Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Ciechanów położone jest w północnej części województwa mazowieckiego i obejmuje swym zasięgiem 1362 km2. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Ciechanów położone jest w północnej części województwa mazowieckiego i obejmuje swym zasięgiem 1362 km2. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Ciechanów położone jest w północnej części województwa mazowieckiego i obejmuje swym zasięgiem 1362 km2. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa wynosi 11300,37ha, w tym lasy stanowią 11116,93ha.

3 Obszary obecnego Nadleśnictwa Ciechanów w okresie istnienia Księstwa Mazowieckiego zaliczane były do Puszcz Mazowieckich. Większe kompleksy leśne, np. Lekowo, Ościsłowo, Luszewo i Gołoty należały do rodów Krasińskich, Świętochowskich, Dembowskich i innych. W roku 1945 na mocy dekretów z 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej i przejęciu niektórych lasów na rzecz Skarbu Państwa obszary leśne dawnej własności prywatnej powyżej 25 ha włączono do nowo utworzonego Nadleśnictwa Ciechanów. W skład nadleśnictwa wchodziły wtedy 84 kompleksy leśne. Główne obszary, stanowiące 39% pochodziły z dóbr ordynacji Opinogóra należącej do rodziny Krasińskich. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosiła wówczas 7505 ha, w tym leśna 7196 ha. W 1978 roku Nadleśnictwo Ciechanów przejęło część lasów z byłego Nadleśnictwa Sierpc o powierzchni 1310 ha, z którego utworzono dwa leśnictwa: Dreglin i Koziebrody. Z końcem 1990 roku Nadleśnictwo Przasnysz przekazało uroczysko Krasne o powierzchni 265 ha.

4

5 W lasach, które nas otaczają odbywa się zalesianie, odnawianie i pozyskiwanie drzew. Niestety cierpią na tym zwierzęta, ponieważ czują się mniej bezpieczne. Na przedstawionym zdjęciu widać wycinkę drzew.

6 Na terenie naszych lasów są prowadzone łowy na dziką zwierzynę. Na zdjęciu przedstawiona jest jedna z 10 ambon, na których odbywa się część polowań.

7 LASY OCZYSZCZAJ Ą POWIETRZE ZATRZYMUJ Ą WILGO Ć I ZAPOBIEGAJ Ą POWODZI HAMUJ Ą PODMUCHY WIATRU RO Ś LINY LE Ś NE SŁU ŻĄ LUDZIOM JAKO PO Ż YWIENIE DRZEWA DOSTARCZAJ Ą DREWNA, SUROWCA DO WYTWARZANIA PAPIERU, MEBLI I INNYCH PRZEDMIOTÓW POTRZEBNYCH LUDZIOM

8 NIE ŚMIECIĆ W LESIE! NIE PŁOSZYĆ ZWIERZĄT! NIE NISZCZYĆ DRZEW I NIE ŁAMAĆ GAŁĘZI! NIE ROZPALAĆ OGNISK W NIEDOZWOLONYCH MIEJSCACH! NIE ZABIJAĆ ZWIERZĄT OBJĘTYCH OCHRONĄ!

9 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ! DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ! Prezentację wykonali: Łukasz Ptaszkiewicz Michał Gburzyński Kacper Świtalski Zespół Szkół w Kraszewie-Szkoła Podstawowa Klasa VI Kategoria: Szkoły Podstawowe


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Ciechanów położone jest w północnej części województwa mazowieckiego i obejmuje swym zasięgiem 1362 km2. Powierzchnia ogólna Nadleśnictwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google