Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 6 W ŁODZI. Szkoła mieści się w pięknej, secesyjnej kamienicy w samym sercu miasta. Usytuowanie:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 6 W ŁODZI. Szkoła mieści się w pięknej, secesyjnej kamienicy w samym sercu miasta. Usytuowanie:"— Zapis prezentacji:

1 ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 6 W ŁODZI

2 Szkoła mieści się w pięknej, secesyjnej kamienicy w samym sercu miasta. Usytuowanie:

3 Dojazd: Linie autobusowe: 57, 98 Linie tramwajowe: 10, 14, 8, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 16,

4 Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 176 Gimnazjum Nr 60 Zarówno w szkole podstawowej jak i w gimnazjum znajdują się: klasy dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo w stopniu lekkim klasy edukacyjno – terapeutyczne dla uczniów niepełnosprawnych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym. W skład zespołu wchodzą:

5 Przyjęcie do szkoły odbywa się na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną oraz skierowania wydanego przez Wydział Edukacji Nabór uczniów:

6 Dbamy o wszechstronny rozwój uczniów. Pozyskujemy nowoczesne wyposażenie. Wszechstronny rozwój:

7 Poza zajęciami o charakterze dydaktycznym, wychowawczym i opiekuńczym, realizowanymi zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego, zapewniamy pomoc psychologiczno – pedagogiczną dla uczniów i ich rodziców. Oferta edukacyjna:

8 Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w ZSS Nr 6 organizowana jest w postaci: zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z języka polskiego i matematyki, zajęć specjalistycznych: korekcyjno – kompensacyjnych, logopedycznych, socjoterapeutycznych i terapii psychologicznej, gimnastyki korekcyjnej oraz terapii Integracji Sensorycznej, zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu, porad i konsultacji dla rodziców udzielanych przez psychologa w szkolnym Ośrodku Pomocy Rodzinie, zajęć psychoedukacyjnych i warsztatów dla rodziców.

9 Ponadto, uczniom naszej placówki oferujemy: szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach kół zainteresowań, m.in.: koła teatralnego, tanecznego, sportowego, komputerowego, plastycznego, gospodarstwa domowego, wypoczynek letni i zimowy, udział w rajdach pieszych, pomoc socjalną świadczoną we współpracy z MOPS oraz organizacjami pozarządowymi: PCK, „Caritas Archidiecezji Łódzkiej”, fundacją „Bank Żywności”.

10 zajęcia w szkolnym Centrum Kultury z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej, patriotycznej, społecznej oraz regionalnej, realizowane we współpracy z instytucjami kulturalno – oświatowym, wszechstronny rozwój zainteresowań i uzdolnień poprzez udział w życiu kulturalnym szkoły, a także w zewnątrzszkolnych konkursach i przeglądach: plastyczno – technicznych, tanecznych, wokalnych, recytatorskich, sportowych i wiedzy Ponadto, uczniom naszej placówki oferujemy:

11 Innowacyjna działalność Zespołu Szkół Specjalnych Nr 6 W klasach IV – VI SP realizowany jest sprawdzony autorski program nauczania, dostosowany do indywidualnych możliwości psychofizycznych i intelektualnych uczniów. Ponadto, w szkole podstawowej i gimnazjum realizowanych jest szereg programów i projektów o innowacyjnym charakterze, np.: projekt „Autor miesiąca”, program „W poszukiwaniu wartości”, „Dobre maniery”.

12

13

14

15 Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: zss6.edu.lodz.pl

16 zss6 © 2011


Pobierz ppt "ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 6 W ŁODZI. Szkoła mieści się w pięknej, secesyjnej kamienicy w samym sercu miasta. Usytuowanie:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google