Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Boże Narodzenie w Anglii

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Boże Narodzenie w Anglii"— Zapis prezentacji:

1 Boże Narodzenie w Anglii

2 Boże Narodzenie Anglicy bardzo radośnie, wręcz entuzjastycznie świętują Boże Narodzenie, które nazywają Christmas. Przygotowują się do nich już kilka tygodni wcześniej, ale, uwaga – nie obchodzą Wigilii (pod tym względem podobnie wyglądają święta w Australii). Święta rozpoczynają się 25 grudnia.

3 Boże Narodzenie Świąteczne przygotowania rozpoczynają się już w połowie listopada. Na Trafalgar Square można podziwiać gigantyczną choinkę gdzie wraz z występującymi chórami z różnych stron świata śpiewa się kolędy. Przepięknie wyglądają wszystkie główne ulice miast udekorowane świątecznymi ozdobami. .

4 Bożonarodzenowy wystrój angieskiego domu

5 Bożonarodzenowe jedzenie angielskie
Świąteczny posiłek spożywany jest w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjne angielskie dania świąteczne: -pieczony indyk nadziewany kasztanami, -zupa żółwiowa -christmas pudding – rodzaj deseru, do którego wrzuca się srebrną monetę. Temu, kto ją znajdzie w swojej porcji, nadchodzący rok przyniesie bogactwo, zdrowie i szczęście.

6 Najpopularniejsza kolęda śpiewana w tym dniu przez Anglików nosi tytuł „Good King Wencelas”.
Boże Narodzenie

7 Boże Narodzenie Prezenty zostawia w czerwonej skarpecie Mikołaj (Father Christmas albo Santa Claus). W nocy składa on we wszystkich angielskich domach wizytę i zostawia w skarpetach prezenty, które dzieci znajdują zaraz po przebudzeniu. Wcześniej dzieci piszą listy do Mikołaja – podobnie jak to ma miejsce w Polsce

8 Boże Narodzenie Na kilka dni przed świętami dzieci organizują kolędowanie, czyli chodzą od drzwi do drzwi i śpiewają kolędy, w zamian za niewielkie datki.

9 Bożonarodzenowy wystrój Anglii

10 Koniec


Pobierz ppt "Boże Narodzenie w Anglii"

Podobne prezentacje


Reklamy Google