Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PORADNICTWO ZAWODOWE Zapraszamy na wędrówkę po świecie poradnictwa zawodowego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PORADNICTWO ZAWODOWE Zapraszamy na wędrówkę po świecie poradnictwa zawodowego."— Zapis prezentacji:

1 PORADNICTWO ZAWODOWE Zapraszamy na wędrówkę po świecie poradnictwa zawodowego

2 PORADNICTWO ZAWODOWE W wielu dziedzinach życia ludzie przed dokonaniem wyboru zwracają się do innych z prośbą o poradę. Czasem wystarczy opinia osoby bardziej doświadczonej, do której ma się zaufanie i szacunek.

3 PORADNICTWO ZAWODOWE Taką sytuację można nazwać doradzaniem nieformalnym, opartym na intuicji własnej. A JEŻELI TO NIE WYSTARCZY... ???

4 PORADNICTWO ZAWODOWE Warto zgłosić się do DORADCY ZAWODOWEGO i skorzystać z usług PORADNICTWA ZAWODOWEGO

5 PORADNICTWO ZAWODOWE Poradnictwo zawodowe zajmuje się problemami osobistymi, społecznymi, zawodowymi oraz edukacyjnymi. Może trwać w ciągu całego życia. Na całym świecie z porad zawodowych korzystają miliony ludzi w każdym okresie życia.

6 PORADNICTWO ZAWODOWE Poradnictwo zawodowe to proces, w ramach którego ludzie uczą się podejmowania decyzji i formułowania nowych sposobów zachowań, odczuwania, myślenia. Polega na asystowaniu ludziom na wszystkich etapach życia – zawodowego lub osobistego.

7 PORADNICTWO ZAWODOWE !MOŻE BYĆ DLA KAŻDEGO! DLA DZIECI uświadamianie znaczenia edukacji i pracy w życiu DLA MŁODZIEŻY stymulowanie rozwoju kariery zawodowej, wspieranie w realizacji planów zawodowych i edukacyjnych DLA DOROSŁYCH wszechstronna pomoc w zakresie realizacji karier życiowych

8 PORADNICTWO ZAWODOWE !JEST DZIAŁALNOŚCIĄ PROFESJONALNĄ! Dlatego wymaga od doradcy zawodowego kompetencji z różnych dziedzin życia.

9 PORADNICTWO ZAWODOWE PROFESJONALNYCH DORADCÓW ZAWODOWYCH ZNAJDZIESZ MIĘDZY INNYMI W: 1)urzędach pracy 2)poradniach psychologiczno-pedagogicznych 3)centrach informacji i planowania kariery zawodowej 4)akademickich biurach karier 5)szkołach

10 PORADNICTWO ZAWODOWE Spotkania z doradcą zawodowym mogą mieć formę indywidualną lub grupową – każdy sam może zdecydować w jaki sposób współpracuje z doradcą.

11 PORADNICTWO ZAWODOWE Porada indywidualna to rozmowa z doradcą zawodowym mająca na celu określenie i rozwiązanie problemu zawodowego lub udzielenie informacji. Liczba i harmonogram rozmów z doradcą zawodowym jest ustalana indywidualnie – w zależności do potrzeb klienta.

12 PORADNICTWO ZAWODOWE Porada grupowa to prowadzone przez doradcę zawodowego kilkudniowe spotkania grupy osób obejmujące zagadnienia rozwijania umiejętności przydatnych podczas poszukiwania pracy oraz niezbędnych do utrzymania pracy tj. ● komunikacji, ● motywacji, ● asertywności, ● odporności na stres, ● motywacji, ● przedsiębiorczości, ● rozpoznawanie atutów zawodowych, mocnych stron, ● predyspozycji zawodowych. Harmonogram porad grupowych jest zaplanowany i przygotowany przez doradcę zawodowego.

13 PORADNICTWO ZAWODOWE DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ DO DORADCY ZAWODOWEGO? Jest wiele odpowiedzi na to pytanie: 1. Ktoś Cię wysłucha 2. Obiektywnie spojrzy na Twoją sytuację 3. Udzieli informacji (w zakresie posiadanych kompetencji) 4. Doradzi co Możesz zrobić 5. Porozmawia z Tobą 6.................... (to miejsce na Twoją własną odpowiedź, w czym może pomóc doradca)

14 PORADNICTWO ZAWODOWE !!! WYSZUKAJ !!! NA JAWORZNICKIEJ MULTIMEDIALNEJ PLATFORMIE PORADNICTWA ZAWODWEGO INFORMACJĘ, GDZIE MOŻESZ SPOTKAĆ DORADCĘ ZAWODOWEGO

15 PORADNICTWO ZAWODOWE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY ZADZWOŃ: (032) 61 81 912 PRZYJDŹ: Jaworzno, ul. Północna 9b, pokoje nr 8 i nr 112 WYŚLIJ MAIL: poradnictwo@pupjaworzno.internetdsl.pl

16 PORADNICTWO ZAWODOWE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z DORADCĄ ZAWODOWYM W PORADNI PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNEJ ZADZWOŃ: (032) 616 28 47 PRZYJDŹ: Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 14 WYŚLIJ MAIL: ppp@jaworzno.edu.pl

17 PORADNICTWO ZAWODOWE Prezentację przygotowano na podstawie następujących pozycji książkowych: 1. Z.Wołk. Całożyciowe poradnictwo zawodowe. Zielona Góra 2007 2. R.Lamb. Doradztwo zawodowe w zarysie. Warszawa 2003 3. S.T.Gladding. Poradnictwo zawodowe zajęcie wszechstronne. Warszawa 1994 4. B.Wojtasik. Warsztat doradcy zawodu. Warszawa 1997 oraz materiałów własnych doradców zawodowych


Pobierz ppt "PORADNICTWO ZAWODOWE Zapraszamy na wędrówkę po świecie poradnictwa zawodowego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google