Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praca konkursowa KRONIKA SKO Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku rok szkolny 2015/16.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praca konkursowa KRONIKA SKO Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku rok szkolny 2015/16."— Zapis prezentacji:

1 Praca konkursowa KRONIKA SKO Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku rok szkolny 2015/16

2 Szkolna Kasa Oszczędności Szkoły Podstawowej w Jegłowniku współpracuje z PKO Bankiem Polskim od października 2012 r. Obecnie oszczędza 86 uczniów. W tym roku szkolnym do programu SKO przystąpiło 17 uczniów. Uczniowie przez cały rok szkolny aktywnie uczestniczyli w różnych konkursach SKO, w zajęciach edukacyjnych związanych z finansami, bankowością, oszczędzaniem. Brali udział w akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących i pracowali aktywnie na rzecz środowiska i ekologii. Nagroda I stopnia otrzymana od PKO Banku Polskiego w poprzedniej edycji „ Konkursu dla SKO” w wysokości 3 tys. zł została przekazana na zakup nagród dla uczniów biorących udział w licznych szkolnych konkursach, pomocy dydaktycznych oraz wyposażenie sali gimnastycznej. Nagroda Internautów – 10 tys. zł została przekazana na budowę przyszkolnego placu zabaw, który będzie ukończony pod koniec czerwca. Nagroda dla opiekuna SKO z okazji DEN W październiku 2015 r. PKO Bank Polski przyznał opiekunowi SKO pani Emilii Boggero - „brązową odznakę” Blog szkolny jest systematycznie prowadzony przez opiekuna SKO od listopada 2012 r. W kwietniowej edycji konkursu „ SKO Blog Miesiąca” otrzymał wyróżnienie.

3 Informujemy mieszkańców gminy o działalności i sukcesach naszego SKO W Urzędzie Gminy w Gronowie Elbląskim umieszczona została tablica informująca o działalności SKO w szkole, sukcesach, o szkolnym blogu SKO oraz współpracy z PKO Bankiem Polskim. Pisano o nas w „Życiu Szkoły ” i „Głosie Nauczycielskim” „SKO – nie tylko oszczędzanie” – to artykuł, w którym opiekun SKO udzielił wypowiedzi na temat działalności SKO w szkole w Jegłowniku. Promujemy SKO i PKO Bank Polski w prasie i w Internecie Pod koniec września 2015 r. w gazecie „ Dziennik Elbląski” oraz na stronie internetowej gazety ukazał się artykuł opisujący sukces naszej szkoły – zdobycie Nagrody Internautów. W styczniu 2016 r. W NEWSLETER ZE SKO prowadzonym przez PKO Bank Polski pisano o wydanym przez nas KALENDARZU SKO na rok 2016.

4 W sobotę 19 września 2015 r. podczas dożynek w Gronowie Elbląskim gminne placówki oświatowe przygotowały stoiska nawiązujące do szkolnej działalności. Nasze stoisko promowało SKO i PKO Bank Polski. Przygotowaliśmy dla młodszych dzieci gry matematyczne z nagrodami - upominkami SKO. Zorganizowaliśmy wystawę prac konkursowych uczniów „ Projekty skarbonek SKO ”. Każdy uczestnik dożynek mógł oddać głosy na trzy wybrane prace. W trakcie imprezy sprzedawaliśmy wykonane przez rodziców i dzieci rękodzieła oraz ciasta, zarabiając ogółem ponad 500 zł. Nasze stoisko ozdabiała galeria prac uczniów „ Sztuka recyklingu” oraz balony SKO, broszurki przygotowane przez bank. Promujemy SKO i PKO Bank Polski podczas Powiatowych Dożynek

5 16 października w naszej szkole odbyła się ważna jubileuszowa uroczystość 70-lecia szkoły. SKO sponsorowało wydruk 120 broszurek, w których m.in. były zawarte najważniejsze informacje dotyczące działalności SKO w szkole i współpracy z PKO Bankiem Polskim. 23 października podczas uroczystości ślubowania pierwszoklasistów tradycją stała się promocja oszczędzania. Po zakończeniu ślubowania opiekun SKO zachęcał dzieci i rodziców do uczestniczenia w programie SKO, natomiast starsi uczniowie wręczali wykonane przez siebie upominki - zakładki z logo SKO i tabliczką mnożenia. Promujemy oszczędzanie wśród najmłodszych Promocja SKO i PKO Banku Polskiego podczas obchodów Jubileuszu 70- lecia szkoły i ślubowania pierwszoklasistów

6 Wiosenny Turniej Matematyczny pierwszoklasistów Uczniowie układali sudoku wielkanocne, puzzle z Lokatką, wyszukiwali monety, grali w SKO-we memory Wiosenny Turniej Matematyczny pierwszoklasistów Uczniowie m.in. układali „SKO-we memory”, puzzle z Lokatką, wyszukiwali monety. TYDZIEŃ MATEMATYKI z SKO 15 - 21 marca 2016 Gry matematyczne, zabawy i testy konkursowe opracował opiekun SKO. Finaliści konkursów otrzymali podczas apelu SKO nagrody książkowe ufundowane przez SKO. „ Mały ekonomista” – konkurs matematyczny kl. II – III „ Mistrz szybkiego liczenia” turniej gier matematycznych SKO kl. IV-VI. Uczniowie grali w gry manipulacyjne skonstruowane przez opiekuna SKO.

7 Październikowy turniej wiedzy dla uczniów klas III - VI : „ Bitwa na pytania … z zakresu oszczędzania ”. Uczniowie podczas przerw,układali jak najwięcej pytań do zestawów tekstów z zakresu bankowości, ekologii i matematyki. Nagrody dla najlepszych zostały wręczone podczas apelu SKO zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.

8 PROMUJEMY SKO wśród najmłodszych TURNIEJ SKO „ PIERWSZAK POTRAFI ” - 29.10.15 r. Pierwszoklasiści sprawdzali swoje umiejętności podczas turnieju zorganizowanego przez opiekuna SKO i trzecioklasistów. W różnych zadaniach pojawiła się żyrafa Lokatka, pancernik Hatetepes, monety. Dzieci układały domina, puzzle, rozwiązywały zagadki i bawiły się w grę „Memory ”. Nie zabrakło zabaw sprawnościowych. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał medale zrobione przez starszych uczniów, odblaski i broszurki przygotowane przez PKO Bank Polski.

9 Ogólnopolski konkurs internetowy „Maks Matematyczny” - 9.03.16 5. miejsce w województwie Ogólnopolski konkurs matematyczny „ Alfik Matematyczny ” – 25.11.15 MRÓWA - Powiatowy konkurs matematyczny trzecioklasistów 27.02.2016 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 25.09.2015 KONKURSY MATEMATYCZNE Uczniowie, którzy zajęli wysokie miejsca w konkursach matematycznych otrzymali nagrody ufundowane przez SKO. Międzynarodowy konkurs „Kangur matematyczny” - 17.03.16 Czterech uczniów zdobyło wyróżnienia. Majowy Turniej Szachowy SKO ufundowało medale i dyplomy. 20 - 31.05.16

10 SZKOLNE KONKURSY PLASTYCZNE SKO W konkursie plastycznym „Projekt skarbonki SKO„ Nagrodzono 23 uczniów. Ich prace były podziwiane na wystawie zorganizowanej podczas Dożynek Powiatowych w Gronowie Elbląskim 19.09.2015 r. Konkurs szkolny „ Projekt pisanki z motywem SKO” – marzec 2016 Uczniowie wykonali przeszło 40 prac. W wyniku głosowania zostało wytypowanych 25 najładniejszych projektów. Prace zostały wystawione w PKO Banku Polskim Oddział 2 w Elblągu. Podczas wielkanocnego apelu opiekun SKO wręczył nagrody 30 uczniom.

11 KONKURS SKO „ Grudniowe niespodzianki ” czyli zadania, zagadki, zgadywanki św. Mikołaja i Lokatki W grudniu 2015 r. na gazetce SKO oraz na blogu szkolnym umieszczane były różne zadania do wykonania. Przez tydzień uczniowie rozwiązywali łamigłówki ekologiczne, zadania matematyczne i rozszyfrowali rymowanki dotyczące oszczędzania. Rozwiązania wrzucali do specjalnej skrzynki. Uczestnicy brali także udział w konkursie plastycznym „ Mikołajkowe monety ”. Uczniowie, którzy wykonali prawidłowo zadania i zaprojektowali oryginalne monety,otrzymali podczas apelu SKO nagrody książkowe i upominki SKO.

12 Turniej czytelniczy „ Przerwa z Brawo Bank ” 18 - 20.04.2016r. Podczas przerw oraz na zajęciach uczniowie czytali poradnik „Brawo Bank”, rozwiązywali łamigłówki i wykonywali zadania sprawdzające znajomość treści czasopisma. Konkurs „ Blogowa szkoła pisania” BLOGOWICZ ROKU Tytuł został przyznany Bartkowi z kl. III, który na blogu szkolnym napisał najwięcej komentarzy. W nagrodę otrzymał bilet do Multikina. Mistrzowie systematycznego oszczędzania 9 czerwca, podczas apelu SKO p. Sabina Jabłońska – przedstawiciel PKO Banku Polskiego z Elbląga wręczył 22 uczniom nagrody i dyplomy za systematyczne oszczędzanie. W marcu na blogu szkolnym ogłoszony został konkurs poprawnego pisania na komputerze. Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymali nagrody SKO.

13 DZIAŁAMY CHARYTATYWNIE Robimy kartki urodzinowe dla chorych dzieci Wykonaliśmy ok. 70 kartek urodzinowych i wysłaliśmy dzieciom, które pragnęły takie kartki otrzymać na urodziny. Kubuś z Mińska Mazowieckiego i Julka z Elbląga pewnie bardzo się ucieszyli. W listopadzie cała społeczność szkolna włączyła się do akcji pomocy koledze, który ucierpiał wskutek pożaru domu. Zorganizowaliśmy loterię fantową, która składała się z przyniesionych niepotrzebnych zabawek, gier i książek. Rada rodziców przez cały tydzień sprzedawała domowe wypieki. Poszkodowanej rodzinie przekazaliśmy 2000 zł. GÓRA GROSZA W tym roku szkolnym pobiliśmy rekord. Zebraliśmy 507, 94 zł i przekazaliśmy na rzecz najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka.

14 Projekt edukacyjny UNICEF „ Mali uczniowie idą do szkoły” W marcu odbył się w szkole kiermasz książki dla Afryki. Na ten cel uczniowie podarowali ponad 100 egzemplarzy używanych książek. Niektórzy postanowili sami książki napisać. W ciągu trzech dni sprzedano prawie wszystkie książki za sumę 400 zł. Pieniądze przekazane zostały na rzecz dzieci z Mali. Podczas apelu SKO nagrodzono autora najładniejszej książki. Wspieramy UNICEF i aktywnie działamy na rzecz potrzebujących W grudniu SU zorganizował zbiórkę produktów żywnościowych dla potrzebujących pod hasłem: „ I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. „Szyjemy jaśki i celinki dla chłopczyka i dziewczynki” Szóstoklasistki wzięły udział w akcji szycia patchworkowych poduszek, przeznaczonych dla dzieci przebywających w szpitalach i w hospicjach. Wspieramy schronisko dla zwierząt Drugoklasiści w marcu zorganizowali w szkole zbiórkę karmy i przekazali dla zwierząt ze schroniska w Elblągu

15 KALENDARZE SKO i 24. FINAŁ WOŚP Tegoroczny Finał WOŚP przeszedł do historii. Zebraliśmy 30 321, 32 zł. W akcji wzięło udział 42 wolontariuszy z naszej szkoły. Po raz czwarty wydaliśmy KALENDARZ SKO z ilustracjami dzieci zatytułowany : „ Podróże i przygody żyrafy Lokatki ”. Dwa kalendarze zostały zlicytowane podczas Finału za sumę 180 zł a pozostałe sprzedane. SKO przekazało dla WOŚP 420 zł.

16 W maju wszyscy uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych segregacji odpadów. Zajęcia zorganizował zakład MPO. Uczniowie projektowali plakaty i komiksy o tematyce ekologicznej. Prace zostały umieszczone na gazetce SKO. Dwa razy w roku sprzątamy okolice szkoły i Jegłownik. Bierzemy udział w akcji „Sprzątania Świata” oraz obchodach Dnia Ziemi. NASZE DZIAŁANIA EKOLOGICZNE na szczytny cel ZBIERAMY SUROWCE WTÓRNE Cały rok nasza szkolna społeczność zbierała surowce wtórne. W tym roku szkolnym zebrane nakrętki ( ponad 128 tys. sztuk) przekazaliśmy na szczytny cel - operację Marcina Makowskiego. Uzbierane baterie ( 1000 sztuk ) oraz makulaturę ( 700 kg) oddaliśmy do punktu skupu. Otrzymane pieniądze przeznaczone zostały na zakup nagród, które opiekun SKO wręczył najlepszym „ zbieraczom” podczas apelu. Włączyliśmy się do akcji prowadzonej przez zegarmistrzów z całej Polski „ Klucze dla Budzika” Zebraliśmy 5 kg.

17 Robimy ekologiczne prezenty - z recyklingu Na zajęciach plastycznych uczniowie z odpadów tworzyli „ nowe” przedmioty, którymi obdarowywali swoich bliskich, a były to : świeczniki z płyt CD, skrzynki na listy z pojemników, obrazy z kartonów, doniczki z kwiatkami i pojemniki na różne przybory wykonane z puszek blaszanych.

18 Zajęcia edukacyjne SKO Tematyka zajęć * Budżet domowy - zasady racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. * Zachcianka, czy potrzeba ?- uczymy się mądrze wydawać kieszonkowe. * Polskie banknoty i monety. * Projekty banknotów. * Historia powstania pieniądza. * Historia polskich monet i banknotów. * Projektujemy gry finansowe. *Szyjemy portfele na kieszonkowe i książeczkę SKO

19 Nasza przedsiębiorczość a KOLOROWO i ZDROWO Przez cały rok szkolny uczniowie przygotowywali na zajęciach różne desery i wypieki, by móc je potem sprzedawać. W ten sposób rozwijali swoje praktyczne umiejętności i odnosili zyski ze sprzedaży. Dochód przeznaczali na wycieczki. Promowali zdrowe odżywianie, sprzedając kolorowe kanapki, własnoręcznie zrobione wypieki i desery owocowe. SZKOLNE TARGOWISKO 17-19.06.2016 SKO otworzyło na holu szkolnym targowisko, podczas którego uczniowie mogli sprzedać zbędne zabawki, gry, książki i tym samym zarobić pieniądze np. na wycieczkę szkolną. Kto nie sprzedał, ten wymieniał się przyniesionym towarem. Uczniowie zarobili ponad 350 zł. Słodkie środy Przez cały rok - w środy rodzice sprzedawali domowe desery i wypieki. Dochód - 4 tys. zł przekazali na budowany przy szkole plac zabaw.

20 Sprzedajemy nasze rękodzieła a KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W grudniu, przed świętami odbył się w szkole kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego sprzedawane były świąteczne rękodzieła uczniów. Dochód w wysokości 230 zł. został przekazany na zakup książek do biblioteki szkolnej. WALENTYNKOWY KRAMIK W lutym, tuż przed walentynkami sprzedawaliśmy ręcznie wykonane karty walentynkowe. Dochód w wysokości 100 zł przekazaliśmy na cel charytatywny – UNICEF. OFERUJEMY nasze RĘKODZIEŁO MIESZKAŃCOM GMINY Podczas dożynek sprzedawaliśmy ręcznie wykonane breloczki SKO, ozdoby zapachowe zrobione przez uczniów, koszyczki wykonane przez rodziców, ozdoby decoupage. Dochód z kiermaszu w wysokości 140 zł został przeznaczony na wyjazdowe warsztaty kulinarne uczniów.


Pobierz ppt "Praca konkursowa KRONIKA SKO Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Jegłowniku rok szkolny 2015/16."

Podobne prezentacje


Reklamy Google