Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

N Popularne Sporty w Zjednoczonym Królestwie. Polo Celem gry jest wbicie do bramki rywala piłkę, za pomocą malleta W grze uczestniczą dwie drużyny, liczące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "N Popularne Sporty w Zjednoczonym Królestwie. Polo Celem gry jest wbicie do bramki rywala piłkę, za pomocą malleta W grze uczestniczą dwie drużyny, liczące."— Zapis prezentacji:

1 n Popularne Sporty w Zjednoczonym Królestwie

2 Polo Celem gry jest wbicie do bramki rywala piłkę, za pomocą malleta W grze uczestniczą dwie drużyny, liczące po 4 zawodników. W meczu rozgrywa się od 4 do 8 części trwających 7,5 minuty tzw. czakerów. Oczywiście w polo gra się na koniach

3 Rugby Nazwa gry pochodzi od angielskiej szkoły w Rugby, gdzie w 1823 roku rozegrano pierwszy mecz Twórcą był William Webb Ellis, który podczas gry w piłkę nożną podniósł piłkę i pobiegł z nią przez boisko. Wymiary boiska do rugby to maksymalnie 100 metrów długości i 70 szerokości. Każde boisko kończy pole punktowe, gdzie należy przyłożyć (nie rzucić) piłkę aby zdobyć punkty. Na liniach pola punktowego po obydwu stronach, dokładnie po środku stoją wysokie bramki (słupy), służą także do punktowania. Cel gry jest bardzo prosty: zdobyć więcej punktów niż drużyna przeciwna i wyjść z tego cało. Możesz to zrobić na kilka sposobów: zdobywając przyłożenie, kopiąc podwyższenie, kopiąc drop-goala oraz rzuty karne.

4 Darts

5 Zasady gry w Darts 1. Tablica powinna być zawieszona tak, aby centrum pola bull’s eye znajdowało się 1.73m nad podłogą. 2. Minimalna odległość linii rzutu od powierzchni tarczy powinna wynosić 2,37m. 3. Pole rzutu powinno być wyraźnie oznaczone i mieć przynajmniej 0,45m długości. 4. Kolejność rzutów graczy zostaje ustalona od tego, który rzuci najbliżej pola bull’s eye jedną lotką. Zwycięzca rozpoczyna grę pierwszego lega. Drugi leg rozpoczynany jest przez gracza drugiego i dalej naprzemiennie. 5. Można używać wszystkich typów lotek. 6. Kolejka rzutów składa się z trzech lotek, chyba że można zakończyć grę mniejszą ich liczbą. 7. Lotka nie może być ponownie rzucona w danej kolejce rzutów i tylko lotki wbite w tarczę zaliczają się do punktacji. 8. Jeśli zawodnik zapyta, może być poinformowany przez konferansjera ile punktów trafił, lub ile brakuje mu, by zakończyć grę, ale nie w jaki sposób ma je uzyskać. 9. Jeśli podczas serii rzutów ilość punktów wymagana do zakończenia gry zostanie przekroczona, rzut jest przerywany i nie dolicza się zdobytych podczas niego punktów. 10. Wewnętrzne pole bull’s eye jest liczone jako podwójne 25.

6 Krykiet Krykiet – sport drużynowy, w którym mecze rozgrywane są między dwiema drużynami po jedenastu zawodników. Pochodzi z Anglii, gdzie podobna gra była znana już na przełomie XIII i XIV wieku. Mecze krykietowe rozgrywane są na trawiastym boisku o zbliżonym do owalnego kształcie, w środku którego znajduje się płaski pas (ang. pitch – dosłownie: "murawa") długości 20,12 m. Na końcach pasa ustawione są bramki (ang. wicket) – trzy wbite w ziemię drewniane słupki (ang. stump – dosłownie: "pniak", "kijek"). Gracz jednej z drużyn rzuca twardą piłkę z korka obłożonego skórą, o obwodzie 224-229 mm, w kierunku przeciwległej bramki, tak aby w nią trafić, a gracz drugiej drużyny (ang. batsman) broni jej przed uderzeniem za pomocą drewnianego kija.

7 Tenis

8 Tenis ziemny jest grą indywidualną, rozgrywaną na korcie. Boisko to może mieć różne nawierzchnie. Gra ta polega na przebijaniu piłki na drugą stronę siatki za pomocą rakiety. Aby wygrać gema, należy zdobyć w nim cztery punkty. Pierwszy punkt zapisuje się jako 15, drugi jako 30, trzeci jako 40, a czwarty jako wygrany gem. Wyjątkiem jest sytuacja przy stanie 40-40. Stan ten nazywany jest równowagą. Od tego momentu gra się na tzw. „przewagi”. Oznacza to, że gra się tak długo aż jeden z graczy nie osiągnie przewagi dwóch punktów. Zasada ta nie dotyczy gry podwójnych, gdzie 4 punkt kończy bezwzględnie gem. Sześć wygranych gemów daje wygranie seta. Do gry w tenisa używamy rakiet które na przestrzeni lat się zmieniały z drewnianych do aluminiowych którymi gra się obecnie.

9 Obiekty sportowe w Wielkiej Brytanii Wembley Stadion Wembley (lub Nowy Wembley) – stadion sportowy znajdujący się w Londynie, w dzielnicy Wembley. Jest narodowym stadionem Anglii i powstał w miejsce Starego Wembley, który stał w tym samym miejscu od 1923 do 2003 roku. Nowy Wembley otwarto w 2007, a pierwszy mecz na nim odbył się 24 marca 2007 (reprezentacje Anglii i Włoch). Jego pojemność to 90 tysięcy miejsc, co czyni go drugim największym stadionem w Europie (zaraz za Camp Nou w Barcelonie).stadionsportowyLondynie WembleyAngliiStarego WembleyCamp NouBarcelonie

10 Milenium Stadium The Millennium Stadium (wal. Stadiwm y Mileniwm) – stadion narodowy Walii, znajdujący się w jej stolicy – Cardiff. Na stadionie tym swoje mecze w charakterze gospodarza rozgrywają reprezentacje Walii w rugby. Oprócz tego na stadionie odbywają się jeszcze inne duże imprezy: Odcinki specjalne Rajdu Wielkiej Brytanii, Grand Prix Wielkiej Brytanii na żużlu, walki bokserskie oraz koncerty. Występowali tu m.in.: Tina Turner, Madonna, The Rolling Stones, U2, Stereophonics, Paul McCartney oraz Tsunami Relief Cardiff. Stadion powstał na potrzeby rozgrywek Pucharu Świata w Rugby w 1999.wal.WaliiCardiffrugby Odcinki specjalneRajdu Wielkiej BrytaniiGrand Prix Wielkiej Brytanii na żużluTina TurnerMadonnaThe Rolling StonesU2 StereophonicsPaul McCartneyTsunami Relief CardiffPucharu Świata w Rugby w 1999

11 Aviva Stadium Aviva Stadium to stadion sportowy położony w Dublinie, stolicy Irlandii, który ma pojemność 51 700 widzów (wszystkie miejsca siedzące). Poprzednia nazwa stadionu zlokalizowanego w tym miejscu to Lansdowne Road (wciąż w użyciu), podczas gdy według terminologii UEFA (która nie używa nazw sponsorów), to Dublin ArenaDublinieIrlandiiLansdowne RoadUEFA

12


Pobierz ppt "N Popularne Sporty w Zjednoczonym Królestwie. Polo Celem gry jest wbicie do bramki rywala piłkę, za pomocą malleta W grze uczestniczą dwie drużyny, liczące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google