Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łukasz Socha KL1cT. 15.00 – Rejestracja uczniów  Ja i mój kompan Mateusz Z. zarejestrowaliśmy się o godz. 15.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łukasz Socha KL1cT. 15.00 – Rejestracja uczniów  Ja i mój kompan Mateusz Z. zarejestrowaliśmy się o godz. 15.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy."— Zapis prezentacji:

1 Łukasz Socha KL1cT

2 15.00 – Rejestracja uczniów  Ja i mój kompan Mateusz Z. zarejestrowaliśmy się o godz. 15.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy.  Zapisani byliśmy się w grupie VI wraz z innymi uczniami ZSBE.

3 15.30 – Oficjalne rozpoczęcie nocy z biologią.  Dyrektor opowiedział o harmonogramie nocy z biologią a także przedstawił głównych sponsorów tej o to imprezy. Życzył nam dobrej zabawy i nauki.

4 15.45 – Czy drewno jest naprawdę martwe ?  Na pierwszym wykładzie dowiedziałem się, że martwe drewno to skupisko różnorodnych organizmów, pochłania dużo więcej wody niż gąbka czy ziemia.  Było on fanatykiem owadów. Pokazał nam parę z nich.

5

6 16.45 – Zadomowione bakterie  Na tym wykładzie dowiedziałem się, że bakterie są wszędzie (prócz próżni). Ludzkie bakterie mogą pozwolić, na to czy dana osoba była sprawcą przestępstwa.  Probiotyki, czyli przetworzone produkty ( jogurt, ogórek kiszony, kapusta kiszona) działają antystresowo i odpornościowo na nasz organizm.

7 17.45 – Makro zajęcia z mikroskopowania.  Tutaj ja i Mateusz tworzyliśmy preparaty z cebuli i papryki a później dzięki mikroskopowi oglądaliśmy je w dużym zbliżeniu. Następnie mogliśmy pooglądać gotowe już preparaty ( ludzkie DNA)

8 18.30 – 19.15 – przerwa kawowa  Przez 45 minut odpoczęliśmy w auli, jedząc bułki, jabłka, nektarynki i popijaliśmy je soczkiem.

9 19.15 – kostne zagadki; płeć  Na tym wykładzie mogliśmy wziąć w ręce ludzkie czaszki, kości, miednice itp.  Nauczyłem się odróżniać kości męskie od żeńskich.  Niestety nie mam zdjęć, bo nie pozwalały na to przepisy.

10 20.15 – Mózg prawdę ci powie  Tutaj dużo dowiedziałem się i nauczyłem o ludzkich zmysłach a także jak je oszukać.

11

12 Ciekawostka !!!  Nasza Pani Dyrektor jest aktorką i gra w spektaklach teatralnych.


Pobierz ppt "Łukasz Socha KL1cT. 15.00 – Rejestracja uczniów  Ja i mój kompan Mateusz Z. zarejestrowaliśmy się o godz. 15.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google