsługę komputerową, dlatego każda branża poszukuje specjalistów z dziedziny technologii i informatyki.

5 Przyszłość dynamicznie będzie się rozwijać w tym kierunku, a zatem zapotrzebowanie na owych specjalistów wzrośnie. Wiedza z umiejętnościami informatycznymi jest i będzie wysoko ceniona na rynku pracy. Stąd też wynagrodzenie oferowane tym specjalistom jest wysokie, a z czasem nawet wzrośnie. Cd. Dlaczego warto zostać informatykiem?

6 Zadania zawodowe Montuje i eksploatuje komputery osobiste oraz urządzenia peryferyjne, Przygotowuje stanowiska komputerowe do pracy, Użytkuje urządzenia peryferyjne komputera, Naprawia komputery osobiste, FILM

7 Projektuje lokalne sieci komputerowe i administruje sieci, Konfiguruje urządzenia sieciowe, Administruje sieciowe systemy operacyjne, Tworzy strony internetowe, Tworzy bazy danych i zarządza nimi, Tworzy aplikacje internetowe. Cd. Zadania zawodowe

8 Ja, ty, my, oni… Będziesz pracować indywidualnie, ale będziesz mieć częsty kontakt z innymi pracownikami w firmie zarówno bezpośredni, jak i za pośrednictwem mediów komunikacyjnych. Możesz pracować w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi. Czasami będzie trzeba pracować pod presją czasu.

9 Kariera zawodowa Pracę znajdziesz w wyspecjalizowanych firmach informatycznych (serwisanci, administratorzy, konserwatorzy sprzętu), urzędach (administratorzy baz danych i sieci), a nawet w domu (projektanci, graficy), we wszystkich gałęziach gospodarki narodowej, w których mają zastosowanie komputery. Można także prowadzić własną działalność gospodarczą.

10 Warunki pracy Będziesz pracować 8 godz., ale czas pracy będzie również nienormowany. Będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Będziesz pracować przy monitorach komputerów oraz korzystać z urządzeń peryferyjnych: drukarek, ploterów, skanerów, rzutników itd. Będziesz narażony na działanie pola elektromagnetycznego. Będziesz pracował głównie w pozycji siedzącej.

11 Warunki uzyskania tytułu technik informatyk Nauka w technikum trwa 4 lata. Poza przedmiotami ogólnokształcącymi, przygotowującymi do matury, w programie są również przedmioty zawodowe, dające podstawę zdania egzaminów kwalifikacyjnych.

12 E.12 Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, E.13 Projektowanie i administracja lokalnych sieci komputerowych, E.14 Tworzenie i administracja stron internetowych i baz danych. Kwalifikacje wyodrębnione w zawodzie technik informatyk:

13 Nie powinniśmy także zapomnieć o tym, że absolwenci technikum w zawodzie technik informatyk mogą w przyszłości kontynuować naukę na wyższych studiach technicznych, a w perspektywie podjąć ciekawszą, bardziej satysfakcjonującą oraz lepiej płatną pracę. A co po technikum ?

14 ŹRÓDŁA: Zdjęcia – google grafikahttp://szkolnictwo.pl/szukaj,technik_informatykhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Technik_informatykhttps://www.youtube.com/watch?v=YZU64ghTIN8

15 PRYGOTOWAŁA Aleksandra Fabisińska Kl. IIIA Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Bierawie ul. Kościelna 1 47-240 Bierawa Opiekun Elżbieta Walas

16 POWRÓT


Pobierz ppt "Informatyka to bardzo nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Nie wymaga poświęceń, gdyż większość informatyków to pasjonaci. Wymaga."

Podobne prezentacje


Reklamy Google