Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Urząd Miejski w Puszczykowie ul. Podleśna 4 62-040 Puszczykowo

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Urząd Miejski w Puszczykowie ul. Podleśna 4 62-040 Puszczykowo"— Zapis prezentacji:

1 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Urząd Miejski w Puszczykowie ul. Podleśna 4 62-040 Puszczykowo www.puszczykowo.pl

2 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie to wiele przedsięwzięć, wystaw, warsztatów, społecznych akcji, wernisaży, spotkań poświęconych przyrodzie i ochronie środowiska oraz przedsięwzięć zakończonych sukcesem. To między innymi: Warsztaty dla puszczykowskich przedszkolaków pn. „Mam przyjaciela w przyrodzie” Akcja sprzątania brzegów Warty - Polski Związek Wędkarski (40 osób w ciągu 3 godzin zebrało 100 worków śmieci na terenie 10 ha), Dzień Ziemi w puszczykowskich szkołach – to szczególne dni w roku kiedy młodzież poprzez zabawę uczy się segregacji odpadów, rozmawia na tematy ochrony środowiska, poznaje zagrożenia związane z ociepleniem Klimatu.

3 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Warsztaty na temat przyszłości Zakola Warty; nowo zakupionego terenu przez miasto. Dyskusja, w której wzięli udział mieszkańcy, urbaniści oraz politycy. Wystawa fotografii Gunara Iwersena „Uroki Warty na Niwce w obiektywie Gunara”. Wystawa fotografii „Natura i śpiew ptaków”. Akcja sprzątania Puszczykowa – Polski Związek Wędkarski. Akcja „Kwiaty na ulicach” – z inicjatywy Urzędu Miejskiego zostały ustawione kwietniki na głównej ulicy miasta a o pielęgnację kwiatów dbali mieszkańcy. Sesja Ekologiczna w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczykowie. Młodzież poprzez prelekcje, wykłady, gry i zabawy miała okazję poznać i zrozumieć zagrożenia dla środowiska wypływające z ekspansywnej działalności człowieka.

4 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie

5 Uczestnictwo w konferencji „Zrównoważone gospodarowanie energią i odpadami w aspekcie zmian klimatu”, podczas której Puszczykowo zaprezentowało na dwóch oryginalnych posterach program „Czyste Puszczykowo”.

6 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie 1.Udział w zorganizowanym przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu projekcie „Partnerstwo administracji publicznej i władz lokalnych na rzecz ochrony klimatu”, w którym Puszczykowo zaprezentowało tzw. „dobre praktyki”: program edukacyjny „Czyste Puszczykowo”, Mikroregion Wielkopolskiego Parku Narodowego, Międzygminny Związek Celowy Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT

7 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Projekt „Ekologia inaczej. Promocja przyrody i krajobrazu Wielkopolskiego Parku Narodowego poprzez sztukę”. Projekt finansowany w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Głównym celem przedsięwzięcia była edukacja ekologiczna poprzez sztukę, która łączyła w sobie piękno przyrody z twórczością artystyczną. Podczas pokazów w malowniczej scenerii Wielkopolskiego Parku Narodowego wybitna artystka Aleksandra Korejwo przedstawiła „impresjonistyczne” filmy animowane, inspirowane pięknem natury. Widzowie mogli zobaczyć filmowe obrazy ilustrowane między innymi muzyką Mozarta, Straussa, Saint-Sansa. Odbyły się premiery najnowszego filmu „SCHERZO” do muzyki Fryderyka Chopina. W ciągu 6 dni odbyło się 14 spotkaniach edukacyjno-artystycznych w Wielkopolskim Parku Narodowym, w których wzięło udział około 1000 osób w tym 40 obcokrajowców-uczestników Konferencji Klimatycznej. Kolejne 600 zwiedziło wystawę obrazów Aleksandry Korejwo w Muzeum Przyrodniczym WPN.

8 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie

9 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Sukcesy 20 maja 2008r. 16 gmin Związku Miedzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów – „Selekt”, w tym również Puszczykowo, podpisało wieloletnią umowę na budowę nowoczesnego centrum utylizacji odpadów z niemiecką firmą TEW Ensorgung GmbH Co. Kg Program „Czyste Puszczykowo” promujący nowy system segregacji odpadów w Puszczykowie otrzymał nagrodę w konkursie „Samorządowego Lidera Zarządzania 2008” – usługi techniczne.

10 Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie

11


Pobierz ppt "Rok Klimatu i Środowiska w Puszczykowie Urząd Miejski w Puszczykowie ul. Podleśna 4 62-040 Puszczykowo"

Podobne prezentacje


Reklamy Google