Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SKO POPULARYZACJA WIEDZY ZWI Ą ZANEJ Z OSZCZ Ę DZANIEM SKO DZIAŁANIA EDUKACYJNE PIERWSZACZKI DOWIADUJĄ SIĘ 7 listopada 2013r. Opiekun SKO przeprowadził.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SKO POPULARYZACJA WIEDZY ZWI Ą ZANEJ Z OSZCZ Ę DZANIEM SKO DZIAŁANIA EDUKACYJNE PIERWSZACZKI DOWIADUJĄ SIĘ 7 listopada 2013r. Opiekun SKO przeprowadził."— Zapis prezentacji:

1

2 SKO POPULARYZACJA WIEDZY ZWI Ą ZANEJ Z OSZCZ Ę DZANIEM SKO DZIAŁANIA EDUKACYJNE PIERWSZACZKI DOWIADUJĄ SIĘ 7 listopada 2013r. Opiekun SKO przeprowadził zajęcia ekonomiczne z „pierwszaczkami” na temat „ Co to są Szkolne Blogi??? Dzieci dowiedziały się jakie jak je "obsługiwać„ i jaki jest cel prowadzenia bloga. Otworzyły wpis „Laureaci konkursu plastycznego„ i zobaczyły na zdjęciach nagrodzone koleżanki z klasy Zosię i Natalkę. Opiekun zachęcał również do zakładania nowych kont internetowych i systematycznego oszczędzania w SKO. EKONOMICZNE ZADANIA DO ROZWIĄZANIA 3 grudnia 2013 r. SKO -wicze rozwiązywali zadania z zakresu przelicza – nia pieniędzy, w których pojawiły się pojęcia: suma, oszczędności, o ile więcej, o ile mniej pieniędzy, banknot stuzłotowy, zaoszczędzić, wydać itp. Do opiekuna SKO wpłynęło 12 prac z rozwiązaniami zadań "Zadania dla chętnych SKO -wiczów". Po dokładnym sprawdzeniu prac bezbłędnie wykonały zadania cztery osoby: Wiktoria Juszczak kl. III b, Nikola Prokopczak kl. III c i Ola Prokopczak kl. III c. Dziewczynki otrzymały nagrody. POZNAJEMY PRZYGODY KUBY PIENIĄŻKA I ŻYRAFKI LOKATKI… 9 i 19 stycznia i 28 kwietnia 2014 r. w zerówkach i w klasie i trzeciej dzieci poznały Przygody Kuby Pieniążka i żyrafki Lokatki - przewodnik po świecie pieniędzy w internecie. Do obejrzenia filmu wykorzystaliśmy link na wpisie BLOGU SKO. Super sprawa. Przypomnieliśmy sobie podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działaniem banków. „ Maluszki” po raz pierwszy miały możliwość spotkać się z bohaterami. Dzieci były bardzo ciekawe i z wielkim zainteresowaniem oglądały przygody żyrafki.

3 SPOTKANIA Z ŻYRAFKĄ LOKATKĄ 16 marca 2014r. żyrafka Lokatka tłumaczyła pierwszakom i drugakom na czym polega oszczędzanie, czy warto oszczędzać, jak zakładać konta internetowe, i jak działają Szkolne Blogi. Zachęcała te dzieci, które jeszcze nie mają kont do ich zakładania i systematycznego oszczędzania. Dzieci obejrzały filmiki z wielkim zainteresowaniem. Po tych zajęciach pozyskaliśmy trzech nowych SKO -wiczów, którzy założyli konta internetowe. DLACZEGO WARTO OSZCZĘDZAĆ ? 26 marca 2014r. na zajęcia SKO zaprosiliśmy przedstawiciela PKO Banku Polskiego. Pani A. Jańczak przeprowadziła z dziećmi pogadankę „Dlaczego warto oszczędzać”? i wspaniałą lekcję na temat oszczędzania. Opiekun SKO zaprosił „niebywałego gościa” na uroczysty apel. Na apelu przedstawiliśmy "panią z PKO„ całej społeczności szkolnej z klas I - III, po czym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za uczestnictwo w marcowym konkursie SKO -"Moja karta płatnicza". LUBIMY ZAJĘCIA Z „BRAWO BANK” 7 października 2013 r. otrzymaliśmy nowy numer "Brawo Bank". Na zajęciach SKO SKO -wicze rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, czytali bardzo ciekawe artykuły na temat oszczędzania. Bardzo polubili Pancernika Hatetepesa, który opowiedział dzieciom jak bezpiecznie korzystać z serwisu SKO. 28 stycznia 2014 r. uczniowie pracowali z kolejnym poradnikiem „Brawo Bank”. Bardzo ciekawe było zadanie o rozdawanych prezentach przez Mikołaja i jego pomocników. Rozwiązywali je z wielkim skupieniem i zaangażowaniem. Podjęły również decyzję o udziale w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Maska karnawałowa”. Wysłaliśmy 10 prac, ale niestety nie zajęliśmy czołowych lokat. Prace zostały ocenione i nagrodzone na etapie szkolnym.

4 SKO „CZY PIENIĄDZE SĄ NAM POTRZEBNE?” SKO 8 maja 2014 w klasie piątej odbyły się edukacyjne z pakietu. Uczniowie dyskutowali na temat skąd wzięły się pieniądze i czy są nam potrzebne. Każdy rozwiązywał krzyżówkę, której hasło brzmiało „PIENIĄDZ”. Następnie w grupach układali puzzle, dobierając je tak, aby utworzyły opowiadanie dotyczące historii pieniędzy, kart bankowych i banku. Również w klasie drugiej zostały przeprowadzo- ne zajęcia z pakietu bankowego. Dzieci poznały wiele nowych pojęć z zakresu ekonomii, a te znane utrwaliły. Samodzielnie rozwiązywały karty pracy na temat „Czy pieniądze są nam potrzebne?” Poznawały pojęcia bankowe, historię grosza i złotego, świat finansów, rozpoznawały różne waluty. LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 13 maja 2014 r. Jak pracują banki?, Jaką mamy walutę? Jakie konta możemy założyć? Na te wszystkie pytania a i jeszcze wiele, wiele więcej odpowiedziała nam pani A. Janczak, pracownik miejscowego banku PKO BP, którą gościliśmy w progach naszej szkoły."Pani z banku„ spotkała się z SKO -wiczami z klasy III b, gdzie SKO -wicze stanowią 100% klasy i z SKO -wiczami z III c - 50% uczniów ma założone konta. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się bardzo dużą wiedzą i pomysłowością. Były bardzo zainteresowane i chłonne wiedzy, że nie wiadomo kiedy upłynęła lekcja. POTYCZKI MATEMATYCZNE 18 marca 2014 Drugoklasiści i trzecioklasiści brali udział w potyczkach matematycznych i walczyli o tytuł „Małego mistrza matematyki”. 20 marca 2014 r. Nasi SKO -wicze wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR 2014” Zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami. Na wyniki jeszcze czekamy. 28kwietnia 2014 wzięliśmy udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Matematycznym "Mistrz Matematyki" w Bardzie Śląskim. 6 maja 2014 wyłoniliśmy „Mistrza Tabliczki Mnożenia w klasach III Została nim Julia L. z III a 8 maja 2014 szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas III"Euromatematyk". Uczestniczyło w nim 6 drużyn z miasta i gminy Nowej Rudy. Nasi SKO -wicze zajęli II i III miejsce.

5 POTRZEBNA POMOC 9 września SKO zorganizowała akcję pn."Podziel się zabawkami z naszymi zerówkami”. Ogłosiliśmy apel, aby każdy uczeń zrobił porządek na półce z zabawkami i pokazał, jak ważna jest umiejętność dzielenia się z innymi. Zebraliśmy bardzo dużą ilość zabawek, puzzli, gier, lalek, maskotek itp. Zbiórkę zakończyliśmy 23.09. i z okazji Dnia Przedszkolaka zrobiliśmy maluszkom wspaniały prezent od starszych kolegów, a tym samym szkoła zaoszczędziła sporą sumę pieniążków. DZISIAJ WIELKA DRAKA OBCHODZIMY DZIEŃ CHŁOPAKA 30 września dziewczynki z SKO swoim kolegom przygotowały niespodzianki i słodkości z okazji "Dnia Chłopca". Oczywiście była radość wszelaka oraz wielka draka i super niespodzianka. "PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE„ Październik - Miesiąc Bibliotek Szkolnych - "Podaruj książkę bibliotece". SKO -wicze w ramach oszczędności podarowali bibliotece ogromną ilość książek, wykonali zakładki do książek, dokonali wpisu z życzeniami w "Książce życzeń" oraz wzięli udział konkursie wiedzy o wierszach J. Tuwima. JESIENNY KIERMASZ 10, 11, 25 października SKO –wicze z klas III wraz z rodzicami zorganizowali "Jesienne warsztaty". Do ich przygotowania wykorzystali dary jesieni. Swoje wytwory- stroiki sprzedawaliśmy na kiermaszu. Akcja przebiegła bardzo pomyślnie, wszystkie ozdoby zostały sprzedane. Zebrana kwota zasiliła konta klasy III b i II b. OSZCZĘDZAMY I DO TEATRU WYJEŻDŻAMY 14 listopada i 14 marca - Oszczędni SKO -wicze wyjeżdżali do MOK-u w Nowej Rudzie na spektakle teatralne „KOT W BUTACH”, "JAŚ I MAŁGOSIA". Przedstawiania były bardzo piękne i bardzo się wszystkim podobały. Wszyscy zapamiętaliśmy piękny morał jednej z baśni " Niech wszystkie serduszka się śmieją, wszystkie troski maleją, niech nikt się na świecie nie smuci, niech zło się w dobro obróci." SKO DZIAŁANIA UCZ Ą CE PRZEDSI Ę BIORCZO Ś CI SKO

6 JEST TAKI DZIEŃ........DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14 października - Dzień Nauczyciela obchodziliśmy bardzo uroczyście. Szkolna Kasa Oszczędności wraz z Samorządem Uczniowskim przedstawili piękny program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki i tańce. Przygotowaliśmy piękne upominki, własnoręcznie wykonane odlewy gipsowe, laurki i kwiaty. Na zdjęciu Aron wręcza upominek Pani Dyrektor. SZUKAMY SPONSORÓW 23 listopada – zorganizowaliśmy wycieczkę SZLAKIEM ZAMKÓW. Nasi SKO -wicze wybrali się do Zamku Książ w Wałbrzychu i Palmiarni w Lubie- chowie. Zwiedzali zamek, którego historię przedstawiła im pani przewodnik. Wszyscy spacerowali po pięknych komnatach i galeriach zamku. Następnie udali się do Palmiarni - pięknej oranżerii, gdzie podziwiali cudowne rośliny. Bilety wstępu do zamku SKO -wicze zakupili za zaoszczędzone pieniądze, natomiast przejazd autokarem do Wałbrzycha i opłatę parkingową ufundowało nam Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono. Systematycznie współpracujemy ze stowarzyszeniem realizując projekt pn. "Turystyka uczy, bawi i wychowuje". SKO-wicze oszczędzają i zamki zwiedzają!!!! OSZCZĘDZAMY NA WYCIECZKI WYJEŻDŻAMY - KOPALNIA WĘGLA KAMIENNEGO 4 grudnia 2013 – Z okazji Dnia Górnika wybraliśmy się na wycieczkę do noworudzkiej kopalni i Muzeum Górnictwa. Zwiedziliśmy muzeum, byliśmy w sztolni, gdzie spotkaliśmy mikołaja, jechaliśmy wagonikiem górniczym. Na powierzchni czekała na nas miła niespodzianka. Spotkaliśmy się z byłymi górnikami i odbyło się pasowanie na górnika. Przejazd zasponsorowało nam NSPPB. SŁODKIE WRÓŻBY ANDRZEJKOWY KIERMASZ Zabawy i wróżby Andrzejkowe w naszej szkole. Czy spełnią się? Powiemy za kilkanaście lat. Podczas zabawy SKO -wcy z klas trzecich zorganizowali Kiermasz Wróżb Andrzejkowych, niektóre z nich były odpłatne. Już za 1 złotówkę lub 0,50 groszy można było poznać swoją przyszłość. Zabawa była udana, a konto SKO -wiczów powiększyło się.

7 I NAS ODWIEDZIŁ ŚWIĘTY I ROZDAŁ NAM PREZENTY!!!! 6 grudnia – Ten dzień był dla wszystkich bardzo szczęśliwy. Odbywały się u nas konkursy, zabawy, a grzeczne dzieci otrzymywały mikołajkowe i SKO -we prezenty. Uczestniczyliśmy również Międzyszkol - nej Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej, gdzie zajęliśmy I miejsce i to był wspaniały mikołajkowy, super prezent. W nagrodę otrzymaliśmy wspaniały sprzęt sportowy. ZASILAMY KONTA KLASOWE 8 grudnia 2013 – Dwa tygodnie przed świętami rozpoczęliśmy przygotowania do „Kiermaszu Bożona- rodzeniowego”. W wielu klasach odbywały się warsztaty, na których nasi SKO -wicze wykonywali przeróżne ozdoby; choineczki, kartki świąteczne, przepiękne stroiki, szopki, pyszne pierniczki. Przygo- towaliśmy świąteczne "wyspy„ - stoiska. Zadbaliśmy, aby każdy otrzymał od nas upominek świąteczny. Wszyscy zarobiliśmy prawie 600 złotych. ZABAWA KARNAWAŁOWA I LOTERIA SKO-WA 29 stycznia 2014 SKO -wicze bawili się w Miejskim Ośrodku Kultury na zabawie karnawałowej. Wszyscy mieli wspaniałe i pomysłowe stroje. Każdy prezentował swój strój indywidualnie. Świetnie się bawiliśmy, przy okazji aktyw SKO zorganizował " SKO -wą loterię fantową„. Zasililiśmy ponownie konto SKO. 21 i 22 STYCZNIA, TO NIE GRATKA OBCHODZILIŚMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA Wnuczki i wnukowie zaprosili swoje Babcie i Dziadziusiów do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie na uroczystość z okazji "Święta Babci i Dziadka". Wcześniej samodzielnie wykonali upominki laurki, a dziś złożyli życzenia płynące z małych, ale gorących serc. Przedstawili program artystyczny, na który złożyły się wiersze, tańce i piękne piosenki. WALENTYNKI TUŻ, TUŻ !!!! 13 lutego zorganizowaliśmy wraz z Samorządem Uczniowskim kiermasz walentynkowy. Przygotowane zostały przeróżne gadżety walentynkowe, oczywiście w czerwonym kolorze. Pamiętaliśmy, aby sprawić swoim bliskim miłą niespodziankę. Dochód z kiermaszu zasilił konta klasowe.

8 "DLA KAŻDEJ DAMY PREZENCIK MAMY" 8 marca Szkolna Kasa Oszczędności i Samorząd Uczniowski przygotowali program artystyczny dla pań i swoich koleżanek z okazji Święta Kobiet. SKO wraz z żyrafką Lokatką zasponsorowała tulipanki i piękne laurki, a SU słodycze. Żyrafka Lokatka pięknie się reprezentowała i kwiatki wręczała. ALE PIĘKNE.................... 7 kwietnia – 15 kwietnia Nasi super SKO -wicze zorganizowali super warsztaty wielkanocne. Na warsztatach wykonywaliśmy przeróżne ozdoby świąteczne. W wyniku ciężkiej pracy powstały same super cudeńka. Zorganizowaliśmy kiermasz stroików, pisanek i ozdób wielkanocnych. Nakręciliśmy filmiki przedstawiające to, co się u nas działo...... Filmiki można obejrzeć na naszym blogu. ZAŁOŻYLIŚMY HODOWLĘ..... 28 kwietnia Założyliśmy wiosenną hodowlę sadzonek. Napełnialiśmy doniczki ziemią i sadziliśmy rozsady. Teraz będziemy je podlewać i pielęgnować. Na efekt musimy poczekać. Chcemy je sprezentować naszym mamusiom z okazji Święta Mamy, bo tak oszczędzamy. W PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ SIĘ BAWIMY, WIĘC DZIEŃ MAMY OBCHODZIMY 12 - 26 maj Dla naszych kochanych mam przygotowaliśmy moc prezentów. W kwietniu założyliśmy hodowlę kwiatków. Wykonaliśmy na nie ekologiczne doniczki – osłonki. Z papierowo-makulaturowej mikstury czerpaliśmy papier, z którego powstały piękne obrazki, ozdobione suszonymi płatkami kwiatów. Zrobiliśmy serduszka – pudełeczka na drobiazgi mamy. Z kolorowych nakrętek przygotowaliśmy piękny napis i obrazki kwiatowe. I oczywiście przedstawiliśmy program artystyczny. Staraliśmy się wykonać „coś z niczego” i udało się. „Przez cały miesiączek nie oszczędzaliśmy rączek!!!” „Wymyślaliśmy cudeńka, by dumna była z nas Mateńka!!!”

9 „NASZA SZKOŁA JEST W SKO” 14 września 2013 r. otrzymaliśmy „Pakiet powitalny” od PKP BP, a w nim upominki dla naszych SKO- wiczów oraz naklejki „ NASZA SZKOŁA JEST W SKO”. Naklejki umieściliśmy w widocznych miej- scach w naszej szkole i na gazetce SKO, aby pełniły funkcję wizytówek. „WYBÓR AKTYWU SKO ” We wrześniu przeprowadziliśmy wśród SKO-wiczów wybory do „Aktywu SKO”, w skład którego weszły: Wiktoria Juszczak, Nicoll Berdyn, Olivia Kucharska i Jula Gębczyk. Opiekun przedstawił Aktywowi program działalności SKO pn; „Grosz do grosza”. Aktyw zatwierdził zadania do realizacji i podał nowe propozycje. „SKO KONTO DLA UCZNIA” – SPOTKANIE Z RODZICAMI W dniu 20 września odbyły się spotkania z rodzicami. Wychowawcy klas przedstawili rodzicom ofertę „ SKO konto dla ucznia”, zachęcali do zakładania kont i kontynuacji systematycznego oszczędzania tych uczniów, którzy konta już posiadają. Zachęcali również do odwiedzania bloga „SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA” na platformie internetowej Szkolne Blogi. „PASOWANIE NA MAŁEGO SKO-WCA” 23 października włączyliśmy najmłodszych do grona braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści w obecności władz miasta dyrekcji szkoły i rodziców złożyli uroczyste ślubowanie - zostali pasowani na ucznia oraz "Małego SKO -wicza". Wszyscy otrzymali drobne upominki ufundowane przez PKO Bank Polski, które zostały wręczone przez aktyw SKO i opiekuna. „ NEWSLETTER SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA” 19 listopada opiekun zgłosił naszą szkołę do udziału w Konkursie „Newsletter SKO ”. Napisaliśmy własny newsletter, „NEWSLETTER SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA” dotyczący działań szkoły związanych z propagowaniem idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach programu SKO. 11 grudnia otrzymaliśmy wiadomość, że jesteśmy wśród nagrodzonych szkół. Zajęliśmy 11 miejsce w Polsce i wygraliśmy bony prezentowe wartości 500 złotych. Zakupiliśmy książki i inne upominki, które przeznaczamy na nagrody dla wykazujących się największą aktywnością SKO -wiczów. SKO PROMOCJA SKO SKO

10 „ HAPPENING WIOSENNY PROMOCJA SKO I PKO 21 marca - pierwszy dzień wiosny przywitaliśmy pięknym wiosennym przedstawieniem, w którym udział wzięła żyrafka Lokatka tanecznym krokiem poszukiwała wiosny i razem z SKO -wiczami przygotowała piękne plakaty reklamujące SKO I PKO. Podczas barwnego korowodu ulicami miasta mieszkańcy i przechodnie mogli usłyszeć hasła: „Wiosnę witamy, bo w SKO oszczędzamy !!!„ "SKO i PKO to jest to !!!„ „Oszczędzamy, oszczędzamy i zimę wypędzamy !!!!„ „Witaj wiosno !!!! niech pieniążki w SKO nam rosną !!!!„ i zobaczyć naszych SKO -wiczów. „Słomiana marzanna na stosie spłonęła, Lokatka żyrafka wiosną panować w naszej szkole zaczęła”. Wszyscy mieszkańcy Nowej Rudy usłyszeli i zobaczyli, jak nasi uczniowie SKO polubili. SZKOLNE GAZETKI SKO Szkolne gazetki są nie tylko dekoracja naszych korytarzy, ale również zawierają szereg cennych informacji na temat działalności SKO i prowadzenia bloga „SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA” na platformie internetowej. Gazetki są systematycznie uaktualniane. Nad tematyką, przygotowaniem materiałów i wykonaniem gazetek pracuje „Aktyw SKO ” pod nadzorem opiekuna. Każdy znajduje tu dla siebie coś interesującego, dlatego też są chętnie czytane i oglądane przez naszych uczniów, nauczycieli i rodziców. PROMUJEMY NASZE SKO W GAZECIE LOKALNEJ „NOWORUDZIANIN” 11marca, 10 kwietnia i 28 maja 2014 roku ukazały się w lokalnej prasie tygodniku społeczno – kulturalnym artykuły o działalności SKO w SP nr 7. Wszyscy amatorzy prasy mogli dowiedzieć się bliżej o podejmowanych przez nas przedsięwzięciach, zadaniach, osiągnięciach i sukcesach za pracę na Szkolnym Blogu. Poświęciliśmy również jeden artykuł na temat edukacji ekonomicznej i współpracy noworudzkim bankiem.

11 WSPÓŁPRACA Z PKO BP W NOWEJ RUDZIE – FILIA SŁUPIEC 12 marca, 17 kwietnia i 23 maja 2014r. organizowaliśmy wycieczki do naszego banku. Pracownicy banku przybliżali dzieciom tematykę związaną z jego funkcjonowaniem, wykonywaną pracą bankowca, dowiedziały się jak działa monitoring. Uczniowie z wielką ciekawością przyglądali się urządzeniom do zliczania pieniędzy oraz sprawdzania ich oryginalności. Dowiedzieli się gdzie przechowuje się pieniądze. Najbardziej aktywni otrzymali nagrody i mogli zasiąść w fotelu pracownika banku. Nasi SKO -wicze byli również klientami banku. Samodzielnie dokonywali wpłat na swoje konta. Wszyscy dostawali upominki. Do szkoły dzieci wracały pełne wrażeń i z postanowieniem o konieczności oszczędzania. W kwietniu nie zapomnieliśmy o życzeniach świątecznych dla Pani Dyrektor i Pracowników Banku PKO w Nowej Rudzie. Udaliśmy się tam z uroczystą wizytą i z jajeczkiem -"Bankową pisanką". Przy okazji dokonaliśmy wpłat naszych przedświątecznych oszczędności. GRONO PRZYJACIÓŁ ŻYRAFKI LOKATKI Żyrafka Lokatka ma w naszej szkole 163 przyjaciół. W tym roku szkolnym założyło konta 8 SKO - wiczów. Problemem stała się wymagana do założenia konta legitymacja szkolna. Zerówkowicze, których zachęcaliśmy do zakładania kont szkolnej legitymacji jeszcze nie posiadają. Poczekamy, w pierwszej klasie na pewno będą chętni. SKO -wicze stanowią 28% społeczności szkolnej. Jest to wynik zadawalający, ponieważ w naszym mieście panuje bardzo duże bezrobocie i większość rodziców naszych uczniów nie posiada pracy, a tym samym stałych źródeł dochodu. Ilość uczniów w szkole 418, a wraz z pięciolatkami – 579 Ilość kont internetowych – 163 Stan oszczędności dnia 26.05.2014 – 97708,00zł Średnia kwota przypadająca na jednego SKO -wicza – 599,43zł.

12 KONKURSY PROMUJĄCE SKO I PKO W październiku 2013r. odbył się konkurs „Co kupię za zaoszczędzone pieniądze?” Laureatami konkursu plastycznego zostali: I miejsce Patryk Kuźniacki kl.II b i Ola Prokopczak kl. III c, II miejsce Zosia Bułeczka kl. I b i Nikola Prokopczak kl. III c, III miejsce Wiktoria Juszczak kl. III b, Wyróżnienia: Martyna Łaguna kl. I c, Natalia Gąsiorowska kl. I b, Natalia Wąsik kl. III b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki – gadżety SKO. W listopadzie 2013r. SKO -wicze przystąpili do konkursu pn. „ SKO to jest to” – wykonali plakaty zachęcające do oszczędzania. Komisja konkursowa składająca się z uczniów z klasy III c oceniła prace. Po "długiej naradzie„ przyznała 3 pierwsze, 3 drugie i 3 trzecie miejsca. Pozostałe prace zostały wyróżnione. Oto laureaci: I miejsca - Martyna Łaguna I C, Patryk Szkudłapski I B, Nicoll Berdyn III B, II miejsca Joanna Norek II B, Olivia Kucharska III B, Ola Bućko III B, III miejsca – Antoni Jania I B, Wiktoria Frączek II B, Oliwia Guzik II C. Wyróżnienia: Jakub Pilczuk, Bartek Taniukiewicz, Zuzia Przybył, Agnieszka Kaszuba, Ola Spławska, Natalia Wąsik, Zuzia Boroń. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki – gadżety SKO. W grudniu 2013 r. odbył się konkurs pn. „Świąteczna bombka SKO ". Wszystkie prace były bardzo ładne, estetyczne i pomysłowe. Trudno było wybrać laureatów. Podczas oceny prac komisja konkursowa brała również pod uwagę głosy internautów. Laureatami zostali: I miejsce - Olivia Kucharska- bombka nr 21 II miejsce - Michał Jania - bombka nr 7 III miejsce - Marcel Rypiński - bombka nr 15 Wyróżnione i nagrodzone zostały wszystkie prace. Mamy wspaniałych artystów rękodzieła.

13 W styczniu 2014 r. odbył się konkurs „Maska karnawałowa z żyrafką Lokatką". Wszystkie maski karnawałowe, które trafiły do opiekuna SKO zostały nagrodzone. Nagrody przyznano w II kategoriach; indywidualnej i grupowej. W marcu SKO-wicze przystąpili do konkursu „Moja karta płatnicza”. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, książeczkę "Przygody Kuby Pieniążka i żyrafki Lokatki", kalendarzyk i upominek z rąk przedstawiciela banku. W kwietniu odbył się konkurs pn.„Bankowa pisanka”, który również cieszył się dużą popularnością wśród SKO -wiczów. Wszystkie prace zostały wyróżnione i nagrodzone, a najpiękniejsze wręczyliśmy pracownikom banku z okazji zbliżających się świąt. Co miesiąc odbywał się konkurs internetowy „Blogowicz Miesiąca” dla najbardziej aktywnych komentatorów naszego bloga. Mistrzynią w blogowaniu została Wiktoria J. SKO -wicze na przełomie marca i maja brali udział w konkursach matematycznych : szkolnych – „Mistrz matematyki” klas II, „Mistrz matematyki” klas III, „Mistrz tabliczki mnożenia”, „Ekonomiczne zadania do rozwiązania”; międzyszkolnych – „Euromatematyk”; wojewódzkich „Mistrz matematyki”; międzynarodowym „Kangur matematyczny”

14 SKO DZIAŁANIA NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNI Ś CI SKO ODWIEDZAMY PENSJONARIUSZY DOS W NOWEJ RUDZIE 17.10.2013 - wybraliśmy się z wizytą do mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Nowej Rudzie. Przygotowaliśmy program artystyczny i wręczyliśmy piękne własnoręcznie wykonane odlewy gipsowe i laurki z okazji Dnia Seniora. 15.11.2013 - udaliśmy się z wizytą okazji Narodowego Święta Niepodległości, by umilić czas samotnym pensjonariuszom. Recytowaliśmy wiersze patriotyczne i śpiewaliśmy pieśni legionowe. Wręczyliśmy biało-czerwone kotyliony i kwiatki, które samodzielnie wykonaliśmy. Panował bardzo uroczysty i wzruszający nastrój. Niektórym nawet zakręciła się łza w oku. 12.01.2014 - odwiedziliśmy pensjonariuszy przybywając z noworocznymi życzeniami i kolędami. PAMIĘTAMY 30.10.2013 poszliśmy na pobliski cmentarz. Robiliśmy porządki na opuszczonych grobach i zapaliliśmy znicze, które zostały zakupione z zaoszczędzonych pieniążków. LEKCJA PATRIOTYZMU 08.11.2013 bardzo uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Mali SKO -wicze przedstawiali inscenizację, recytowali wiersze patriotyczne i śpiewali pieśni legionowe. Wykonali piękne biało-czerwone kotyliony, flagi i godła. Panował bardzo uroczysty i wzruszający nastrój. KULTYWUJEMY TRADYCJE NASZEGO REGIONU 03.12.2013 przygotowaliśmy piękną uroczystość dla swoich tatusiów i dziadków. Wszyscy wykonali piękne upominki i laurki dla zaproszonych gości. Śpiewaliśmy piosenki o ciężkiej pracy górnika i zaprezentowaliśmy taniec śląski "Trojaka", poleczkę i krakowiaka. Nowa Ruda w przeszłości była górniczym miastem, więc z radością kultywujemy tradycje naszego regionu. NASZ PATRON 11.02.2014 obchodziliśmy święto Patrona Naszej Szkoły. SKO -wicze brali aktywny udział w programie artystycznym. Przygotowali dla swoich kolegów z klas I, II i III oraz rodziców piękną inscenizację o Tadeuszu Kościuszce.

15 ŚWIĘTO FLAGI, ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA, DZIEŃ EUROPY 31 maja 2014 Przygotowaliśmy wspaniałe inscenizacje i programy artystyczne, z okazji ‘Majowych świąt” które przybliżyły wszystkim uczniom - "Małym Polakom„ oraz rodzicom, którzy byli obecni wartości patriotyczne. ZBIÓRKA DARÓW DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT 4 października 2013 SKO -wicze tradycyjnie pamiętali o bezdomnych zwierzętach. Zorganizowaliśmy wraz z SU kiermasz "Zamiast lizaka, grosik dla zwierzaka„ Zebraliśmy trochę groszy dla zwierząt- 365zł i 44gr. Zebraliśmy bardzo dużą ilość karmy dla zwierząt, która została oddana dla schroniska dla zwierząt w Uciechowie. "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA” 15 – 21 października 2013 Zbieraliśmy pieniędzy na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera zdolną młodzież i utalentowane dzieci z rodzin ubogich. Fundacja zapewnia stypendia pieniężne oraz pomaga zdolnym dzieciom rozwijać ich talenty. Wrzucaliśmy symboliczne kwoty na ten szczytny cel wolontariuszom, którzy kwestowali na przerwach. Każdy kto wspomógł akcję otrzymał znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II. Łączna kwota zebranych pieniędzy na ten cel to 166zł 15gr. Pieniążki zostały przekazane pełnomocnikowi ds. zbiórki publicznej. „MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA” 21 października 2013 SKO -wicze i SU zajmowali się zbiórką zniczy na cmentarze kresowe. Akcji patronuje Dolnośląskie Kuratorium Oświaty i Telewizja Wrocław. Zostały one pięknie zapakowane i zawiezione do Kuratorium Oświaty w Wałbrzychu. Chcieliśmy Podarować symboliczną lampkę, którą wolontariusze zapalą na wielkich narodowych nekropoliach w Wilnie, we Lwowie i na Ukrainie. "GÓRA GROSZA” W tegorocznej akcji usypaliśmy górę grosza, która ważyła 25 kg, a jej wartość to 302,12 zł.

16 „KARTKA DLA OLIWII” 27 października Oliwia kończy 6 lat. Jej największym marzeniem było otrzymanie jak największej liczby kartek urodzinowych. Dziewczynka walczy z chorobą nowotworową. SKO- wicze wykonali 142 karki, które zostały wysłane do dziewczynki. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić Oliwii choć odrobinę radości. PODARUJMY PACZKĘ NA KRESY 01.12.2013 - 15.12.2013 Telewizja Wrocław we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu ogłosiła akcję „Podarujcie paczkę na kresy”, w której wzięliśmy udział. Zbiórka przebiegała bardzo sprawnie, po czym nastąpiło wielkie pakowanie. Podarowaliśmy dużą ilość artykułów spożywczych, artykułów szkolnych i środków higienicznych. "AMUN„ 08.12.2013 Pomagamy ARTYSTOM MALUJĄCYM USTAMI I NOGAMI. Tradycyjnie, jak co roku SKO -wicze w mgnieniu oka zakupili komplet składający się z kalendarza, kartek świątecznych oraz bilecików. Opiekun przesłał kwotę 39,70zł na konto artystów. "GWIAZDKA DLA AFRYKI„ SKO -wicze dzielnie pracują. Przygotowali na kiermasz wiele pięknych pudełeczek. Od wielkości Prezentu zależała ilość zakupionych szczepionek dla dzieci. Zorganizowali KIERMASZ PUDEŁEK. Wszystkie pudełka zostały sprzedane. Sprzedawaliśmy je w różnych cenach zaczynając od złotówki. Uzbieraliśmy kwotę 62zł i 50gr, którą przesłaliśmy na konto UNICEF.

17 SKO EKOLOGIA SKO NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM - POMAGAMY DZIECIOM 22 września 2013/2014 rozpoczęliśmy kolejną edycję zbiórki nakrętek od napojów itp. Systematycznie zbierała cała szkoła. SKO nawiązało współpracę z restauracją „Sphinx„ we Wrocławiu, gdzie zgromadzono dla nas 3 worki nakrętek. W sumie do maja zebraliśmy 1 tonę i 600 kg nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na rehabilitację dzieci. Staramy się pomagać, jak możemy. 12 maja spotkaliśmy się z wolontariuszami fundacji „Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci”, którzy przygotowali pouczającą prelekcję o wolontariacie i formach pomocy dzieciom niepełnosprawnym. Odbierali również od nas nakrętki. "WIELKA ZBIÓRKA PŁYT CD I DVD" 2 października SKO i ekolodzy ogłosili zbiórkę zużytych płyt CD i DVD. Za zebranie całego pudła płyt szkoła otrzymuje książki z serii "Było sobie..„ i programy edukacyjne. Zebraliśmy już kilka takich pudeł. W czerwcu nastąpi odbiór płyt. „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013” -WYSTAWA PRAC - CO MOŻNA ZROBIĆ ZE ŚMIECI? 2 października nasi SKO -wcy z klas I - VI przygotowali wystawę plakatów i zabawek "Co można zrobić ze śmieci? „ z okazji obchodów międzynarodowego dnia „Sprzątania Świata”. Braliśmy również udział w warsztatach ekologicznych i udaliśmy się do pobliskiego parku, aby go posprzątać, gdzie znaleźliśmy puszki, nakrętki, baterie. Nie obca jest nam przecież segregacja śmieci. W kwietniu SKO - wicze uroczyście świętowali obchody Światowego Dnia Ziemi. Przedstawili program artystyczny i obejrzeli film edukacyjny "Gdzie znikają śmieci?" NIESAMOWITA NIESPODZIANKA 9 października za zbiórkę zużytych baterii w roku szkolnym 2012/2013 otrzymaliśmy super nagrody. Cztery plansze edukacyjne – Ssaki, jedna plansza i Płazy i Gady oraz globus. Bardzo nam się przydadzą takie pomoce dydaktyczne, dlatego warto zbierać baterie. Posumowaliśmy tegoroczną zbiórkę baterii. Zebraliśmy 200 kg baterii.

18 KAŻDY PTAK ŚPIEWA ? ŻE NASI SKO-WCY OBCHODZILI "ŚWIATOWY DZIEŃDRZEWA„ 10 października wraz z kołem ekologicznym sadziliśmy nowe drzewka na terenie stadionu sportowego. Posadziliśmy ponad 50 sadzonek. Bardzo się staramy dbać o nasze zdrowie, dbając o środowisko. DOKARMIAMY ZWIERZĘTA - CHRONIMY LAS Od połowy września do 21 października zbieraliśmy kasztany i żołędzie. Leśnicy z Koła Łowieckiego "Żbik„ w Nowej Rudzie odebrali karmę w ilości 300kg kasztanów i żołędzi. Leśnicy wyrazili wielkie podziękowanie. Otrzymaliśmy również akcesoria komputerowe 2 pendraivy i 2 myszki. Na zakończenie akcji "Kasztanobrania" spotkaliśmy się z p. leśniczym, który opowiadał nam wiele o życiu zwierząt leśnych i ich potrzebach życiowych podczas zimy. Była to wspaniała lekcja przyrody. ZBIÓRKA PUSZEK – Zorganizowaliśmy kilka edycji zbiórki puszek. Łącznie w ciągu całego roku zebraliśmy 200 kg. JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ?- "W ŚWIECIE WODY‘ – „ KROPLA ŻYCIA” To tematy, które realizowaliśmy w ramach oszczędności wody. Doskonale wiemy co to znaczy oszczędzać wodę i jakie płyną z tego korzyści. SKO -wicze zachęcają wszystkich do oszczędzania swoich złotóweczek poprzez pogłębianie wiadomości, zakręcanie kranu i … I w pracowni komputerowej zaprezentowali wspaniałe propozycje oszczędności wody. Można je zobaczyć na Szkolnych Blogach. Edukował nas film „Zasoby wody na świecie" i „Susza w Afryce". Wykonaliśmy krople wody i utworzyliśmy z nich długi łańcuch, aby nikomu nie zabrakło wody. III SEMINARIUM UCZNIOWSKIE PT.„ RZEKI I POTOKI NASZEGO REGIONU” 20-21 listopada SKO wicze brali udział w III Seminarium Uczniowskim, pod patronatem Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Burmistrza Miasta Nowa Ruda, Wójta Gminy Nowa Ruda, Nadleśniczego Nadleśnictwa Jugów, które nosiło tytuł “Rzeki i potoki naszego regionu” i omawiało problemy ochrony środo- wiska naturalnego. Temat Seminarium był odpowiedzią na apel UNESCO, które rok 2013 ogłosiło Międzynarodowym Rokiem Współpracy w Dziedzinie Wody. III Seminarium Uczniowskiemu towarzyszyło wiele konkursów. W konkursie plas- tycznym pod hasłem „Widokówki z wędrówki” najwyższe miejsca konkursowe zajęli uczniowie z naszej szkoły: Zosia B. i Roksana S. z klasy I b oraz Kacper K. z klasy V a.

19 ZDROWE ODŻYWIANIE DAJE MOC SKO –WICZOM - ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY I ZAWSZE PIĘKNE UŚMIECHY MAMY !!! „Mam Kota na Punkcie Mleka” W ciągu całego roku szkolnego bierzemy udział w akcji „Szklanka mleka” i „Zdrowe odżywianie”. Każdy uczeń pije mleko i zjada świeże owoce i warzywa. "BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO"„ Zdrowo jemy - nie tyjemy. To śmieci tuczą dzieci" Ogłosiliśmy; tydzień owocowy od 7 do 11 października; dzień marchewkowy 9 października; organizowanie w klasach kącików ze zdrową żywnością; gazetka promująca zdrowe odżywianie się; konkurs na rymowankę pod hasłem "Zdrowo jemy - nie tyjemy. To śmieci tuczą dzieci„ DOKARMIAMY PTAKI 28 grudnia 2013 Wiedzą SKO -we trzeciaki, że zimą dokarmiać trzeba ptaki, więc wykonali własnoręcznie bardzo pomysłowe karmniki, które z wielką przyjemnością zawiesili w „ptasiej stołówce”. SUPER - GADŻET EKOLOGICZNY - KONKURS - COMENIUS 20 stycznia2014 Zaproszono SKO -wiczów do udziału w konkursie w ramach projektu Comenius! Konkurs polegał na zaprojektowaniu ekologicznego super- gadżetu, który nie jest jeszcze dostępny na świecie. Gadżet ma służyć ochronie środowiska „EKOLOGICZNE PIENIĄDZE W EKOLOGICZNYM WORECZKU”

20 http://www.szkolneblogi.pl/blogi/siiodemka-nowa-ruda Opiekun SKO założył blog 1 października 2012 r. Zamieścił na nim 388 wpisów. Ocena bloga - 193156 Liczba odwiedzin – 77605 Nasza szkoła aktywnie prowadzi blog. Opisujemy tu działalność SKO w naszej szkole oraz ważniejsze wydarzenia i plany. Nasz blog tętni życiem, komentarze uczniów, rodziców i odwiedzających to potwierdzają. NASZE BLOGOWE OSI Ą GNI Ę CIA Wspaniałym wydarzeniem dla nas było otrzymanie I miejsca w konkursie SKO Blog Miesiąca Grudnia. W listopadzie wzięliśmy udział w konkursie „Newsletter SKO” i uzyskaliśmy II nagrodę – bony prezentowe do sieci sklepów Empik wartości 500 zł. SKO -wicze brali udział w konkursach organizowanych przez Szkolne Blogi pn. „Pytanie na Szkolnych Blogach”. Dwukrotnie zajęli I miejsca nasi SKO -wicze Marcel Rypiński i Julia Gębczyk. „Wyróżnienie opiekuna SKO” 28 marca 2014 opiekun SKO uczestniczył w spotkaniu autorów najlepszych Szkolnych Blogów, które odbyło się w Warszawie zorganizowane przez Biuro Młodego Klienta. Aktualnie bierzemy udział w kolejnym konkursie organizowanym przez Szkolne Blogi „Wiosenne filmowanie z SKO”. „Integracja międzyblogowa” - nawiązaliśmy wirtualne kontakty z innymi blogami. Nasi SKO -wicze systematycznie odwiedzają zaprzyjaźnione blogi, piszą komentarze i oddają głosy. Otrzymujemy podziękowania, dyplomy i upominki od tych szkół i my wysyłamy je również. Prowadząc Szkolny Blog opiekun SKO stara się edukować dzieci z zakresu przedsiębiorczości i promować Program Szkolnych Kas Oszczędności. Zapraszamy do odwiedzania bloga SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA Dziękuję za uwagę - Opiekun SKO Joanna Myszogląd SKO AKTYWNE PROWDZENIE BLOGA SKO NA PLATFORMIE BLOGOWEJ WWW.SZKOLNEBLOGI.PLWWW.SZKOLNE SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA


Pobierz ppt "SKO POPULARYZACJA WIEDZY ZWI Ą ZANEJ Z OSZCZ Ę DZANIEM SKO DZIAŁANIA EDUKACYJNE PIERWSZACZKI DOWIADUJĄ SIĘ 7 listopada 2013r. Opiekun SKO przeprowadził."

Podobne prezentacje


Reklamy Google