Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hamburg Miasto w północnych Niemczech. Hamburg z lotu ptaka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hamburg Miasto w północnych Niemczech. Hamburg z lotu ptaka"— Zapis prezentacji:

1 Hamburg Miasto w północnych Niemczech

2 Hamburg z lotu ptaka http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=630275&page=7

3 Herb Hamburga http://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Hamburga

4 Flaga Hamburga http://www.flagi-i-hymny.pl/regiony/flaga- hamburg.html

5 Atrakcje turystyczne Pomimo swojego przemysłowego charakteru miasto jest urocze i kusi wieloma atrakcjami. Wśród nich osławiona Czerwona Dzielnica i „Mila grzechów" ("Sündenmeile"), słynny Targ Rybny, na którym można kupić wszystko oraz stuletnia Dzielnica Spichlerzy, największy na świecie kompleks połączonych ze sobą magazynów.

6 Zabytki w Hamburgu - Kościół św. Jakuba w Hamburgu - Ratusz w Hamburgu - Kościół św. Michała w Hamburgu - Kościól św. Jana w Hamburgu - Kunsthalle

7 Kościół św. Jakuba http://hamburg.lovetotravel.pl/kosciol_sw._jakuba_w_hamburg u

8 Ratusz http://hamburg.lovetotravel.pl

9 Kościół św. Michała http://hamburg.lovetotravel.pl/kosciol_sw._michala_w_hamburg u

10 Kościół św. Jana http://www.urloplany.pl/title,gekon2010,class,blog,blid,10,pstid,1194.html

11 Kunsthalle http://pl.wikipedia.org/wiki/Kunsthalle_w_Hamburg u

12 Hamburg Hamburg – miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju (75 mln ton przeładunku), wielki ośrodek przemysłowy (statki, elektrotechnika, przetwórstwo ropy, przemysł spożywczy) i finansowy. W 2011 roku miasto to otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Czystości.

13 Ciekawostki o Hamburgu Burmistrz – Olaf Scholz Powierzchnia 755,16 km² Położenie 53°33′N 10°0′E Wysokość 6 m n.p.m. Liczba ludności 1 791 300

14 Park miejski Park miejski jest popularnym terenem rekreacyjnym mieszkańców Hamburga z bogatą infrastrukturą wypoczynkową (m.in. rowery wodne, łodzie wiosłowe). W lecie na scenie na wolnym powietrzu odbywa się wiele koncertów z udziałem artystów z całego świata. Znajduje się tu jedno z najstarszych planetariów na świecie. Dziś hamburskie planetarium wyposażone jest w nowoczesne projektory, odbywają się tu regularnie pokazy nieba, symulacje, jak i przedstawienia teatralne i muzyczne.

15 Największy cmentarz W Hamburgu znajduje się też największy w Europie i drugi na świecie cmentarz. Zajmuje on powierzchnię 405 hektarów.

16 Największy cmentarz http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=39991 7

17 Demografia W grudniu roku 2006 żyło w Hamburgu 469.051 ludzi obcego pochodzenia (tj. 26,8 procent mieszkańców). Według oficjalnych danych z 2010 roku, 20.635 mieszkańców Hamburga to Polacy. Szacuje się że w Hamburgu mieszka 110.000 ludzi polskiego pochodzenia.

18 Polityka Hamburg jest siedzibą 100 konsulatów i zajmuje w tym drugie miejsce na świecie (po Hongkongu). Miasto przez pięćdziesiąt lat po wojnie było rządzone przez lewicę. Od 2010 roku na czele rządu stoi Christoph Ahlhaus(CDU).

19 Miasta partnerskie - Stany Zjednoczone Chicago (USA) - Niemcy Drezno (Niemcy) - Nikaragua León (Nikaragua) - Francja Marsylia (Francja) - Japonia Osaka (Japonia) - Czechy Praga (Czechy) - Rosja Sankt Petersburg (Rosja) - Chińska Republika Ludowa Szanghaj (Chiny)

20 Imprezy sportowe * Hamburg City Man – triatlon * Hanse-Marathon – maraton * Vattenfall Cyclassics – wyścig kolarski * Rechtes Alsterufer gegen Linkes Alsterufer – największy turniej szachowy na świecie

21 Bibliografia http://www.google.pl/

22 Koniec Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji. Wykonały: Paula Kowalska Justyna Drabina


Pobierz ppt "Hamburg Miasto w północnych Niemczech. Hamburg z lotu ptaka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google