Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach."— Zapis prezentacji:

1

2 Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach.

3 Prawnik jest doradcą w sprawach prawnych, musi mieć skończone studia prawnicze oraz uzyskać aplikację w jednej z kancelarii. Dodatkowo może dodatkowo zdecydować się na jedną z kilku specjalizacji. Prawnik jest osobą, która ma pomóc w rozwiązaniu trudnych spraw klientów, dotyczących różnych obszarów życia i są związane z przepisami prawa.

4 Specjalizacji jest kilka, oto one: Prawo karne Prawo cywilne Prawo administracyjne Prawo europejskie

5 W prawie karnym chodzi o wszystkie kary za przestępstwa(zbrodnie i występki), wykroczenia, W prawie cywilnym chodzi o wszystkie stosunki między ludźmi, spadki, rozwody, alimenty, prawa rodzicielskie, W prawie administracyjnym chodzi o stosunek ja - samorządy, urzędy, W prawie europejskim chodzi o prawo w Unii, zawieranie traktatów, budżet dochody wydatki państwa i samorządów.

6  Studia prawnicze są bardzo trudne, trwają 5 lat.  Uczą rzetelnego, uczciwego podejścia do pracy zawodowej, pewności siebie oraz trafnego i szybkiego podejmowania decyzji.

7  Absolwent studiów prawniczych uzyskuje tytuł zawodowy magistra w dziedzinie prawa.  Jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, notarialnej i komorniczej.  Studia prawnicze pozwalają także na zdobycie umiejętności sprawnego poruszania się na rynku pracy i w gąszczu przepisów prawnych.

8  Stanisław Mikke (1947-2010). Adwokat, redaktor naczelny "Palestry", Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.  Krystyna Kamińska (1946-2010). Profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, adwokat, radca prawny, syndyk, notariusz, wybitny pracownik naukowy i dydaktyk.

9 Podstawowy ubiór: 1. Toga 2. Żabot Do tego : - Teczka na dokumenty 1 2

10  http://www.babyboom.pl/porady/praca/praca_marzen/zawod_marzen_teksciarz_copywriter_redaktor_freelancer.html http://www.babyboom.pl/porady/praca/praca_marzen/zawod_marzen_teksciarz_copywriter_redaktor_freelancer.html  http://togi.telimena.com/adwokat/1-toga-adwokata.html http://togi.telimena.com/adwokat/1-toga-adwokata.html  http://www.cieplej.pl/index_artykuly.php5?dzial=2&kat=23&limit=60 http://www.cieplej.pl/index_artykuly.php5?dzial=2&kat=23&limit=60  http://tajemniceprawa.pl/poradnik/co-robi-prawnik/ http://tajemniceprawa.pl/poradnik/co-robi-prawnik/  http://forumprawne.org/hydepark/441891-specjalizacje-prawnicze-ich-charakterystyka.html http://forumprawne.org/hydepark/441891-specjalizacje-prawnicze-ich-charakterystyka.html  http://www.prawo.uni.opole.pl/sm.php http://www.prawo.uni.opole.pl/sm.php  http://www.uni.opole.pl/page/783/wyklad-internet-a-prawo-na-wpia http://www.uni.opole.pl/page/783/wyklad-internet-a-prawo-na-wpia  http://gs.uni.opole.pl/?p=5307 http://gs.uni.opole.pl/?p=5307  http://wyborcza.pl/1,105742,7758635,Adwokat_Stanislaw_Mikke_byl_absolwentem__Traugutta_.html http://wyborcza.pl/1,105742,7758635,Adwokat_Stanislaw_Mikke_byl_absolwentem__Traugutta_.html  http://www.slawniprawnicy.pl/przelom-xx-xxi-wieku http://www.slawniprawnicy.pl/przelom-xx-xxi-wieku  http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/studia-prawnicze-wychodza-z-mody http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/studia-prawnicze-wychodza-z-mody  http://szajerski-adwokat.pl/wp-content/uploads/2014/01/toga.jpg http://szajerski-adwokat.pl/wp-content/uploads/2014/01/toga.jpg  http://www.ceneo.pl/24497597 http://www.ceneo.pl/24497597  http://danielmaj.pl/oferta/prawo-karne/ http://danielmaj.pl/oferta/prawo-karne/  Wykonała: Ola Serafin


Pobierz ppt "Cześć, jestem Ola, w przyszłości chciałabym zostać prawnikiem, ponieważ lubię pomagać ludziom w trudnych sytuacjach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google