Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początki Country blues czyli wiejski blues to najwcześniejsza forma bluesa powstała w latach 90.XIX wieku. Jego początki związane są z rozwinięciem się.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początki Country blues czyli wiejski blues to najwcześniejsza forma bluesa powstała w latach 90.XIX wieku. Jego początki związane są z rozwinięciem się."— Zapis prezentacji:

1

2 Początki Country blues czyli wiejski blues to najwcześniejsza forma bluesa powstała w latach 90.XIX wieku. Jego początki związane są z rozwinięciem się niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych.

3 Instrumenty Muzycy country blues używali do grania skrzypiec, banjo, harmonijki ustnej oraz czasami pianina. Ulubionym instrumentem bluesmanów była gitara która została przywieziona do Stanów przez czarnych niewolników z Meksyku.

4 Pierwsze utwory Teksty pierwszych piosenek opowiadały głównie o życiu czarnoskórych niewolników, ale z czasem tematy stały się dowolne i bardziej rozbudowane. Muzyka stała się bardziej złożona a muzycy używali coraz większej ilości instrumebtów.

5 Życie muzyków country blues Życie muzyków country blues nie było łatwe, ponieważ poświęcili swoją pracę dla grania bluesa, przez co w środowisku niewolników nie byli zbyt szanowani. By utrzymać rodzinę musieli podróżować, byli tez zatrudniani przez właścicieli plantacji i farm grali na wiejskich potańcówkach i piknikach.

6 Rozwój country bluesa Country blues był tak naprawdę początkiem gatunków muzycznych takich jak : blues, jazz, rock and roll. Dużo gatunków muzyki wzoruje się na country bluesie.

7 Sławni muzycy country bluesowi Oto kilku sławnych muzyków :

8 Mississippi Fred McDowell Fred McDowell (12 stycznia 1904 - 03 lipca 1972), znany pod pseudonimem; Mississippi Fred McDowell, był piosenkarzem i gitarzystą.McDowell urodził się w Rossville, Tennessee.. Zaczął grać na gitarze w wieku 14 lat.

9 Walter Brown McGhee Walter Brown ("Brownie") McGhee (30 listopada 1915 - 16 lutego 1996 r.) był piosenkarzem i gitarzystą

10 Sonny Terry Saunders Terrell, lepiej znany jako Sonny Terry (24 października 1911 - 11 marca 1986 ) był niewidomy.


Pobierz ppt "Początki Country blues czyli wiejski blues to najwcześniejsza forma bluesa powstała w latach 90.XIX wieku. Jego początki związane są z rozwinięciem się."

Podobne prezentacje


Reklamy Google