Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM. 1.W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej? 2. Co może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu w szkole?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM. 1.W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej? 2. Co może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu w szkole?"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

2 1.W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej? 2. Co może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu w szkole?

3 W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej. DWA BUDYNKI REMONTY WYPOSAŻENIE SAL

4 W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej. USYTUOWANIE

5 W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej. OGRODZENIE ZAMYKANA BRAMA

6 W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej. DYŻURY NA PRZERWACH APELE INFORMACYJNE LEKCJE WYCHOWAWCZE SPOTKANIA Z POLICJĄ, STRAŻĄ POŻARNĄ

7 Co może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu w szkole?

8 BEZPIECZEŃSTWO ZALEŻY OD NAS SAMYCH

9 BIEGANIE

10 HAŁASOWANIE

11 Można zamknąć oczy, gdy się nie chce czegoś widzieć, można zatrzymać oddech, gdy się nie chce czegoś wąchać, ale nie można zamknąć ucha, gdy się nie chce czegoś słyszeć!!!

12 Co to jest HAŁAS? Hałas obecnie istnieje wszędzie ( w domu, w szkole, w pracy). Bo hałas to nieskoordynowane dźwięki, głośną, zakłócającą spokój rozmowę lub muzykę, krzyki, głośny stuk, trzask, odgłosy pracujących maszyn. Hałas godzi w podstawowe potrzeby każdego człowieka – potrzebę spokoju, wypoczynku, zakłóca wiele ważnych funkcji i procesów psychospołecznych, jest źródłem uciążliwości i dolegliwości, często przyczynia się do niepokoju i poczucia zagrożenia. Hałas to dźwięki szkodliwe lub niepożądane dla zdrowia.

13 Źródła hałasu. Skutki hałasu. Skalę hałasu określa się w decybelach ( dB ) Za szkodliwy uważa się hałas przekraczający 85 dB Oto natężenia dźwięku występujące w różnych sytuacjach:  10 dB oddech, szept,  20 dB szum liści,  35 dB cicha muzyka,  45 dB rozmowa – znużenie hałasem u najwrażliwszych,  50 dB nowoczesny samochód – zakłócenie odbioru mowy,  55 dB suszarka dobrej jakości – zaburzenia snu,  60 dB odkurzacz dobrej jakości – skurcz naczyń krwionośnych,  75 dB nowoczesny samochód małolitrażowy - agresja i wrogość,  80 dB klakson – narastanie wrogości i agresji,  85 dB uszkodzony kran – poziom szkodliwy dla zdrowia,  90 dB przerwa w szkole – zakłócenie systemu nerwowego,  95 dB odkurzacz typowy – zakłócenie systemu nerwowego,  110 dB trzaskające drzwi windy – zakłócenie systemu nerwowego,  120 dB silnik samolotowy – zakłócenie systemu nerwowego,  130-160 dB wybuch petardy – granica bólu,  170 rakieta kosmiczna.

14 Negatywny wpływ HAŁASU. UTRUDNIA NAUKĘ ZMNIEJSZA KONCENTRACJĘ ZWIĘKSZA ZMĘCZENIE UTRUDNIA ZAPAMIĘTYWANIE UTRUDNIA ZROZUMIENIE ZABURZA ORIENTACJĘ WZMAGA DRAŻLIWOŚĆ BÓL I ZAWROTY GŁOWY BUDZI NIEPOKÓJ

15 MÓW TYLKO WTEDY, KIEDY TO, CO CHCESZ POWIEDZIEĆ JEST PIĘKNIEJSZE OD CISZY PRZYSŁOWIE ARABSKIE

16

17 Ciszej troszkę, nie wrzeszcz i nie przekrzykuj innych! Rozglądnij się dookoła, na korytarzu jest wielu uczniów, niektórzy chcą odpocząć po ciężkiej lekcji a inni powtarzają materiał do kartkówki.

18 A twój słuch? Może powinieneś go przebadać? Nie słuchasz zbyt głośno muzyki przez słuchawki? Pomyśl o tym.

19 Bezpieczniej, powoli, nie biegaj!!!

20 Zwolnij troszkę, nie biegaj i nie popychaj innych! Rozglądnij się dookoła, na korytarzu jest wielu uczniów, którym możesz wyrządzić krzywdę.

21 A Twoje bezpieczeństwo? Biegając po korytarzu możesz samemu sobie zrobić krzywdę.

22 Bezpieczeństwo w naszej szkole - godzina wychowawcza

23 Nie bądź obojętny na zło wokół Ciebie! Widzisz, że ktoś kogoś pobił, coś ukradł lub zniszczył, ma niebezpieczne narzędzia, groził pobiciem itp.

24 W CISZY KAŻDEGO USŁYSZYSZ. BEZPIECZNY BARDZO MAŁO AUTOBUS MALOWAĆ BAŁAGAN BILET BŁĄD BYĆ BRAK

25 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM. 1.W jaki sposób nasza szkoła zapewnia nam bezpieczny pobyt w niej? 2. Co może zagrażać naszemu zdrowiu i życiu w szkole?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google