Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZE OSIĄGNIĘCIA Od początku działalności SKO nasza szkoła brała udział regionalnych i w ogólnopolskich konkursach „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZE OSIĄGNIĘCIA Od początku działalności SKO nasza szkoła brała udział regionalnych i w ogólnopolskich konkursach „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO”"— Zapis prezentacji:

1

2 NASZE OSIĄGNIĘCIA Od początku działalności SKO nasza szkoła brała udział regionalnych i w ogólnopolskich konkursach „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO” czego efektem było:  w roku szkolnym 2002/2003 - III miejsce w regionie dolnośląskim  w roku szkolnym 2003/2004 - II miejsce w regionie dolnośląskim oraz III miejsce w finale krajowym  w roku szkolnym 2004/2005 - II miejsce w regionie dolnośląskim oraz III miejsce w finale krajowym  w roku szkolnym 2006/2007/2008/2009/2010 – wyróżnienia w regionie dolnośląskim  w roku szkolnym 2010/2011 – nagroda II stopnia w regionie dolnośląskim Srebrna odznaka dla opiekuna SKO w roku szkolnym 2007/2008.

3

4 WSPÓŁPRACA Z PKO BP W NOWEJ RUDZIE SYSTEMATYCZNE WYCIECZKI DO BANKU POZNAJEMY PRACĘ BANKOWCÓW WIEMY JAK DZIAŁA MOMNITORING I JAK FUNKCJONUJE „NOWY WYNALAZEK” - PRZELICZARKA MONET

5 JESTEŚMY KLIENTAMI BANKU – SAMODZIELNIE DOKONUJEMY WPŁAT NA SWOJE KONTA

6 „SKO WE WROCŁAWIU!” PKO BANK POLSKI przyznało naszej szkole 18 miejsc na wystawę "Eksperymentuj!". To przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik interaktywna ekspozycja pozwalająca podczas zabawy zdobywać nowe doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Samodzielnie przeprowadzone doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzają ciekawość świata. Spośród wszystkich blogowiczów wybraliśmy "najbardziej aktywnych". AKTYWNY BLOGOWICZ EKSPERYMENTUJE Na wystawę "Eksperymentuj" przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik w listopadzie pojechali zwycięzcy konkursu "Aktywny blogowicz". Uczestnicy wycieczki przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty. Otrzymali również drobne upominki od PKO BP. Dziękujemy. 19 KWIETNIA 2013 R. OTRZYMALIŚMY SUPER NIESPODZIANKĘ OD PKO BP – 12 ZAPROSZEŃ DO OPERY WROCŁAWSKIEJ NA SPEKTAKL „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

7 BIERZEMY UDZIAŁ W KONKURSIE ORGANIZOWANYM PRZEZ PKO BP „ ZIMOWE OSZCZĘDZANIE Z SKO” OGŁOSZENIE NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KONKURSU " ZIMOWE OSZCZĘDZANIE Z SKO" Konkurs trwa od 13 lutego 2013 r. do 31 marca 2013 r. Szkoły uczestniczące w Konkursie mogą zdobyć: - za zajęcie miejsc od 1 do 3 - zestaw składający się z laptopa, rzutnika i tablicy interaktywnej, - za zajęcie miejsc od 4 do 9 - zestaw składający się z laptopa i rzutnika, - za zajęcie miejsc od 10 do 18 - laptop, - za zajęcie miejsc od 19 do 38 - aparat fotograficzny. O zwycięstwie w konkursie decydują efekty popularyzacji w SKO - liczba dzieci oszczędzających w SKO w danej szkole, - suma środków zaoszczędzonych na rachunkach SKO uczniów w danej szkole. Zapraszam do zakładania kont internetowych oraz systematycznego oszczędzania i pomnażania swoich oszczędności. Opiekun SKO 19 KWIETNIA DOWIEDZIELIŚMY SIĘ,ŻE ZAJĘLIŚMY 31 MIEJSCE. SUPER, WYGRALIŚMY APARAT FOTOGRAFICZNY. BYŁO CIĘŻKO, ALE UDAŁO SIĘ !!! RANKING 22 lutego – 15 miejsce 1 marca – 33 miejsce 8 marca – 50 miejsce 15 marca – 56 miejsce 22 marca – 24 miejsce 19 kwietnia – 31 miejsce

8 LUBIMY ZAJĘCIA Z „BRAWO BANK” „ SKO W WIRTUALNYM ŚWIECIE” SKOwicze poznali nowe czasopismo "Brawo Bank". Wyruszyli na wędrówkę z SKO po wirtualnym świecie. Poznali opowiadanie Kuby i Kasi. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy i łamigłówki, kolorowali Lokatkę z wcześniejszego numeru. Zapoznali się z treścią i melodią piosenki "Październik Miesiącem Oszczędności " i postanowili wziąć udział w konkursie "Oszczędzam na....." organizowanym przez PKO. Oto wysłana praca „MISJA NA NOWY ROK” Zajęcia z edukacji ekonomicznej z czasopismem "Brawo Bank". Dzieci zapoznały się z ciekawymi artykułami: - o dzieciństwie Kayhi, - misji na Nowy Rok, czyli noworocznych postanowieniach, - o zimowych grach i zabawach, - rozwiązywały rebusy, uzupełnianki, labirynty, łamigłówki, kolorowanki czyli "super stronę", - podjęły decyzję o przystąpieniu do konkursu plastycznego " Moje postanowienie noworoczne". Wysłane prace:

9 EDUKACJA EKONOMICZNA KOSZT OZDÓB CHOINKOWYCH I WIELKANOCNYCH Uczniowie klasy drugiej na przedświątecznych zajęciach matematycznych rozwiązywali zadania związane z wydatkami na ozdoby choinkowe i wielkanocne. Na podstawie podanych cen wybierali odpowiednie ozdoby, które mogą kupić za daną kwotę, tak aby było ich jak najwięcej. Było wiele możliwości. W czasie obliczeń mogli skorzystać z banknotów i monet z wycinanki. Uczniowie utrwalili pojęcia: koszt, kwota, cena i przeliczali pieniądze. „ CZY PIENIĄDZE SĄ NAM POTRZEBNE?” Przeprowadziliśmy zajęcia z pakietu bankowego Dzieci poznały wiele nowych, ciekawych pojęć, a te znane utrwaliły. Uczniowie otrzymali konkursowe karty pracy do samodzielnego wykonania. Bezbłędnymi odpowiedziami mogli się pochwalić: Nicoll, Olivia, Michał, Mateusz, Aron i Marcel.

10 POZNAJEMY POJĘCIA BANKOWE Rozwiązujemy krzyżówki i rebusy, bierzemy udział w konkursach. 1. Wisi przy rynnie zmarznięta woda. 2. Małe sanie. 3. Okręcasz go wokół szyi. 4. Ustrojona jodełka. 5. Mroźna pora roku. 6. Piosenka bożonarodzeniowa. 7. Boisko do hokeja.8. Ostatni miesiąc roku. 9. Deski Adama Małysza. 10. Kulig. 11. Pada z nieba biały puch.12. Następuje po grudniu. ŚWIAT FINANSÓW HISTORIA GROSZA I ZŁOTEGO

11 PREZENTACJE MULTIMEDIALNE „Oszczędzaj w SKO” - zapoznanie dzieci z informacjami na temat „Rewolucji w SKO” – nową formą oszczędzania, czyli przewodnikiem kont internetowych, jak korzystać z SKO, jak założyć skarbonkę ….. W pracowni komputerowej odwiedzamy często szkolne blogi.

12 KONKURSY PLASTYCZNO-TECHNICZNE LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO "CO KUPIĘ ZA ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE W SKO" W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas I - III. Komisja konkursowa oceniła prace, wyłoniła laureatów oraz przyznała cztery wyróżnienia. Zwycięzców nagrodzono upominkami sponsorowanymi przez PKO Bank Polski. LAUREATAMI ZOSTALI: I miejsce - Wiktoria Juszczak kl. II b II miejsce - Joanna Norek kl. I b III miejsce - Zuzanna Sójka kl. III d Wyróżnienia: Julia Hryniuk kl. II a Zuzanna Przybył kl.I b Wiktoria Cembryło kl.I a " ŚWIĄTECZNA KARTKA" LAUREACI GRUDNIOWEGO KONKURSU I miejsca - W. Gliwińska kl. III b i B. Gliwiński kl. I a II miejsca – M.Jania kl. II b i W. Dobrzyniecka kl. V b III miejsca – A. Muryj kl. I c i O. Kucharska kl. II b Nasi SKO-wicze wykonali i przyozdobili swoją choinkę w BOMBKI Z LOGO SKO. Od razu zrobiło się bardzo kolorowo. Choinka uśmiecha się do nas wszystkich i jest bardzo wesoło. Każdy kto obok niej przechodzi zatrzymuje swój wzrok i ją podziwia. "ŻYRAFKA LOKATKA MOJĄ SKARBONKĄ" "BANKOWA PISANKA"

13 KONKURS LITERACKI "CZY ZNASZ PRZYSŁOWIA O OSZCZĘDZANIU ?" Laureaci konkursu

14 SZKOLNE GAZETKI SKO Szkolne gazetki są nie tylko dekoracją naszych korytarzy, ale również zawierają szereg cennych informacji na temat naszej działalności oraz prowadzenia naszego błoga „SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA” na platformie internetowej. Zapraszamy do czytania i oglądania. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Gazetkę wciąż uaktualniamy i można tu znaleźć zawsze jakieś nowości.

15 Uczestniczyliśmy w świetnych zajęciach edukacyjnych "WIELCY RODACY". Spektakl prowadził pan Stanisław Sielicki. Dla SKO-wiczów ważne były informacje na temat wizerunków naszych rodaków na banknotach. Braliśmy udział w super zabawie. WIELCY RODACY WIZERUNKIEM NASZYCH BANKNOTÓW

16 AKCJE DOCHODOWE I SPRZEDAŻ JESIENNYCH STROIKÓW....... 8 X sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane jesienne stroiki. Do ich przygotowania wykorzystaliśmy dary jesieni. Akcja przebiegła bardzo pomyślnie, wszystkie ozdoby zostały sprzedane. Kilka stroików zakupili nasi nauczyciele, a pozostałe koledzy i koleżanki z innych klas. Zebraliśmy 78 złotych. Kwota ta zasili konto SKO. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu stroików. II SŁODKIE WRÓŻBY - ANDRZEJKOWY KIERMASZ Zabawy i wróżby Andrzejkowe gościły w naszej szkole. Czy spełnią się? Powiemy za kilkanaście lat. Podczas zabawy Andrzejkowej klas drugich w MOK w Nowej Rudzie mali SKO-wcy zorganizowali Kiermasz Wróżb Andrzejkowych, niektóre z nich były odpłatne. Już za 1 złotówkę można było poznać swoją przyszłość. Zabawa była udana, a konto SKO-wiczów powiększyło się o 166 zł. 30 listopada podczas przerw brali udział w kiermaszu wróżb i mali i duzi SKO-wcy dodatkowo zasilili swoje konto o kolejne 25zł - łącznie 191złoych, a Samorządowcy - SU wraz z dyskoteką 450zł.

17 III KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY Sprzedawaliśmy: - ozdoby choinkowe z masy solnej, - bombki wykonane techniką decoupage, - kartki świąteczne z życzeniami, - lukrowane pierniczki, - świąteczne stroiki.... IV WALENTYNKA DLA KAŻDEGO Dziś w naszej szkole było "Szałowo i Walentynkowo". Powstało kilka stoisk, gdzie można było zakupić kartki walentynkowe. Zebrane pieniążki zasiliły indywidualne konta klas.

18 V NASZE PALMY Wykonaliśmy własnoręcznie na warsztatach palmy wielkanocne, które sprzedawaliśmy na kiermaszu. Cena rękodzieła artystycznego wynosiła 1 zł. Palmy, których nie udało nam się sprzedać zanieśliśmy do kościoła w Niedzielę Palmową. Sami również zaoszczędziliśmy, bo nie musieliśmy wydawać swoich oszczędności na palmy. VI KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH Podczas warsztatów wielkanocnych wykonaliśmy własnoręcznie bardzo dużo różnych ozdób wielkanocnych: pisanki, koszyczki, wianki, kwiaty wiosenne, zajączki, kurki i inne. Sprzedawaliśmy nasze rękodzieła, a uzyskane pieniążki zasiliły konta klas. VII DOCHODY Z IMPREZ KONCERTY MUZYCZNE WIRTUOZ”

19 DZIAŁANIA Z ZAKRESU EKOLOGII SKO realizuje szereg działań związanych z ekologią. Współpracujemy w tym zakresie z Nadleśnictwem w Jugowie, Kołem Łowieckim „Żbik”, Kołem Ekologicznym, Noworudzkim Stowarzyszeniem Pro Publico Bono, NUKiem oraz firmą recyklingową Reba. Celem tych działań jest ochrona przyrody i szerzenie wiedzy ekologicznej. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA„ pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję...- nie śmiecę". Potrafimy dbać o swoje środowisko - KAŻDY LAS ŚPIEWA??? ŻE MALI SKO-WCY OBCHODZILI "ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA" Wraz z Noworudzkim Kołem Ekologicznym wybraliśmy się do lasu, aby zasadzić nasze "SKO-we drzewko". Nasze drzewko, to brzoza. Nazwaliśmy go - "Żyrafka". Wiemy, że na pewno będzie szybko rosło, jak nasze konta oszczędnościowe i będzie taaakie wysokie jak Żyrafka Lokatka. ZAŁOŻYLIŚMY HODOWKLĘ SADZONEK- z przeznaczeniem na kiermasz lub prezenty dla mam. DZIEŃ ZIEMI -22.04

20 ZBIERAMY SUROWCE WTÓRNE BATERIE NAKRĘTKI – zbierając je dbamy o środowisko, a przede wszystkim zbieramy je dla Wrocławskiego Hospicjum. MAKULATURĘ- wywieźliśmy już 1710kg. W dalszym ciągu, aż do końca roku szkolnego trwa zbiórka nakrętek, makulatury, baterii.

21 PUSZKI ALUMINIOWE Przeprowadziliśmy trzy edycje zbiórki puszek. Łącznie zaoszczędziliśmy 113 zł, a tym samym zadbaliśmy o ochronę środowiska.

22 DOKARMIAMY ZWIERZĘTA Zbiórka karmy dla zwierząt leśnych - kasztanów i żołędzi. Odbiorcą tych smakołyków byli leśnicy z koła łowieckiego „Żbik” i Nadleśnictwa w Jugowie. SKO-wcy z klas I-III zebrali około 500kg kasztanów i żołędzi /10 worków parcianych/. Leśnicy za nasz trud wyrazili wielkie podziękowanie. Zbiórka darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

23 WIATRAKI – ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII – WARSZTATY Uczymy się oszczędzać środowisko i pieniądze, oszczędzając energię elektryczną. OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY – WARSZTATY UCZYMY SIĘ OSZCZĘDZAĆ WODĘ

24 WITAMY WIOSNĘ !!! SKO-wicze obchodzili Pierwszy Dzień Astronomicznej Wiosny. A witali ją tak:

25 II POWSZECHNOŚĆ OSZCZĘDZANIA

26 LICZEBNOŚĆ NASZEJ ORGANIZACJI Ilość uczniów w szkole wraz z pięciolatkami – 561 Ilość kont internetowych – 154 Stan oszczędności dnia 22.04.2013 – 40 702,47 zł Średnia kwota przypadająca na jednego SKOwicza – 264,30 zł SKOwicze stanowią 27% społeczności szkolnej. Jest to wynik zadawalający, ponieważ w naszym mieście panuje bardzo duże bezrobocie i większość rodziców naszych uczniów nie posiada pracy, a tym samym stałych źródeł dochodu.

27 0 WITAMY! WITAMY! W NOWYM ROKU CZAS NA ZMIANY! " SKO - KONTO DLA UCZNIA„ W naszej Szkolnej Kasie Oszczędności z nowym rokiem szkolnym nastąpiły wielkie zmiany. Zakładamy indywidualne konta dla uczniów. Już 50% naszych "starych Sko-wiczów" założyło konta. Wszyscy otrzymali nowe książeczki oraz karty. Zachęcamy pozostałych "Sko-wiczów" do zakładania internetowych kont. Czekamy i zachęcamy. GRONO PRZYJACIÓŁ ŻYRAFKI LOKATKI WCIĄŻ SIĘ POWIĘKSZA W ostatnich dniach konta internetowe założyli nowi członkowie SKO. Otrzymali już karty bankowe. Oto oni;............................. ŻYRAFKA LOKATKA MA NOWYCH PRZYJACIÓŁ Z każdym dniem jest coraz więcej "Przyjaciół Żyrafki". Mamy już założonych 88 kont internetowych. Myślę, że będzie nas jeszcze więcej..... KOLEJNE NOWE KONTA Cieszymy się bardzo, że jest nas coraz więcej. Niedługo dobijemy do setki. Już mamy 153 konta.

28 SPOTKANIA Z KUBĄ PIENIĄŻKIEM I ŻYRAFKĄ LOKATKĄ EDUKACJA EKONOMICZNA NAJMŁODSZYCH W zeróweczkach odbyły się zajęcia z edukacji ekonomicznej. Opiekun SKO zapoznał dzieci z "Przygodami Kuby Pieniążka i Żyrafki Lokatki", zachęcał dzieci, które ukończyły 6 lat do oszczędzania i zakładania kont internetowych.

29 UPOMINKI DLA PIERWSZOKLASISTÓW „PASOWANIE NA SKO-WICZÓW” TO BARDZO WAŻNA UROCZYSTOŚĆ. W październiku włączyliśmy najmłodszych do grona braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie - zostali pasowani na ucznia oraz "Małego Sko-wca". Wszyscy otrzymali drobne upominki ufundowane przez PKO Bank Polski, które zostały wręczone przez starszych SKO - wiczów i opiekuna SKO.

30 WYSTAWKA NASZYCH PRAC W BANKU OTRZYMUJEMY UPOMINKI OD PRACOWNIKÓW BANKU Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ZORGANIZOAWLIŚMY KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY "BANKOWA PISANKA„ - Z LOGO BANKU LUB SKO. NAJCIEKAWSZE PRACE WYSTAWIONO W MIEJSCOWYM BANKU.

31 DBAMY O ESTETYKĘ SZKOŁY Zakupujemy materiały papiernicze i samodzielnie wykonujemy dekoracje na różne okazje.

32 NASZE SKO SPONSORUJE NAGRODY Z wypracowanych środków pieniężnych zakupujemy nagrody dla aktywnych blogowiczów oraz upominki za udział w konkursach SKO, a także słodycze, materiały i przybory potrzebne do realizacji niektórych zadań i przedsięwzięć.

33 SZUKAMY SPONSORÓW CIĘŻKA PRACA SIĘ OPŁACA WYCIECZKA DO FABRYKI ZABAWY - "DZIECIOLANDII" Nasi SKOwicze ciężko i wytrwale pracowali. Brali udział w wielu akcjach i przedsięwzięciach, dlatego najaktywniejszym należy się nagroda w formie zabawy. Bilety wstępu do "Dzieciolandii" w Bielawie ufundowało Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono, za które bardzo dziękujemy. Systematycznie współpracujemy ze stowarzyszeniem realizując projekt pn. "Turystyka uczy, bawi i wychowuje". Kolejna wycieczka odbyła się do „JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ” w Kletnie. Stowarzyszenie pokryło koszty przejazdu.

34 III DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

35 ODWIEDZAMY PENSJONARIUSZY DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, czyli dawny Dzień Seniora. Wybraliśmy się z wizytą do mieszkańców Domu Opieki Społecznej w Nowej Rudzie. Nasi mali milusińscy przygotowali program artystyczny i wręczyli piękne własnoręcznie wykonane laurki. WIZYTA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 9 i 12 listopada uczniowie naszej szkoły bardzo uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Mali SKO-wcy z okazji tego święta udali się z wizytą do Domu Opieki Społecznej, by umilić czas samotnym pensjonariuszom. Recytowaliśmy wiersze patriotyczne i śpiewaliśmy pieśni legionowe. Wręczyliśmy również mieszkańcom biało-czerwone kotyliony, które samodzielnie wykonaliśmy. Panował bardzo uroczysty i wzruszający nastrój. Niektórym nawet zakręciła się łza w oku.

36 W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU SKOwcy udali się z wizytą świąteczną do Domu Opieki Społecznej w Nowej Rudzie z życzeniami świątecznymi. Zaśpiewali również kolędy i przedstawili fragmenty "Jasełek". Pensjonariusze byli bardzo wzruszeni i my też. SKO-wcy z klas IV - VI wykonali piękne kartki świąteczne, a maluchy wręczyły je mieszkańcom DOS. 21 I 22 STYCZNIA SKOwcy przybyli z wizytą z okazji święta Babci i Dziadka, aby umilić samotnym czas. Dzieci recytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki o babciach i dziadkach oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami.

37 KULTYWUJEMY TRADYCJE NASZEGO REGIONU BARBÓRKA - PAMIĘTALIŚMY O GÓRNICZYM ŚWIĘCIE SKOWICZE SAMODZIELNIE WYKONALI PIĘKNE UPOMINKI - LAURKI DLA ZAPROSZONYCH GOŚCI, ŚPIEWALI PIOSENKI O CIĘŻKIEJ PRACY GÓRNIKA I ZAPREZENTOWALI TANIEC ŚLĄSKI "TROJAKA". NOWA RUDA W PRZESZŁOŚCI BYŁA GÓRNICZYM MIASTEM, WIĘC KULTYWUJEMY NASZE TRADYCJE. JASEŁKA

38 DZIEŃ KOBIET PRZYGOTOWALI ŚMY PROGRAM ARTYSTYCZNY DLA SWOICH KOLEŻANEK I PAŃ Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA. SKO ZASPONSOROWAŁO "CUKIERKOWE KWIATKI" I TULIPANKI DLA KAŻDEJ Z PAŃ. 21 I 22 STYCZNIA DATA NIEZWYKLE RZADKA, GOŚCILIŚMY DZIŚ BABCIĘ I DZIADKA WNUCZKI I WNUKOWIE ZAPROSILI SWOJE BABCIE I DZIADZIUSIÓW DO MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W NOWEJ RUDZIE. WCZEŚNIEJ SAMODZIELNIE WYKONALI UPOMINKI - LAURKI I MEDALE, A DZIŚ ZŁOŻYLI ŻYCZENIA PŁYNĄCE Z MAŁYCH, ALE GORĄCYCH SERC. PRZEDSTAWILI PROGRAM ARTYSTYCZNY, NA KTÓRY ZŁOŻYŁY SIĘ WIERSZE I PIĘKNE PIOSENKI ŻYCZENIA DLA NASZYCH NAUCZYCIELI......... Wszyscy uczniowie, mali i duzi SKO-wicze pamiętali o Dniu Nauczyciela. Dzieci wykonały własnoręcznie śliczne laurki, przygotowały wiersze i życzenia oraz słodki poczęstunek.

39 NASZ PATRON - TADEUSZ KOŚCIUSZKO SKO-WICZE PRZEDSTAWILI PIĘKNĄ INSCENIZACJĘ O TADEUSZU KOŚCIUSZCE DLA SWOICH KOLEGÓW Z KLAS I – III ORAZ DYREKCJI NAUCZYCIELI I RODZICÓW. 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

40 AKCJE CHARYTATYWNE "DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA" Dnia 16 i 17 października w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która wspiera zdolną młodzież i utalentowane dzieci z ubogich rodzin. Fundacja zapewnia stypendia pieniężne oraz pomaga zdolnym dzieciom rozwijać ich talenty. Zachęciliśmy wszystkich SKO-wiczów do aktywnego włączenia się w zbiórkę. Może kiedyś ktoś z nas skorzysta z takiej pomocy i otrzyma stypendium. Inicjatorem tej akcji był Ojciec Święty Jan Paweł II nasz Papież Polak. Wrzucaliśmy symboliczne kwoty na ten szczytny cel wolontariuszom, którzy kwestowali na przerwach. Każdy kto wspomógł akcję otrzymał znaczek z wizerunkiem Jana Pawła II. Łączna kwota zebranych pieniędzy na ten cel to 161zł 34gr.

41 GÓRA GROSZA Zebrane pieniądze przeznaczone zostały dla dzieci z Domów Dziecka. Przeliczanie pieniążków zebranych na "Górę Grosza" trochę potrwało. Było ich bardzo dużo. Zbieraliśmy wszyscy. Wszystkie grosze liczyły "ręczne liczarki" I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM Zbieraliśmy nie tylko pieniądze, ale również dary dla dzieci z Domu Dziecka. Segregowaliśmy dary, które zostały zgromadzone w dość pokaźnej ilości. Zawieźliśmy je do Domu Dziecka w Nowej Rudzie.

42 "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" Po raz drugi wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez UNICEF "Wszystkie kolory świata". Każdy chętny uczeń szył laleczki, a następnie je sprzedawaliśmy. Dochód ze sprzedaży wyniósł 314 złotych. Pieniążki zostały wpłacone 27.02.2013r. na konto fundacji UNICEF. POMAGAMY ARTYSTOM MALUJĄCYM USTAMI I NOGAMI Szkolna Kasa Oszczędności w marcu zajęła się sprzedażą Kartek Wielkanocnych, które otrzymaliśmy od Artystów Malujących Ustami i Nogami. W ten sposób wspieramy pracę wydawnictwa i ich starania o finansową niezależność. W sumie na ten szczytny cel zebraliśmy 63zł80gr.

43 IV AKTYWNE PROWDZENIE BLOGA NA PLATFORMIE INTERNETOWEJ

44 DANE BLOGOWE NA DZIEŃ ZAKOŃCZENIA KONKURSU 22 KWIETNIA 2013R. Data założenia bloga – 1 października 2012 r. Liczba wpisów - 150 Ocena bloga - - 28 102 Liczba odwiedzin - - 170 130 Zapraszamy do odwiedzania bloga SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA Nasz blog tętni życiem, komentarze uczniów, rodziców i odwiedzających to potwierdzają. http://www.szkolneblogi.pl/blogi/siiodemka-nowa-ruda

45 Szkolny blog opiekun SKO założył w październiku 2012 roku. W celu jego reklamy i popularyzacji przeprowadzony został konkurs plastyczny pn. " Przez okrągły rok - głosuj na nasz blog”. Należało wykonać plakat zachęcający do głosowania na nasz blog. „SKO SIÓDEMKA NOWA RUDA”

46 Konkurs literacki "RYMOWANKI I WIERSZYKI DO NASZEJ INTERNETOWEJ KRONIKI" Ułóż rymowanki lub wierszyki na temat głosowania na nasz blog. Należy je zamieszczać w komentarzach na naszym blogu pod wpisem "Rymowanki i wierszyki" oraz wpisać imię autora i klasę. SKO MA WYMOGI, GŁOSUJ NA SZKOLNE BLOGI Laureaci konkursu "Rymowanki i wierszyki do internetowej kroniki" Marcel 2a Na naszym blogu sporo wydarzeń, dużo konkursów i mnóstwo zdarzeń. Śledź często wszystko co tu się dzieje, bo blog jest Twoim przyjacielem!!! Wiki J.IIB Choć nas inni wyprzedzili My ich szybko dogonimy Bo my paczkę mamy zgraną Co nie dadzą za wygraną !!!!! { Nawet gdy późno wstaje znajduje czas na głosowanie !!!! { Gdy w klasie marna z nas pociecha Nasza Pani ukradkiem się uśmiecha Bo przecież wie że nie próżnowaliśmy Tylko na blog głosowaliśmy & Choć chłopaki górą,bo tak super na bloga głosują My dziewczyny gorsze nie będziemy i ich w głosach pobijemy, Później głosy policzymy i wspólnie zwyciężymy :-)))) Wchodzę codziennie na naszego Bloga Bo to fajna przygoda Konkursy co rusz nowe mamy I nagrody wygrywamy :-)))) Jedni lubią malować Drudzy nic nie robić czyli leniuchować A ja najbardziej na świecie Lubię na naszego BLOGA głosować :))) ‘Ślij, ślij głoski na naszego bloga nie jest to trudne tak jak joga Nie oszczędzasz- to masz w plecy a nie chcesz chyba być bankrutem tak jak Grecy :) Oszczędzanie to dobra sprawa a głosowanie to super zabawa! Nie masz przecież nic do stracenia a dzięki twoim głosom wiele się zmienia! Czasu już zostało mało, więc odpal kompa i głosuj śmiało !!! :) Marcel II b

47 BITWA NA GŁOSY – CZYLI ZABAWA W GŁOSY Konkursów na najbardziej aktywnego blogowicza przeprowadziliśmy już kilka edycji. Jest to świetna zabawa dla dzieci. Poza tym SKOwicze uczą się techniki czytania, pisania oraz odczytywania przydatnych informacji, porozumiewania się z kolegami, doceniania ich sukcesów. Integrują się świetnie z blogowiczami i opiekunami z innych szkół. Najbardziej aktywni blogowicze:

48 NASZE BLOGOWE OSIĄGNIĘCIA W PAŹDZIERNIKU OTRZYMALIŚMY WYRÓŻNIENIE ZA PROWDZENIE BLOGA W STYCZNIU OTRZYMALIŚMY GŁÓWNĄ NAGRODĘ „BLOG MIESIĄCA” 12.02.2013 SKO Blog Miesiąca Znamy już pierwszych zdobywców tytułu „SKO Blog Miesiąca” w 2013 roku. Kim są? Koniecznie sprawdźcie, kto wygrał tym razem! Bez zbędnych formalności z radością informujemy, że w styczniu wygrali: Sowia Góra SP3 Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Pyrzycach SKO Siódemka Nowa Ruda SKO Siódemka Nowa Ruda http://www.szkolneblogi.pl/blogi/siiodemka-nowa- ruda?month=10&year=2012Szkoła http://www.szkolneblogi.pl/blogi/siiodemka-nowa- ruda?month=10&year=2012Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp- buk?month=10&year=2012http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp- buk?month=10&year=2012 SKO - SP11 Inowrocław http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp11inowroclawhttp://www.szkolneblogi.pl/blogi/sp11inowroclaw Przyznano także 3 wyróżnienia:

49 NAGRODA ZA UDZIAŁ W KONKURSIE SKO BLOG MIESIĄCA Trwa rozpakowywanie. Bardzo się cieszymy i pani Dyrektor razem z nami.. Paczkę z laptopem i upominkami rozpakowywaliśmy w dużym skupieniu. A potem były owacje radości. Wszyscy uczniowie naszej szkoły cieszą się bardzo z wygranej. Cel konkursu został osiągnięty, a nagrody przydadzą się nam wszystkim.

50 CHWAŁA ŻYRAFIE DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI Opiekun SKO Joanna Myszogląd


Pobierz ppt "NASZE OSIĄGNIĘCIA Od początku działalności SKO nasza szkoła brała udział regionalnych i w ogólnopolskich konkursach „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google