Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne korzystanie z internetu Zapamiętaj!. Jak bezpiecznie korzystać z Internetu Nigdy nie podawaj nikomu swoich haseł bo ktoś może narobić,,bałaganu”,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne korzystanie z internetu Zapamiętaj!. Jak bezpiecznie korzystać z Internetu Nigdy nie podawaj nikomu swoich haseł bo ktoś może narobić,,bałaganu”,"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne korzystanie z internetu Zapamiętaj!

2 Jak bezpiecznie korzystać z Internetu Nigdy nie podawaj nikomu swoich haseł bo ktoś może narobić,,bałaganu”, a to nie jest miłe. Brzydkie zachowanie – pamiętaj o kulturalnym zachowaniu. Czytaj uważnie ostrzeżenia zapory internetowej, to zmniejszy ryzyko dostania się wirusa do twojego internetu

3 Internet nie służy tylko do zabawy Dzięki internetowi można się wiele dowiedzieć, bo Internet nie służy tylko do zabawy. Służy przede wszystkim do nauki. Raz na jakiś czas można się pobawić ale nie,,NON STOP’’

4 Uważaj! Korzystaj z internetu z umiarem! Wchodź na bezpieczne strony! Nie ufaj osobom poznanym w internecie! Bez zgody rodziców samemu nie rób zakupów! Uważaj co wrzucasz do internetu!

5 Bezpieczny internet Internet nie jest ani dobry, ani zły. To od nas zależy czy będzie przestrzenią bezpieczną. O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz o nie w świecie realnym.

6 Nie ufaj osobą poznanym w sieci Nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się zbyt pochopnie z internetowymi znajomymi w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców!

7 Mów, jeśli coś jest nie tak! W sytuacjach kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie powiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie!

8 Stop pedofilom! W Internecie grasuje mnóstwo pedofili. Nie daj się nabrać! Nie pisz z nieznajomymi, nie wysyłaj im swoich zdjęć! Przecież tak naprawdę nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie!

9 Uzależnienie od Internetu Internet potrafi zahipnotyzować, działać jak narkotyk i uzależnić. Coraz więcej ludzi cierpi na uzależnienie od Internetu - internetoholizm. Szczególnie narażony na ten nałóg jesteś ty-dziecko. Internet staję się wtedy dla ciebie prawdziwym życiem, prowadzi to do zaburzeń nawiązywania kontaktów z rówieśnikami oraz zaległości w szkole.

10 Strony przyjazne dzieciom: www.sieciaki.pl www.zyraffa.pl www.tomek-i-przyjaciele.pl www.planetaenergii.pl www.zabawna-kraina.pl www.kids.discovery.pl

11 Dziękuje za uwagę! Zapraszam do obejrzenia krótkich filmików,, Owce w sieci”.

12 KODEKS SZKOŁA Z KLASĄ 2.0 SZKOŁA PODSTAWOWA W BIERUTOWIE 1. Korzystamy z nowych technologii w obecności nauczyciela. 2.Szanujemy Prawa Autorskie. 3. Jesteśmy bezpieczni i ostrożni w sieci. 4. Dzielimy się wiedzą z innymi. 5. Jesteśmy twórczy i kreatywni. 6.Traktujemy komputer,Internet jako żródło wiedzy, a nie tylko jako źródło zabawy. 7.Szanujemy sprzęt z którego korzystamy.


Pobierz ppt "Bezpieczne korzystanie z internetu Zapamiętaj!. Jak bezpiecznie korzystać z Internetu Nigdy nie podawaj nikomu swoich haseł bo ktoś może narobić,,bałaganu”,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google