Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak co roku, w ramach obchodów Święta Morza, 25 czerwca w Gdyni, na akwenie pomiędzy wejściem południowym do portu a falochronem mariny odbyły się ćwiczenia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak co roku, w ramach obchodów Święta Morza, 25 czerwca w Gdyni, na akwenie pomiędzy wejściem południowym do portu a falochronem mariny odbyły się ćwiczenia."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Jak co roku, w ramach obchodów Święta Morza, 25 czerwca w Gdyni, na akwenie pomiędzy wejściem południowym do portu a falochronem mariny odbyły się ćwiczenia antyterrorystów i służb ratowniczych. Celem ćwiczeń było przybliżenie zgromadzonej publiczności działania organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na morzu. Organizatorem ćwiczeń był Urząd Morski w Gdyni. Scenariusz ćwiczeń: Statek m/s ZODIAK odbywający rejs po Zatoce Gdańskiej z urzędnikami UE został opanowany przez uzbrojonych osobników. Terroryści poprzez kapitana statku przekazali swoje żądania, dając czas na ich spełnienie do godziny 18.00. W przypadku nie spełnienia żądań zapowiedzieli zabijanie zakładników. Do akcji odbicia zakładników wkraczają siły specjalne. Pokaz działania sił specjalnych rozpoczął lot rozpoznawczy samolotu L-410 Turbolet. Do akcji wkracza okręt ORP MAMRY, następuje abordaż Morskiej Jednostki Działań Specjalnych FORMOZA przy pomocy dwóch łodzi RIB oraz desant z powietrza operatorów BOA (Biura Operacji Antyterrorystycznych Policji) z helikoptera MI-8T. Rejon działania zabezpieczały jednostki Straży Granicznej (SG) i Służby Celnej (SC) oraz jednostki Urzędu Morskiego.

4

5

6

7

8

9

10

11 Działania ratownicze odbyły się z udziałem helikoptera oraz jednostek SAR. Z helikoptera Anakonda W-3RM na pokład m/s ZODIAK opuszczono ratownika i nosze, a następnie na pokład helikoptera ewakuowano dwóch rannych. W drugim przypadku, za pomocą kosza podjęto rozbitka z wody.

12

13

14 X

15 Następne ćwiczenie polegało na podjęciu rozbitka z wody przez łódź FRB ( Fast Rescue Boat), a następnie wjeździe łodzią na slip okrętu ratowniczego SZTORM typu SAR 3000

16

17

18 Kolejnym etapem ćwiczeń było gaszenie pożaru na m/s ZODIAK po ewakuacji ludzi ze statku. Jednostka pożarnicza CENTAUR II pokazała manewrowość potężnych działek wodnych

19

20 Po ugaszeniu pożaru zgromadzonym widzom zaprezentowały się jednostki biorące udział w ćwiczeniach

21

22 Na Molu Południowym zaprezentowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Eurocopter EC135

23 Łodzią SAR 1500 dostarczono na Molo Południowe rannych i rozbitków

24

25 A w sąsiedztwie szkolili się przyszli mistrzowie

26 Muzyka : Alan Parsons -” The Gold Bug”


Pobierz ppt "Jak co roku, w ramach obchodów Święta Morza, 25 czerwca w Gdyni, na akwenie pomiędzy wejściem południowym do portu a falochronem mariny odbyły się ćwiczenia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google