Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach."— Zapis prezentacji:

1

2 Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach.

3 Prawnik jest doradcą w sprawach prawnych, musi mieć skończone studia prawnicze oraz uzyskać aplikację w jednej z kancelarii. Dodatkowo może dodatkowo zdecydować się na jedną z kilku specjalizacji. Prawnik jest osobą, która ma pomóc w rozwiązaniu trudnych spraw klientów, dotyczących różnych obszarów życia i są związane z przepisami prawa.

4 Specjalizacji jest kilka, oto one: Prawo karne Prawo cywilne Prawo administracyjne Prawo europejskie

5 W prawie karnym chodzi o wszystkie kary za przestępstwa(zbrodnie i występki), wykroczenia, W prawie cywilnym chodzi o wszystkie stosunki między ludźmi, spadki, rozwody, alimenty, prawa rodzicielskie, W prawie administracyjnym chodzi o stosunek ja - samorządy, urzędy, W prawie europejskim chodzi o prawo w Unii, zawieranie traktatów, budżet dochody wydatki państwa i samorządów.

6  Studia prawnicze są bardzo trudne, trwają 5 lat.  Uczą rzetelnego, uczciwego podejścia do pracy zawodowej, pewności siebie oraz trafnego i szybkiego podejmowania decyzji.

7  Absolwent studiów prawniczych uzyskuje tytuł zawodowy magistra w dziedzinie prawa.  Jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, notarialnej i komorniczej.  Studia prawnicze pozwalają także na zdobycie umiejętności sprawnego poruszania się na rynku pracy i w gąszczu przepisów prawnych.

8  Stanisław Mikke ( ). Adwokat, redaktor naczelny "Palestry", Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.  Krystyna Kamińska ( ). Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, adwokat, radca prawny, syndyk, notariusz, wybitny pracownik naukowy i dydaktyk.

9 Podstawowy ubiór: 1. Toga 2. Żabot Do tego : - Teczka na dokumenty 1 2

10                Wykonała: Ola Serafin


Pobierz ppt "Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google