Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedsiębiorczość Ćwiczenia Zajęcia 2.  Metafora - inaczej przenośnia to środek stylistyczny polegający na utworzeniu nowego, innego niż pierwotnie znaczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedsiębiorczość Ćwiczenia Zajęcia 2.  Metafora - inaczej przenośnia to środek stylistyczny polegający na utworzeniu nowego, innego niż pierwotnie znaczenia."— Zapis prezentacji:

1 Przedsiębiorczość Ćwiczenia Zajęcia 2

2  Metafora - inaczej przenośnia to środek stylistyczny polegający na utworzeniu nowego, innego niż pierwotnie znaczenia dla jakiegoś słowa, opartego na jednakże znaczeniach już istniejących.  To figura stylistyczna oparta na skojarzeniu dwóch zjawisk i przeniesieniu nazwy jednego zjawiska na drugie.

3 Metafory  Orkiestra  Matrioszka  Wańka – wstańka  Gra w golfa  Żongler wg. Timmonsa  Gra w szachy

4 Cz.2.

5 Wypisz posiadane przez siebie kompetencje oraz zasoby  Kompetencje: wiedza, umiejętności i cechy osobowe (Kompetencje uznać można za zestawienie trzech głównych składowych: wiedzy, umiejętności oraz odpowiedzialności.)  Zasoby: materialne

6 Kompetencje wg. Rostowskiego  kompetencje związane z uzdolnieniami, odnoszące się do potencjału człowieka  kompetencje związane z umiejętnościami i zdolnościami, dotyczące czynników niezbędnych dla odniesienia sukcesu w konkretnym zadaniu w pracy  kompetencje związane z wiedzą,  kompetencje fizyczne,  kompetencje związane ze stylem działania,  kompetencje związane z osobowością,  kompetencje związane z zasadami i wartościami, odnoszące się do zasad, wartości i wierzeń, pozwalają one na określenie motywów działań  kompetencje związane z zainteresowaniami, które oznaczają preferencje zadań i rodzaju pracy oraz jego środowiska.


Pobierz ppt "Przedsiębiorczość Ćwiczenia Zajęcia 2.  Metafora - inaczej przenośnia to środek stylistyczny polegający na utworzeniu nowego, innego niż pierwotnie znaczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google