Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja LATO. Bocian biały Foka szara Ropucha paskówka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja LATO. Bocian biały Foka szara Ropucha paskówka."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja LATO

2 Bocian biały

3 Foka szara

4 Ropucha paskówka

5 Niedźwiedź brunatny

6 Kozica

7 Energia słoneczna Słońce, jedna z miliarda gwiazd, jest źródłem energii wszystkich znanych istot żyjących na Ziemi. Energia tej gwiazdy docierająca na Ziemię w ciągu 40 minut pokryłaby całoroczne zapotrzebowanie człowieka na nią. Jest ona najbezpieczniejszym źródłem energii z dotychczas poznanych i istniejących. Dlatego ludzie coraz częściej starają się wykorzystywać energię słoneczną. Wykorzystywanie energii słonecznej, to także ochrona środowiska. Zmniejszamy zużycie ropy naftowej i innych niekorzystnych dla środowiska źródeł energii.

8 Wykorzystanie energii słonecznej Energię promieniowania słonecznego można wykorzystywać na dwa podstawowe sposoby: zamieniać ją bezpośrednio w energie elektryczną w ogniwach fotowoltanicznych zamieniać ją w ciepło, które z kolei może być wykorzystane np. do ogrzewania wody użytkowej, lub w elektrowniach słonecznych do wytwarzanie energii elektrycznej.

9 Największe elektrownie słoneczne na świecie W palącym słońcu, pośrodku pustyni Mojave w południowej Kalifornii znajduje się największa na świecie elektrownia słoneczna wytwarzająca około 350 Megawatów mocy, co stanowi blisko 90% komercyjnego przetwarzania energii słonecznej na świecie. Największa w Europie elektrownia słoneczna w Odeillo. Powstała w celach badań naukowych, znajduje się tu tzw. piec słoneczny, skonstruowany w celu uzyskiwania bardzo wysokich temperatur.

10 Umieszczone na zboczu lustra są sterowane elektronicznie, tak aby zbierały jak największą dawkę promieni słonecznych. "Zbierane" w lustrach promienie słoneczne kierowane są do olbrzymich rozmiarów reflektora parabolicznego (widocznego na zdjęciu), którego zadaniem jest skupianie odebranych wiązek promieni w jednym punkcie. W ten sposób uzyskiwane są bardzo wysokie temperatury w tzw. piecu słonecznym. Badane są m.in. tam różnego rodzaju materiały, które w przyszłości mogą posłużyć do budowy elementów statków kosmicznych. Julek Ciepłota Mateusz Florczyk


Pobierz ppt "Prezentacja LATO. Bocian biały Foka szara Ropucha paskówka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google