Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza sztuka bardzo ożywiona. Skąd pomysł na ten obraz- obrazy? Odpowiedź na powyższe pytanie należy rozpocząć od wyjaśnienia, iż od początku chodziło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza sztuka bardzo ożywiona. Skąd pomysł na ten obraz- obrazy? Odpowiedź na powyższe pytanie należy rozpocząć od wyjaśnienia, iż od początku chodziło."— Zapis prezentacji:

1 Nasza sztuka bardzo ożywiona

2 Skąd pomysł na ten obraz- obrazy? Odpowiedź na powyższe pytanie należy rozpocząć od wyjaśnienia, iż od początku chodziło nam o to, by wybrać do pracy obrazy polskich twórców. Wykorzystaliśmy fakt, iż możemy przy okazji tego wyzwania rozbudzić wśród dzieci zamiłowanie do rodzimych dzieł sztuki i jednocześnie pokazać im, iż w naszym dorobku artystycznym są obrazy o wartości porównywalnej do dzieł van Gogha czy Picassa.

3 Trudny- łatwy wybór Przez kilka dni dzieci wirtualnie zwiedzały muzea by ze zbiorów wybrać okaz do pracy. W końcu wybór padł na obraz, którego nazwę dziewczynki skojarzyły z naszą pracownią, czyli „Pomarańczarkę”= „Żydówkę z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego.

4 Zatem do dzieła Dokładnie przeanalizowaliśmy obraz, ustaliliśmy co nam będzie potrzebne do jego rekonstrukcji. Udaliśmy się do babcinej szafy po niezbędne rekwizyty i zabraliśmy się do pracy.

5 Efekt naszych starań

6

7 Wynik dobrej zabawy Dzieci doskonale się bawiły zwłaszcza, gdy musiały założyć babcine sukienki. W trakcie pracy powstała także nasza wariacja na temat „Pomarańczarki”, którą zatytułowaliśmy „Lady Orange”

8 „Lady Orange”

9 Czy to już koniec pracy? Nasza praca dobiegła końca. Wszystko udało się zgodnie z planem. Następnego dnia mieliśmy umieścić relację z wyzwania i spotkała nas mała niespodzianka. Na furtce do budynku oraz na drzwiach wejściowych zastaliśmy pajęczynę. Zbliża się jesień, pora którą nazywamy babim latem. I tak oto podążając tropem pajęczyny doszliśmy do obrazu Józefa Chełmońskiego „Babie lato”. Musieliśmy zmierzyć się i z tym obrazem, a co nam wyszło przedstawiają dalsze fotografie.

10 Nasze „Babie lato”

11

12 Teraz to już naprawdę koniec Dzięki pracy jaką podjęliśmy przy realizacji tego wyzwania dzieci poznały chociaż część dorobku malarzy polskich oraz dowiedziały się, co to jest malarstwo realistyczne i scena rodzajowa.

13 Dziękujemy za uwagę Pozdrawiamy wszystkich Ekipa Pracowni Orange Lgota Mokrzesz


Pobierz ppt "Nasza sztuka bardzo ożywiona. Skąd pomysł na ten obraz- obrazy? Odpowiedź na powyższe pytanie należy rozpocząć od wyjaśnienia, iż od początku chodziło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google