Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG."— Zapis prezentacji:

1 Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

2

3 1. Dowiecie się, czym jest rada młodzieżowa. 2. Wskażecie korzyści jakie daje funkcjonowanie rady młodzieżowej w gminie. 3. Zapoznacie się z działaniami Oleckiej Rady Młodzieżowej. 4. Napiszecie list do ORM.

4 Tworzenie Młodzieżowych Rad Gmin jest uprawnieniem wynikającym z zapisów ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku. Zgodnie z artykułem 5b, „Rada gminy na wniosek zainteresowanych środowisk może wyrazić zgodę na utworzenie młodzieżowej rady gminy mającej charakter konsultacyjny”. Możliwość ta wpisana jest w działania podejmowane przez gminę na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród jej mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży.

5

6 zainteresowania młodzieży sferą polityki na poziomie lokalnym, kształtowania umiejętności podejmowania działań na rzecz swojej społeczności lokalnej, rozwijania dialogu pomiędzy przedstawicielami władz wykonawczych i stanowiących a młodzieżą, zwiększenia zrozumienia potrzeb i problemów młodzieży przez władze lokalne, zwiększenia skuteczności działań prowadzonych przez władze na rzecz młodych ludzi, zapoznania młodych ludzi z zasadami działania samorządu lokalnego.

7 Wybierania swoich przedstawicieli. Podejmowanie oddolnych działań. Współdecydowania o sprawach wspólnych. Bycia reprezentowanym.

8

9

10 Najciekawsze działania

11

12 W hali Lega rozegrano Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Oleckiej Rady Młodzieżowej, która była organizatorem zawodów. W turnieju wzięło udział 8 drużyn, w tym cztery kobiece ze szkół z Ełku, Suwałkach i Gołdapi. Z końcowego sukcesu w turnieju najbardziej cieszyły się zespoły I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, które główne trofeum wywalczyły zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców.

13

14 I Przegląd Zespołów Amatorskich "LegaFest" służył integracji i aktywizacji, szczególnie młodych mieszkańców Olecka. Miastu z kolei przybyła ciekawa muzyczna impreza na początek lata, którą, mamy nadzieję kontynuować co roku. Do Przeglądu mogły przystąpić zespoły amatorskie/ wykonawcy, reprezentujące/y dowolny styl muzyczny. Za zespół amatorski rozumiano grupę, która nie ma podpisanego kontraktu płytowego oraz głównym źródłem utrzymania członków zespołu nie jest muzyka.

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24 List do Oleckiej Rady Młodzieżowej Nasze pomysły/prośby do zrealizowania przez nowo wybraną radę 2016 r.

25 Scenariusz lekcji powstał w ramach projektu "Młodzi rządzą" realizowanego w gminie Olecko przez Fundację Akademia Radosnej Twórczości, we współpracy z Olecką Radą Młodzieżową. autorka scenariusza: Anna Kaczor koordynatorka projektu: Agnieszka Śnieżyńska


Pobierz ppt "Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG."

Podobne prezentacje


Reklamy Google