Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja Zjednoczonego i Królestwa Wielkiej Brytanii Oliwia Gola o Szkocja Anglia Walia Północna Irlandia Wielka Brytania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja Zjednoczonego i Królestwa Wielkiej Brytanii Oliwia Gola o Szkocja Anglia Walia Północna Irlandia Wielka Brytania."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja Zjednoczonego i Królestwa Wielkiej Brytanii Oliwia Gola o Szkocja Anglia Walia Północna Irlandia Wielka Brytania

2 Walia ● Jest to państwo położone w południowo-zachodniej części Brytanii. Flaga Walii Herb Walii W Walii mieszka około 3.064.000 osób. W Walii ponad połowa mieszkańców mówi po angielsku a druga połowa mówi po walijsku. Stolicą Walii jest Cardiff. Głową państwa jest Królowa Elżbieta II. Religią dominującą jest kongregacjonalizm. Symbolem Walii jest kwiat żonkil. Walia na mapie Wielkiej Brytanii

3 Cardiff ● Stolicą Walii jest Cardiff Cardiff Bay (Miasteczko portowe) Caernarfon Castle (Zamek) Burmistrzem Cardiff jest Heather Joyce. Stolica znajduje się w księstwie Walii.W Cardiff mieszka 317 500 obywateli. Castell Coch (obiekt historyczny)

4 Północna Irlandia To państwo znajduje się w północno-wschodniej części Zjednoczonego Królestwa Flaga Północnej Irlandii Północna Irlandia Herb Północnej Irlandii W Północnej Irlandii mieszka 1 810 863 ludzi. W Północnej Irlandii mówi się trzema językami a są to angielski,irlandzki i scots.Stolicą jest Belfast. Najwięcej ludzi wyznaje protestantyzm.Symbolem Północnej Irlandii jest trzylistna koniczyna.

5 Belfast ● Stolicą Północnej Irlandii jest Belfast Grand Opera House (Opera) Zamek w Belfast Burmistrzem Belfast jest Arder Carson.W Belfast mieszka 300 000 osób. Miasto znajduje się w prowincji Północnej Irlandii. River Lagan (rzeka w Północnej Irlandii)

6 Szkocja ● To państwo znajduje się w północnej części Wielkiej Brytanii. Flaga Szkocji Szkocja Herb Szkocji W Szkocji mieszka 5.295.000 osób. W Szkocji mói się trzema językami a są to szkocki gaelicki, angielski, scots. Stolicą jest Edynburg.W Szkocji ludzie najbardziej wyznaje kalwinizm (kościół szkocki). Symbolem Szkocji jest oset.

7 Edynburg ● Stolicą Szkocji jest Edynburg. Ogród Botaniczny w Edynburgu Zamek w Edynburgu Burmistrzem jest George Grubb.W Edynburgu mieszka 477.940 osób.Na centrum Edynburga składa się Stare Miasto (Old Town) i Nowe Miasto (New Town) rozdzielone ogrodami Princes Street Gardens. Water of Leith (rzeka w Szkocji)

8 Anglia ● To państwo znajduje się w południowej części Wielkiej Brytanii Flaga Anglii Anglia Herb Anglii W Anglii mieszka 53 012 500 obywateli. W Anglii mówi się jednym językiem a jest to angielski.Stolicą jest Londyn. W Anglii dużo osób wyznaje anglikanizm. Symbolem Anglii jest czerwona róża.Najpopularniejszym daniem jest tw. Fish and chips.

9 Londyn ● Londyn jest to stolica Anglii. Tamiza,Big Ben i London Eye Tower Brigde Londyn ma wiele innych zabytków np: Katedra Św Pawła,Hyde Park i Zamek Windsor. Królową Wielkiej Brytanii, Zjednoczonego królestwa i Anglii.Premierem Anglii jest David Cameron.Tamiza jest to rzekaprzepływająca przez Londyn. Piccadilly Circus (skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnego i rozrywkowego placu)

10 Znane osoby Victoria Beckham Piosenkarka i projektantka żona słynnego piłkarza Davida Beckhama Aleksander Graham Bell Wynalazca telefonu William Szekspir Napisał np: Romeo i Juilia Charles Dickens napisał Opowieść wigilijną

11 Zjednoczone Królestwo i Wielka Brytania Szkocja Walia Anglia Północna Irlandia Stolicą zjednoczonego Królestwa i Wielkiej Brytanii jest Londyn. Królową jest Elżbieta II.

12 Królewska rodzina


Pobierz ppt "Prezentacja Zjednoczonego i Królestwa Wielkiej Brytanii Oliwia Gola o Szkocja Anglia Walia Północna Irlandia Wielka Brytania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google