Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak aktywnie spędzić czas w Parku Śląskim ? 1.Parkowa Korona Biegów Parkowa Korona Biegów to projekt skierowany do wszystkich biegaczy, bez względu na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak aktywnie spędzić czas w Parku Śląskim ? 1.Parkowa Korona Biegów Parkowa Korona Biegów to projekt skierowany do wszystkich biegaczy, bez względu na."— Zapis prezentacji:

1

2 Jak aktywnie spędzić czas w Parku Śląskim ? 1.Parkowa Korona Biegów Parkowa Korona Biegów to projekt skierowany do wszystkich biegaczy, bez względu na wiek i doświadczenie. Mogą oni w świetnej atmosferze sprawdzić swoje umiejętności na różnych dystansach w Parku Śląskim i – co bardzo istotne – mają możliwość przygotowania się do każdego startu na parkowych alejach, podczas bezpłatnych treningów z ultra maratończykiem, Augustem Jakubikiem. W ostatniej edycji „Korony", we wszystkich biegach udział wzięło ponad 3,5 tysiąca osób. Aż 28 zawodników ukończyło wszystkie starty i pokonało łącznie 53 kilometry i 297,5 metra.

3 2.Imprezy Sportowe: ETIXX SILESIAMAN TRIATHLON 2016 Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. Jest to idealna impreza dla miłośników sportu: nawet jeśli jesteśmy słabi z jednej z dyscyplin to zawsze możemy nadrobić stracony czas tym, w czym jesteśmy dobrzy.

4 3.Parkowe aktywności: Siłownia Coraz więcej ludzi pragnie żyć zdrowo. Coraz częściej wybiera aktywną formę wypoczynku. Od kilku lat każdy chętny ma możliwość spędzenia czasu na siłowni całkowicie za darmo, na świeżym powietrzu. Zainteresowanie ciągle rośnie, a amatorów ćwiczenia w plenerze nie brakuje również zimą. W siłowni outdoorowej znajduje się trzynaście rodzajów urządzeń. W zależności od preferencji i sprawności. Każdy może wybrać coś dla siebie. O każdej porze roku. Dzięki nowej nawierzchni nie straszny śnieg, deszcz ani upał.

5 Bieganie Na terenie Parku Śląskiego są dwie atestowane trasy biegowe: Trasa: 15 km Trasa: 21 km 097 m Taki atest wydaje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Osoba mająca uprawnienia przyjeżdża na wskazaną trasę i ją mierzy. Dokładnie co do centymetra, aby każdy wiedział ile dokładnie przebiegł. Dzięki temu, jeśli jakiś biegacz pobije rekord Polski- na trasach w Parku Śląskim zostanie to uznane. Miłośnicy biegania mogą też bezpłatnie brać udział w treningach biegowych.

6 Wypożyczalnia rowerów Od kwietnia można korzystać z wypożyczalni rowerów. Do dyspozycji użytkowników jest 35 rowerów zwykłych i 16 elektrycznych. Wśród nich jest kilka BMX-ów oraz takie, które posiadają siedzenia dla dzieci. Wypożyczalnia działa w zależności do pogody - przy niesprzyjającej aurze jest zamykana. Wypożyczalnia będzie otwarta do końca października.

7 Joga W Parku Śląskim odbywają się bezpłatne zajęcia z Hatha Jogi. Prowadzą je nauczyciele z katowickiej Akademii Jogi i Terapii Ruchem. Zajęcia są przeznaczone dla każdego i dla osób w każdym wieku niezależnie od tego czy są początkujące czy zaawansowane w jodze. Nie ma także żadnych ograniczeń wiekowych ani ruchowych. Trzeba tylko mieć ze sobą matę lub koc.


Pobierz ppt "Jak aktywnie spędzić czas w Parku Śląskim ? 1.Parkowa Korona Biegów Parkowa Korona Biegów to projekt skierowany do wszystkich biegaczy, bez względu na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google