Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RASY PSÓW OWCZAREK NIEMIECKI Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich (owczarskich). Zaliczany do psów obronnych. Rasa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RASY PSÓW OWCZAREK NIEMIECKI Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich (owczarskich). Zaliczany do psów obronnych. Rasa."— Zapis prezentacji:

1

2 RASY PSÓW

3 OWCZAREK NIEMIECKI Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich (owczarskich). Zaliczany do psów obronnych. Rasa zyskała popularność zarówno wśród miłośników, którzy cenią swoje owczarki niemieckie za przywiązanie i wierność, jak również służb ratowniczych i policyjnych, które z powodzenie od lat wykorzystują rasę w pracy, nierzadko w bardzo trudnych warunkach.

4 GOLDEN RETRIEVER Golden retriever - rasa psa, należąca do grupy psów aportujących, płochaczy i psów wodnych, zaklasyfikowana do sekcji psów aportujących. Statystyczny przedstawiciel tej rasy jest pojętny, chętny do pracy, ma zrównoważoną psychikę i lubi dzieci. Jeśli jednak ktoś szuka psa do stróżowania, dzwonka alarmowego lub obrońcy domu powinien raczej rozejrzeć się za inną rasą. Golden może zalizać na śmierć złodzieja, a włamanie do domu po prostu przespać.

5 YORKSHIRE TERRIER Yorkshire Terrier – jedna z ras psów, należąca do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych. Pies nie podlega próbom pracy. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Zaadaptuje się bardzo łatwo do większości warunków, co sprawia, że jest bardzo popularnym zwierzęciem domowym dla rodzin z dziećmi, singli, ludzi starszych i praktycznie każdej innej osoby. Są świetnymi psami do domu zwłaszcza, jeśli będą miały dostęp, do chociaż małego ogródka. Lubią zabawy na zewnątrz.

6 BEAGLE Beagle - rasa psa, należąca do grupy psów gończych, posokowców i psów ras pokrewnych, typu wyżłowatego. Zaklasyfikowana do sekcji psów gończych, w podsekcji psy gończe małe. Podlega próbom pracy. Beagle to pies energiczny, wesoły i chętny do zabawy. Sądzi się, że beagle powstał w drodze selekcjonowania najmniejszych foxhoundów do polowania z pieszym myśliwym, najczęściej na zająca. Do dzisiaj wykorzystywany jest do polowań w sforach, często organizowanych przez rozmaite stowarzyszenia i instytucje. Jest to mały pies, entuzjazmu i wigoru, zawsze gotów do każdego zajęcia.

7 CHOW Chow chow – rasa psa, należąca do grupy szpiców i psów pierwotnych, zaklasyfikowana do sekcji szpiców azjatyckich i ras pokrewnych. Typ lisowaty. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów pracujących. Chow Chow jest psem bardzo upartym o silnym i trudnym charakterze. Nie każdy może być jego właścicielem. To doskonały stróż i przyjaciel domu. Szczekanie tych psów jest grube i bulgoczące. Nie są to psy hałaśliwe i szczekliwe. Na spacerze nie obszczekują przechodniów i obcych psów. Nie są meczącymi psami i nie wymagają długich spacerów dlatego bez problemu mogą mieszkać w mieszkaniu w bloku.

8 ALASKAN MALAMUTE Alaskan malamute - rasa psa zaprzęgowego w typie szpica, zaliczana do ras pierwotnych. Jedna z najstarszych ras arktycznych używanych do ciągnięcia sań i przenoszenia ładunków. Typ wilkowaty. Malamut jest serdeczny, żywiołowy i niezależny. Jego sylwetka i wilczy wygląd budzą respekt, jednak nie jest on psem obronnym i nie powinien być w tym celu szkolony. Jest psem niezwykle silnym i wytrzymałym, co jest efektem wymagań jakie stawiała przed nim arktyczna rzeczywistość. Spacer z nim jest już sam w sobie sportowym wyzwaniem, ponieważ zwykle mocno ciągnie.

9 MASTIF Mastif - nazwa stosowana dla kilku ras psa z grupy molosów w typie doga, charakteryzujących się masywną budową ciała (szeroka klatka piersiowa, mocne kończyny, duża głowa z krótkim, szerokim pyskiem) Mastif jest dużym, z natury łagodnym psem, potrafiącym w razie potrzeby obronić siebie i swego właściciela, dlatego należy z nim odpowiednio postępować.. Temperament Mastif jest to pies z natury spokojny i łagodny, ale pod warunkiem, że się go odpowiednio wychowa. Mastify szybko się uczą, ponieważ należą do psów, które lubią robić przyjemność swemu panu.

10 DALMATYŃCZYK Dalmatyńczyk - jedna z ras psów, należąca do grupy psów gończych, posokowców i ras pokrewnych. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów użytkowych. Nie podlega próbom pracy. Jest to pies odważny, czujny, zrównoważony. Wykazuje wysoki stopień przywiązania do członków rodziny, dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Aktywny i towarzyski, sprawdza się jako pies rodzinny, jeśli jest odpowiednio prowadzony. Dalmatyńczyk nie jest psem odpowiednim dla mało ruchliwych osób

11 HUSKY SYBERYJSKI Husky syberyjski – jedna z ras psów, należąca do grupy, zaklasyfikowana do sekcji północnych psów zaprzęgowych. Zgodnie z klasyfikacją amerykańską, należy do grupy psów pracujących. Typ wilkowaty. Potrzebują bardzo dużo ruchu, co powoduje, że wymagają sporo uwagi od właściciela – codzienne spacery są obowiązkowe. Podczas spacerów zwykle nie mamy się czego obawiać, bowiem husky nie wykazuje się zbytnią podejrzliwością i agresywnością w stosunku do obcych ludzi, jak również zwierząt.

12 COLIE Owczarek szkocki długowłosy – jedna z ras psów należących do psów zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich). Typ wilkowaty. Nie podlega próbom pracy. Wszystkie psy z tej grupy charakteryzują się dużą inteligencją i łatwością we współistnieniu z człowiekiem. Owczarki to wszechstronni towarzysze człowieka, zdolne do nawiązania bliskiego z nim kontaktu psychicznego.

13 BERNARDYN Bernardyn - rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, pełni funkcje psa pociągowego i psa- towarzysza. Jest narodową rasą Szwajcarii. Przedstawiciele tej rasy należą do największych i najcięższych psów. Oczekiwana długość życia bernardynów wynosi 11 lat. Bernardyny są łagodnymi, wiernymi i przyjacielskimi psami, nieufnymi wobec obcych. Znane są ze swojej lojalności, spokoju, tolerancji w stosunku do innych zwierząt oraz dzieci. Bardzo skore do zabawy, niezależnie od wieku. Wyróżniają się wysoką inteligencją, dobrze wychowane są bardzo posłuszne. Mocno przywiązują się do swoich właścicieli – nierzadko stają w ich obronie, gdy grozi im jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

14 DOBERMAN Doberman – rasa psa zaliczana do grupy pinczerów. Krajem pochodzenia tej rasy są Niemcy. Psy tej rasy celem uzyskania kwalifikacji hodowlanych muszą być poddane próbom pracy. Typ wilkowaty. Doberman to urodzony stróż. Jest psem o zrównoważonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój. Jest psem przywiązującym się silnie do członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych. Temperamentu i energii, wymaga sporej, codziennej porcji ruchu.

15 Mops – rasa psa należąca do grupy psów do towarzystwa, zaklasyfikowana do sekcji małych psów molosowatych. Typ dogowaty. Nie podlega próbom pracy. Mops to pies zgodny, bardzo towarzyski, dobrze zachowujący się w domu, wrażliwy. Jest niesamowicie uczuciowy i inteligentny. Nikt nie przejdzie koło tego dziwnie wyglądającego psa obojętnie. Mopsy żyją w zgodzie z innymi psami i zwierzętami domowymi. W kontaktach z dziećmi i gośćmi zachowują się bez zarzutu. MOPS

16 Użyte źródła: http://psy24.pl/ http://royalcanin.pl/ https://pl.wikipedia.org/ wiki/Wikipedia:Strona_g %C5%82%C3%B3wna KONIEC PRACĘ WYKONAŁA KATARZYNA KACPRZAK


Pobierz ppt "RASY PSÓW OWCZAREK NIEMIECKI Owczarek niemiecki - jedna z ras psów należąca do grupy psów pasterskich (owczarskich). Zaliczany do psów obronnych. Rasa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google