Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Awifauna Komorowa i okolic projekt unijny zrealizowany przez Magdalenę Piskorską.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Awifauna Komorowa i okolic projekt unijny zrealizowany przez Magdalenę Piskorską."— Zapis prezentacji:

1 Awifauna Komorowa i okolic projekt unijny zrealizowany przez Magdalenę Piskorską

2 Informacje moim opiekunem projektu była Pani Agata Dmoch-Hołody projekt realizowałam w okresie styczeń 2016 – czerwiec 2016 używałam aparatu fotograficznego LUMIX DMC-FZ72 wspomagałam się atlasami: - „Ptaki Polski” Andrzeja G. Kruszewicza - „Fotografujemy ptaki” Grzegorza i Tomasza Kłosowskich

3 Cele projektu poszerzenie wiedzy ogólnej o ornitologii dokarmianie i pojenie ptaków prowadzenie obserwacji zbudowanie budki rozpoznawanie gatunków, które zamieszkują okolice Komorowa rozróżnianie ptasich głosów oraz ich nagrywanie swobodne posługiwanie się lornetką i aparatem fotograficznym wystawa zdjęć i znalezionych piór

4 Dokarmianie ptaków + prelekcja dla uczniów Zakupiłam 7 karmników. Karmniki były dostosowane do różnych gatunków ptaków – miały rozmaite kształty. Do każdego z nich były wsypywane inne nasiona. Z moich obserwacji wynika, że ptaki najbardziej lubią słonecznik. Wiedzę dotyczącą dokarmiania ptaków przekazałam uczniom klasy pierwszej gimnazjum, podczas prezentacji multimedialnej w szkole. Chciałam zwrócić głównie uwagę na to, czym powinniśmy dokarmiać i jak to robić. Wskazałam również na potrzebę pojenia ptaków latem.

5 Spacery i obserwacje Co tydzień chodziłam na spacery, podczas których sporządzałam notatki, nagrywałam głosy ptaków oraz robiłam im zdjęcia. Oto jeden z moich wpisów do notesu z obserwacjami: „17.01.2016; godzina 12:00; pogoda – wietrznie, pochmurno, śnieg, -4°C; spotkane ptaki: pełzacz leśny, wrona, 2 dzięcioły duże, kilka kawek, gołębi miejskich i sikorek.” Byłam również 11 stycznia, na warsztatach ornitologicznych w Pałacu, w Wilanowie. Przewodnik pokazywał nam różne pióra ptaków, opowiadał o gatunkach zamieszkujących tutejsze ogrody oraz oglądał je z nami przez lornetkę. Na końcu uczestniczyliśmy w obrączkowanie łabędzia niemego.

6

7 Budowanie budki Pod koniec zimy wybrałam się z moim tatą na warsztaty z budowania budek dla ptaków. Na miejscu dostaliśmy wszystkie materiały i plan budowy. Zamierzaliśmy stworzyć budkę dla kosów. Jak się niedawno okazało w budce, jednak zadomowiły się pleszki zwyczajne.

8

9

10

11 Wystawa zdjęć Od połowy czerwca moje zdjęcia można zobaczyć obok sali biologicznej. Sfotografowałam różne gatunki. Te które można spotkać nad wodą, jak i te co żyją w lesie, lub w naszych ogrodach. Okazało się, że fotografowanie ptaków to naprawdę trudne zajęcie. Po pierwsze trzeba mieć bardzo dobry aparat. Po drugie trzeba być cierpliwym.

12

13

14

15 Pióra ptaków Zebrane pióra włożyłam do specjalnego segregatora i je oznaczyłam.

16 Głosy ptaków Oto kilka moich, przykładowych nagrań: -

17 Podsumowanie Projekt pozwolił mi na: - swobodne rozpoznawanie gatunków ptaków, żyjących w naszym obszarze -rozróżnianie poszczególnych ptasich, głosów - sprawne posługiwanie się lornetką oraz atlasami i podręcznikami, związanymi z ornitologią -zdobycie wiedzy i doświadczenia w dokarmianiu ptaków - odnalezienie pasji w fotografii -naukę cierpliwości Dodatkowo osiągnęłam coś, czego bym się nigdy nie spodziewała, mianowicie: -na terenie mojego domu i okolic wzrosła populacja ptaków - zainteresowałam moich rodziców, jak i sąsiadów tematem ptaków

18 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Awifauna Komorowa i okolic projekt unijny zrealizowany przez Magdalenę Piskorską."

Podobne prezentacje


Reklamy Google