Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NADLEŚNICTWO RUDKA PODLASKA. POŁOŻENIE Rozciąga się pomiędzy Narwią i Bugiem Obejmuje obszar 240 ha Jest położone na terenie: 2 województw (podlaskiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NADLEŚNICTWO RUDKA PODLASKA. POŁOŻENIE Rozciąga się pomiędzy Narwią i Bugiem Obejmuje obszar 240 ha Jest położone na terenie: 2 województw (podlaskiego."— Zapis prezentacji:

1 NADLEŚNICTWO RUDKA PODLASKA

2 POŁOŻENIE Rozciąga się pomiędzy Narwią i Bugiem Obejmuje obszar 240 ha Jest położone na terenie: 2 województw (podlaskiego i mazowieckiego) 5 powiatów (białostockiego, bielskiego, ostrowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego) i 21 jednostek samorządowych.

3 POŁOŻENIE (

4 HISTORIA NADLEŚNICTWA W RUDCE PODLASKIEJ W latach 1795-1807 tereny obecnego Nadleśnictwa Rudka znalazły się w zaborze Pruskim. W okresie 1807-1815 ziemie te znalazły się w Księstwie Warszawskim, a następnie Królestwie Polskim. Okres I i II wojny światowej przyniósł lasom ogromne straty. W 1974 r. zostało powołane Nadleśnictwo Rudka w obecnych granicach.

5 ORGANIZACJA Nadleśnictwem kieruje mgr inż. Grzegorz Marek Godlewski.

6 Nadleśnictwo Rudka zagwarantowało również mnóstwo obiektów edukacyjnych!

7 CIEKAWOSTKI Nadleśnictwo Rudka jest jednym z trzydziestu jeden nadleśnictw. Jest to jedno z największych nadleśnictw w kraju. Pierwsza wzmianka o Nadleśnictwie Rudka pochodzi z 1203 roku.

8 Nadleśnictwo Rudka bierze udział w różnych akcjach promujących ochronę środowiska: Światowy Dzień Ochrony Środowiska Międzynarodowy Dzień Lasów Dzień Ziemi

9 GALERIA

10 WYKONALI : KAROLINA ŁAPIŃSKA KASIA KULWICKA MACIEK CZERKLAŃSKI Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Łapach ŹRÓDŁA: http://www.rudka.bialystok.lasy.gov.pl


Pobierz ppt "NADLEŚNICTWO RUDKA PODLASKA. POŁOŻENIE Rozciąga się pomiędzy Narwią i Bugiem Obejmuje obszar 240 ha Jest położone na terenie: 2 województw (podlaskiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google