Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespó ł Szkó ł Ponadgimnazjalnych im. W ł. Puchalskiego w M ę ckiej Woli Nasze wycieczki do pracodawców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespó ł Szkó ł Ponadgimnazjalnych im. W ł. Puchalskiego w M ę ckiej Woli Nasze wycieczki do pracodawców."— Zapis prezentacji:

1 Zespó ł Szkó ł Ponadgimnazjalnych im. W ł. Puchalskiego w M ę ckiej Woli Nasze wycieczki do pracodawców

2 1 IZODOM 2000 POLSKA spółka z o. o. w Zduńskiej Woli w dn. 14.06.2013 r. Poznaliśmy lokalnego pracodawcę, specjalizującego się w produkcji materiałów budowlanych oraz projektowaniu nowych rozwiązań technologicznych w budownictwie. Otrzymaliśmy zaświadczenie o zapoznaniu się z zasadami budowy domów wysoce energooszczędnych w technologii Izodom

3 Dokonaliśmy analizy sytuacji firmy na lokalnym, krajowym i międzynarodowym rynku. Określaliśmy wspólnie z pracownikami marketingu szanse dalszego rozwoju firmy w kierunku budownictwa energooszczędnego. Nasi budowlańcy ze szkoły będą z pewnością budować już domy energooszczędne. Zobaczyliśmy linię produkcyjną oraz cały asortyment wyrobów stosowanych w technologii Izodom.

4 2 Nadleśnictwo Gidle w Niessulowie w dn. 09.07.2013 r. Poznaliśmy organizację pracy (struktury organizacyjnej) w Lasach Państwowych. Umiejętnie nawiązaliśmy bezpośrednie kontakty z pracownikami. Rozmawialiśmy o ścieżkach zawodowych w Lasach Państwowych, możliwościach zatrudnienia. Określaliśmy znaczenie marketingu i reklamy w działalności branży leśnej.

5 W drodze powrotnej zwiedziliśmy wyrobiska po węglu brunatnym, przykłady zagospodarowania terenów pokopalnianych - Górę Kamieńsk. Zobaczyliśmy efekty prowadzenia racjonalnej rekultywacji terenów zniszczonych przez działanie przemysłu. - kursy z obsługi urządzeń technicznych typu harwester i forwarder, pracujących w Lasach Państwowych. Zapoznaliśmy się z możliwościami dodatkowej działalności: - kursy dla operatorów maszyn wielooperacyjnych Jednostek ALP (Administracji L P),

6 3 Szkolenie kierowców „Włochacz” w Sieradzu w dn. 17.09.2013 r. Zapoznaliśmy się z „drogą do własnej firmy”. Przeprowadziliśmy rozmowę z indywidualnym przedsiębiorcą w celu rozpoznania warunków prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej na lokalnym rynku. Analizowaliśmy później na zajęciach, w jaki sposób przedsiębiorca powinien wzmocnić swoją pozycję na rynku lokalnym.

7 4 Wyłuszczarnia nasion w Jarocinie w dn. 04.10.2013 r. Wyłuszczarnia nasion okazała się komórką organizacyjną Lasów Państwowych w zakresie: magazynowania, wyłuszczania, odskrzydlania, czyszczenia i pakowania nasion, przechowywania wieloletniego nasion, obrotu materiałem siewnym zgodnie z dyspozycjami właściciela, dokumentacji pochodzenia szyszek i nasion oraz wydawania świadectw. Nasi leśnicy i architekci krajobrazu sporo się nauczyli. Celem wyjazdu było: poznanie: technologii wyłuszczania nasion gatunków drzew lasotwórczych i historii wyłuszczania oraz sposobów rozliczania się nadleśnictw z wyłuszczarnią. Był to bardzo udany wyjazd, wiele dowiedzieliśmy się o pracy w wyłuszczarni, technologii pozyskania i przechowywania nasion a przede wszystkim prowadzeniu działalności gospodarczej Lasów Państwowych, organizacji i zatrudnieniu.

8 5 „Pamapol” w Ruśccu powiat Wieluń w dn. 28.11.2013 r. Grupa Kapitałowa Pamapol prowadzi działalność w branży przetwórstwa spożywczego i jest jednym z ważniejszych podmiotów w swojej branży na rynku krajowym. W portfelu GK Pamapol znajdują się następujące brandy: Pamapol - dania gotowe, konserwy, pasztety i zupy gotowe, Kwidzyn - warzywa konserwowe i mrożone, Sorella - dżemy oraz Spichlerz Rusiecki - konserwy, pasztety i smarowidła Premium. Uczniowie zapoznali się z pracą działu marketingu firmy i planowanymi do wprowadzenia nowymi instrumentami marketingowi. Ocenialiśmy materiały informacyjno-reklamowe, w tym projekt filmu reklamowego obrazujący nową misję firmy. Celem wyjazdu było: zapoznanie się z produktami marketingowymi firmy rozwojem firmy warunkami pracy funkcjonowaniem firmy „Pamapol” w regionie, na rynku krajowym i zagranicznym.

9 Ostatnia wycieczka – część grupy wybrała się na spacer pod Górą Kamieńsk. Program wycieczek obejmował również wspólny posiłek, mieliśmy o czym opowiadać!


Pobierz ppt "Zespó ł Szkó ł Ponadgimnazjalnych im. W ł. Puchalskiego w M ę ckiej Woli Nasze wycieczki do pracodawców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google