Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W ŁODZI 90-212 Łódź ul. Sterlinga 24.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W ŁODZI 90-212 Łódź ul. Sterlinga 24."— Zapis prezentacji:

1 PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W ŁODZI Łódź ul. Sterlinga 24

2 Gimnazjum nr 1 znajduje się w budynku najstarszej łódzkiej szkoły, w sercu naszego miasta, w okolicy pl. Dąbrowskiego, w sąsiedztwie Teatru Wielkiego. Położenie…

3 Zapraszamy do środka…

4 Szerokie, jasne korytarze są… miejscem odpoczynku spotkań towarzyskich galerią obrazów i zdjęć

5 Nasze pracownie… duże i widne w ciepłych kolorach wyposażone w sprzęt audiowizualny doskonałe miejsce do nauki i integracji

6 W 2008 roku szkoła otrzymała - w ramach projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” - nową pracownię internetową. Zakup ten był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W wyposażeniu, oprócz 11 zestawów komputerowych, jest również komputer przenośny, drukarka laserowa, skaner oraz wideoprojektor. Pracownia komputerowa…

7 odbywają się: w sali gimnastycznej w hali klubu sportowego Społem na nowym, wielofunkcyjnym boisku w siłowni szkolnej Zajęcia wychowania fizycznego…

8 Ciekawe lekcje… Nauczyciele podczas lekcji często stosują ulubione przez uczniów metody aktywizujące. Młodzież chętnie pracuje metodą projektów. Zajęcia uatrakcyjniane są też za pomocą dramy lub różnych prezentacji np. multimedialnych.

9 Pedagog i psycholog szkolny… udzielają porad i pomocy uczniom posiadającym trudności w kontaktach rówieśniczych i środowiskowych udzielają pomocy wychowawcom i nauczycielom w ich pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze i dydaktyczne organizują opiekę i pomoc materialną uczniom wychowującym się w rodzinach o szczególnie trudnej sytuacji materialnej Godziny pracy: pedagoga psychologa poniedziałek wtorek środa czwartek piątek Uczniowie mogą zjeść obiad w szkolnej stołówce.

10 Integracja… W naszej szkole staramy się pomóc uczniom – zwłaszcza klas pierwszych – w adaptacji w nowym środowisku, dlatego organizujemy obozy integracyjne, w czasie których pedagodzy z Centrum Edukacji z Bielska-Białej prowadzą zajęcia pozwalające uczniom lepiej poznać się i pokazują jak współpracować w grupie, przeciwdziałać wykluczeniu i odrzuceniu, rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Podobne warsztaty organizowane są również dla innych uczniów na terenie szkoły.

11 Nie tylko lekcje … Doskonałym sposobem odkrycia piękna otaczającego nas świata, integracji klasowej, a jednocześnie zdobycia wiedzy są wycieczki. Poszukiwanie amonitów i rzadkich skał w kamieniołomach koło Częstochowy to nie tylko lekcja geografii, ale i świetna zabawa. Wyjście do planetarium pozwala lepiej poznać Wszechświat, zwiedzanie różnych zakątków Polski to wspaniałe zajęcia nie tylko z historii.

12 Program Comenius… Nasze gimnazjum bierze udział w międzynarodowym projekcie „Music In Stress Out” prowadzonym w ramach Programu Comenius „Uczenie się przez całe życie”. Projekt skierowany jest do uczniów, którzy poprzez naukę na instrumentach perkusyjnych będą rozładowywać stres i poprawiać swoją kondycję psychofizyczną. Działania w projekcie to przede wszystkim warsztaty muzyczne, pogadanki na temat stresu i okresu dorastania, a także wyjazdy zagraniczne do szkół partnerskich w Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Niemczech.

13 Talenty Chrobrego… to impreza, która wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń Gimnazjum nr 1. Uczniowie, pod opieką nauczycieli - przez kilka miesięcy - przygotowują projekty. Podczas Prezentacji przedstawiają koleżankom i kolegom, zaproszonym gościom oraz rodzicom swoje pasje. Są to wykłady naukowe, prezentacje multimedialne, wystawy fotografii, obrazów, pokaz gimnastyki artystycznej i traditional british games.

14 W naszym gimnazjum pomagamy uczniom rozwijać swoje zainteresowania i talenty. W szkole działają: koła zainteresowań – turystyczne, kultury włoskiej, fotoplastyczne koła przedmiotowe w tym koło wiedzy obywatelskiej zajęcia sportowe na siłowni i w ramach SKS zespół wokalno-instrumentalny Zajęcia dodatkowe…

15 Nasza oferta… W szkole są klasy ze zintegrowanym nauczaniem językowo – przedmiotowym (tzw. klasy dwujęzyczne). Tygodniowy wymiar nauczania w nich języka angielskiego wynosi 6 godzin. Fizyka, matematyka, informatyka i wf prowadzone są w systemie bilingwalnym, tzn. zajęcia z tych przedmiotów odbywają się również w języku obcym. Nauczane języki obce to: język angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, rosyjski i francuski. Gimnazjum nr 1 posiada certyfikaty: „Szkoła bez przemocy”, „Partners in English”, „Nauczyciel z klasą”, „Uczeń z klasą”, „Ciekawa szkoła”, „Szkoła odkrywców talentów”.

16 Nasze gimnazjum… zostało zaliczone – według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – do prestiżowej grupy gimnazjów sukcesu. Nasi absolwenci kontynuują naukę w renomowanych łódzkich liceach, a po ich ukończeniu zostają studentami nie tylko łódzkich wyższych uczelni, ale i Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej czy Szkoły Głównej Handlowej. Uniwersytet Jagielloński - źródło: Uniwersytet Łódzki - źródło:

17 Pierwsze zawsze pierwsze


Pobierz ppt "PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 1 IM. KRÓLA BOLESŁAWA CHROBREGO W ŁODZI 90-212 Łódź ul. Sterlinga 24."

Podobne prezentacje


Reklamy Google