Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cechy dobrego nauczyciela Arkadiusz Mroczyk. Literatura pedeutologiczna, badania psychologów i pedagogów wskazują na wiele pożądanych cech nauczyciela.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cechy dobrego nauczyciela Arkadiusz Mroczyk. Literatura pedeutologiczna, badania psychologów i pedagogów wskazują na wiele pożądanych cech nauczyciela."— Zapis prezentacji:

1 Cechy dobrego nauczyciela Arkadiusz Mroczyk

2 Literatura pedeutologiczna, badania psychologów i pedagogów wskazują na wiele pożądanych cech nauczyciela. Należą do nich:

3 Ćwiczenie

4 Refleksja i plastyczność myślenia Umiejętność budowania poczucia własnej wartości uczniów, Cierpliwość i wytrwałość Autentyczność Poczucie sprawiedliwości Umiejętność organizowania pracy dydaktycznej i różnych form aktywności uczniów, rozbudzania ciekawości i rozwijania zainteresowań oraz stymulowania do samorozwoju. Umiejętność rozładowywania przykrych przeżyć, napięć i lęków, stresów i frustracji Poczucie humoru Umiejętność współpracy i współdziałania z rodzicamiZdolność empatii -

5 Zdolność dostrzegania zmian w postawach i rozwoju poznawczym uczniów Odporność na trudności i wytrwałość w ich pokonywaniu Dojrzałość emocjonalna Umiejętność aktywnego słuchania uczniów Umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne Zdolność adaptacji do zmieniających się sytuacji Umiejętność stosowania urozmaiconych strategii nauczania, zachęcania do rozwijania myślenia krytycznego, rozwiązywania problemów i stosowania wiedzy w praktycznym działaniu. Samoświadomość pełnionej roli Umiejętność społecznego komunikowania się Samoakceptacja

6

7

8 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Cechy dobrego nauczyciela Arkadiusz Mroczyk. Literatura pedeutologiczna, badania psychologów i pedagogów wskazują na wiele pożądanych cech nauczyciela."

Podobne prezentacje


Reklamy Google