Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Płuca ! TAK WŁASNIE WYGLĄDAJA PŁUCA PALACZA !!. Oczyszczanie Płuc! 1.Regularna aktywność fizyczna. Minimum to 3x w tygodniu 30-minutowy spacer. 2.Codzienna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Płuca ! TAK WŁASNIE WYGLĄDAJA PŁUCA PALACZA !!. Oczyszczanie Płuc! 1.Regularna aktywność fizyczna. Minimum to 3x w tygodniu 30-minutowy spacer. 2.Codzienna."— Zapis prezentacji:

1 Płuca ! TAK WŁASNIE WYGLĄDAJA PŁUCA PALACZA !!

2 Oczyszczanie Płuc! 1.Regularna aktywność fizyczna. Minimum to 3x w tygodniu 30-minutowy spacer. 2.Codzienna ciepła kąpiel (15-20 minut) zakończona zimnym prysznicem z dodatkiem naturalnych substancji bez jakichkolwiek barwników i ulepszaczy np. sóL morska, solanka termalna. Dodatkowo sauna 2x w tygodniu i byłoby idealnie.

3 INHALACJA W tym pobyt nad morzem lub w sanatorium. Podobnie działa sauna – ciepłe i wilgotne powietrze wspomaga oczyszczanie płuc. Zaleca się minimum co drugi dzień inhalacje roztworami solnymi i mineralnymi oraz naparami z cebuli, czosnku, podbiału i dziewanny (+ poniższe zioła). Szybką alternatywą może być wdychanie oparów posolonych ziemniaków.

4 Ćwiczenia oddechowe poprawiające funkcje płuc ! 1. Usiąść na pietach i wyprostować plecy. 2. Wydech z jak największą ilością powietrza. 3.Wstrzymywać oddech na kilka sekund. 4. wypuścić trochę powietrza i ponownie wstrzymać oddech. Czynność powtarzać do pełnego opróżnienia płuc.

5 Zioła na płuca ! Rozmaryn: W tym olejek rozmarynowy wykazuje działanie rozgrzewające, co wspomaga oczyszczanie płuc z flegmy i toksyn. Jest silnym przeciwutleniaczem zapobiegającym rozwojowi raka płuc. Zwiększa obieg powietrza w płucach oraz rozluźnia obkurczone kanaliki oskrzelowe, co poprawia ogólny stan dróg oddechowych. Tymianek : W tym olejek tymiankowy zawiera wykrztuśny tymol, co wspomaga odkrztuszanie szkodliwych substancji z płuc. Tymol ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, jest także silnym przeciwutleniaczem niszczącym wolne rodniki.

6 Unikanie pomieszczeń, w których palono tytoń ! Codzienne przebywanie w pokoju, w którym przez wiele lat palono jest szkodliwe dla osób niepalących, podobnie jak bezpośredni kontakt z dymem w towarzystwie palaczy.

7 Owoce ! Awokado : Zawiera kompleks przeciwutleniaczy oczyszczających tkankę płucną.

8 Ananas Zawiera ważny enzym z grupy proteaz o nazwie bromelaina, który absorbuje chore komórki i toksyny płucne. Wspiera również rozkład białek do aminokwasów wykorzystywanych przy budowie nowych komórek.

9 Chrzan, Cebula Zawiera synigrynę likwidującą bakteryjne infekcje dróg oddechowych. Skutecznie zapobiega różnym zakażeniom układu oddechowego.

10 Zdjęcia !! A to jest zdjęcie które przedstawia płuca człowieka palącego i człowieka nie palącego !!

11 KONIEC!! Oliwia Jarosz 6a

12 KONIEC!!


Pobierz ppt "Płuca ! TAK WŁASNIE WYGLĄDAJA PŁUCA PALACZA !!. Oczyszczanie Płuc! 1.Regularna aktywność fizyczna. Minimum to 3x w tygodniu 30-minutowy spacer. 2.Codzienna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google